Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kláštor pod Znievom

Rekonštrukcia Materskej školy

MATERSKÁ ŠKOLA – REKONŠTRUKCIA A ROZŠÍRENIE PRIESTOROV

Materská škola v Kláštore pod Znievom dostala k šesťdesiatemu výročiu vzniku v obci krásny darček od svojho zriaďovateľa - Obce Kláštor pod Znievom. 40 000 eur získaných z Ministerstva školstva, vedy, kultúry a športu, na rozšírenie kapacity materskej školy.

A tak sme začali darček pomaly rozbaľovať....

Najskôr sme vyprázdnili priestory na prvom poschodí, ktoré boli určené na prestavbu. Všetky skrine, postieľky, perinky, stoly, koberce ...sme ponosili do tried, a potom sa začalo búranie a prerábanie.

Podoba miestností na prvom poschodí sa začala pomaly rysovať: na poschodí vznikla nová trieda pre najmladšie deti, spálňa, nová umyvárňa s piatimi záchodmi, šiestimi umývadlami a so sprchovacím kútom. Všetky priestory na prvom poschodí sú zateplené, majú nové podlahy a nové okná.

Z finančných prostriedkov obce sa zrekonštruovalo kúrenie a zakúpilo nové vybavenie do triedy a spálne na prvom poschodí. Vymenila sa aj podlaha na medziposchodí a chodbe na prvom poschodí. Kúpili sme aj nový nábytok do strednej triedy, nové stoly do veľkej triedy a okrem toho ešte veľa pekných hračiek.

Do školskej záhrady pribudla nová šmýkačka a hojdačky.

Súbežne s prácami v interiéri sa začali práce aj v areáli materskej školy. Najskôr sa zrealizovala kanalizácia materskej školy, a z finančných zdrojov, ktoré sme získali z Nadácie Kia Motors Slovakia a Volkwagen Slovakia, sa zakúpil materiál na vybudovanie multifunkčnej plochy, chodníka a parkoviska pred materskou školou.

A ešte jeden darček navyše. Budeme mať aj novú bránu a plot, ktoré vyzerajú presne tak, ako tie pôvodné, pred šesťdesiatimi rokmi.

Ďakujeme všetkým ľuďom, ktorí nám pomohli, a ktorí nezištne pracovali dňom i nocou. Ďakujeme p. starostke Erike Cintulovej, zamestnankyniam materskej školy, priateľom, známym, rodičom, miestnej prevádzke, poslancom i bývalým, dnes už dospelým škôlkárom. Teraz už si prajeme len veľa, veľa detičiek, ktorým budú žiariť očká šťastím a tváričky úsmevom, a ktoré budú v našej škôlke spokojné.

...Pozrieť do detských očí a nežasnúť, to znamená byť duševne i duchovne slepý. Žasnúť znamená byť vďačný, radovať sa z tajomstva, vidieť ´za veci viditeľné´. Žasnúť znamená žiť ako dospelý, ale radovať sa ako dieťa. (KAŠPARŮ Max)

Klaudia Balejová, riaditeľka Materskej školy

 

 


 

2015 - 09 Rekonštrukcia Materskej školy

bez názvu


Autor: Klaudia Balejová

bez názvu


Autor: Klaudia Balejová

bez názvu


Autor: Klaudia Balejová

bez názvu


Autor: Klaudia Balejová


 
 
bez názvu


Autor: Klaudia Balejová

bez názvu


Autor: Klaudia Balejová

bez názvu


Autor: Klaudia Balejová

bez názvu


Autor: Klaudia Balejová


 
 
bez názvu


Autor: Klaudia Balejová

bez názvu


Autor: Klaudia Balejová


 

webygroup

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

19520640

Úvodná stránka