Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kláštor pod Znievom

Projekt Záhradka malého Golfíka Volkswageníka

Grantový program „Zelené vzdelávanie” je novým grantovým programom Nadácie Volkswagen Slovakia, ktorý bol úspešne spustený v roku 2015. Jeho prioritou je podpora vzdelávania detí v oblasti životného prostredia a ekológie v spolupráci s materskými školami, základnými školami, občianskymi združeniami a neziskovými organizáciami podporujúcimi ekologické vzdelávanie detí. Práve vďaka tomuto grantovému programu si mohli základné a materské školy na celom Slovensku skrášliť svoje okolie. Cieľom tohto programu bolo podporiť dobrovoľnícku činnosť a verejnoprospešnú aktivitu nielen zamestnancov spoločnosti Volkswagen Slovakia a ich detí, ale aj ostatných rodičov, starých rodičov a zamestnancov školy. 
Medzi 50 podanými projektmi sa úspešne uchádzali o finančný grant aj dve materské školy z martinského okresu. Jednou z nich je aj Materská škola Kláštor pod Znievom, ktorá získala finančný grant z Nadácie Volkswagen Slovakia už po tretíkrát. 
Kým predchádzajúce projekty boli s dopravnou tematikou, projekt – „Záhradka malého Golfíka Volkswageníka“ mal ekologické zameranie. V rámci projektu sa podarilo zeleňou skrášliť dvor materskej školy, kde vznikli dve oddychové zóny pre deti i návštevníkov materskej školy, obohatené o bylinkovú špirálu, ktorá slúži na pestovanie liečiviek na čaj, či na dochutenie jedla. 
Najväčšiu radosť však deťom prinieslo vybudovanie labyrintu na záhrade materskej školy, ktorý je skvelou pomôckou na precvičovanie si pohybových zručností a orientácie v priestore.
Zamestnanci, rodičia, obyvatelia obce i deti spoločnými silami pretavili ciele Nadácie Volkswagen do reálnej podoby, a tým prispeli nielen k skrášleniu vonkajších priestorov MŠ, ale predovšetkým k budovaniu základov environmentálneho cítenia u detí. Deti sa učili priamo za „pochodu“ a spoločne získavali cenné a užitočné poznatky. A práve také vzdelávanie je často najcennejšie a prináša tie najužitočnejšie poznatky.


 

webygroup

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

19520809

Úvodná stránka