Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kláštor pod Znievom

Kláštorský jarmok 2019 - cestovné poriadky

Milí návštevníci "Kláštorského jarmoku 2019", 

obec bude kvôli bezpečnosti jarmoku od 09.00 do 19.00 hodiny pre dopravu uzatvorená. Parkovať ale možno na záchytnom parkovisku na začiatku obce. Budeme mať vyhradené parkovisko pre ZŤP, ale chceme poprosiť, aby tieto miesta využívali naozaj len ľudia s vážnym postihnutím, s obmedzeným pohybom.

Prechod do obce bude umožnený len záchranným zložkám a autobusom. Vjazd do obce bude taktiež umožnený len na základe OP pre domácich a pre občanov Vrícka alebo s povolením (info na OcÚ), ktoré je vydávané na obecnom úrade v Kláštore a na Vrícku.

Aby nevznikal dopravný chaos a obmedzili sme dopravné zápchy, tento rok sme zabezpečili aj kyvadlovú dopravu z Martina a Turčianskych Teplíc a späť. Cestovné poriadky si môžete pozrieť ako prílohu tohto oznamu. 

Veríme, že všetko dobre dopadne a tešíme sa na vás :) 

Súbor na stiahnutie CP - Teplice - Kláštor.pdf CP - Teplice - Kláštor.pdf (29.9 kB)
Súbor na stiahnutie CP - Martin - Kláštor.pdf CP - Martin - Kláštor.pdf (31.7 kB)

Zubná ambulancia - dovolenka

Milí občania, 

od 22. augusta do 3. septembra 2019 bude ambulancia zubnej lekárky MUDr. Marty Ďurišovej v Kláštore pod Znievom zatvorená z dôvodu čerpania dovolenky. 

Zastupuje: 

- v dňoch 22.08., 23.08., 26.08. a 27.08. MUDr. Viera Danielová, Uzlovská 3787/2, Martin - Priekopa,

- od 28.08. do 30.08. MUDr. Marián Leško, SNP 553/148, Turčianske Teplice. 

Bolestivé prípady v pohotovostnej službe Poliklinika Martin, Šultétyho 470/6, Martin: pondelok až piatok od 15.00 h do 19.00 h, sobota, nedeľa, sviatky od 08.00 h do 12.00 h. 

 

 

Príďte zažiť neopakovateľnú atmosféru jarmoku do Kláštora pod Znievom

V poslednú augustovú sobotu 31.08. sa v Kláštore pod Znievom uskutoční už v poradí piaty ročník „Kláštorského jarmoku“ so širokou ponukou stánkov, kde nájdete od tradičných remeselných výrobkov ľudových umelcov (rezbári, keramikári, košikári, šperkári, drotári...), cez chutné občerstvenie (perníky, cukríky, koláče a klobásky, bravčové kolená, guľáš z diviny a pečenú baraninku) až po tovar komerčný (hračky, textil, galantéria, marionety...), aby sme ulahodili vkusu a chuti každého návštevníka.

 

Novinkou je zmena rozmiestnenia stánkov

 

Ako býva zvykom, organizátor sa každoročne snaží, aby bol jarmok rok čo rok lepší a ľudia odchádzali vždy spokojní. Novinkou 5. ročníka bude zmena umiestnenia stánkov. „Aby sme viac vyšli v ústrety predajcom, rozhodli sme sa, že stánky budú aj na hlavnej ceste,“ hovorí Mgr. Erika Cintulová, starostka obce Kláštor pod Znievom. Návštevníci jarmoku sa teda tento raz poprechádzajú pomedzi stánky na Ulici M. Čulena, po Gymnaziálnej a na A. Moyzesa (hlavná cesta). Predajná doba začne od 8.00 a potrvá do 20. hodiny. V súvislosti s konaním jarmoku budú teda uzatvorené miestne komunikácie a nebude možný prejazd smerom na Vrícko, len na zvláštne povolenia vydávané na obecných úradoch v Kláštore pod Znievom a na Vrícku. Obchádzková trasa bude vyznačená prenosným dopravným značením a preto prosíme vodičov o trpezlivosť. Keďže bude obec uzatvorená, pripravené bude záchytné parkovisko na začiatku obce a zabezpečená bude aj častá kyvadlová autobusová doprava (ktorou sa dostanete k jarmoku najbližšie) z Martina a Turčianskych Teplíc a späť. Bližšie informácie o doprave a rozpis spojov budú zverejnené na webovej stránke obce Kláštor pod Znievom www.obecklastor.sk a na Facebooku.

 

Vrcholom programu bude svetová megahviezda

 

Jarmok bez sprievodného programu by si nevedel predstaviť asi nik. Preto sa organizátori snažili opäť prísť s niečím špeciálnym. „Verím, že sa nám podarilo poskladať zaujímavú a silnú zostavu účinkujúcich a návštevníci jarmoku si odnesú okrem zaujímavého tovaru aj silný zážitok,“ hovorí kláštorská starostka. Program odštartujú o 10.00 hod. vystúpenia spevokolov z Turca – Severanka, Valčan, Žabokrečan a Sučianka. Po nich sa o 12.00 hod. predstavia deti z Materskej školy Kláštor pod Znievom so svojím divadielkom Ubránenie hradu Zniev. O 14. hodine vystúpi Jožka Černý s cimbalovou muzikou Grácia, jeden z najznámejších českých spevákov ľudových piesní. O 15.30 hod. vystúpi Pavol Hammel. Hlavným bodom programu bude o 17.00 hod. nemecká speváčka Sandra, ktorá má na konte viac ako 30 miliónov predaných nosičov s hitmi ako Maria Magdalena, Everlasting love, In the heat of the night alebo Innocent love. Po nej o 18.30 hod. vystúpi, už v Kláštore dobre známy, britský hudobník John Dale.

 

Samozrejme sa nezabúda ani na tých najmenších. Deti sa môžu tešiť na kolotoče, nafukovacie atrakcie a aký by to bol Kláštorský jarmok bez ťavy. Priestoru na užitie si tej správnej jarmočnej atmosféry bude dostatok, preto si nezabudnite poznačiť, že 31. augusta 2019 sa stretneme v Kláštore pod Znievom na jarmoku.

L.K., oficiálny plagát

plagát - Kláštorský jarmok 2019 logá.jpg

Zástup všeobecnej lekárky - štvrtky

Milí občania, 

počas neprítomnosti všeobecnej lekárky MUDr. Ingrid Štefankovej z dôvodu materskej dovolenky ju bude do odvolania vo štvrtky zastupovať MUDr. Ladislav Škyvra, od 08.00 do 11.00 hod., kasárne Sever, Jilemnického 6, 036 01 Martin. 

Spracovávanie osobných údajov v súlade s nariadením EP a Rady EÚ č. 2016/679 a zák. SR č. 18/2018

Prevádzkovateľ spracováva vaše osobné údaje v súlade s nariadením EP a Rady EÚ č. 2016/679 o ochrane osôb pri spracovaní osobných údajov a zákonom SR č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
Prevádzkovateľ Obec Kláštor pod Znievom, M. Čulena 181, 038 43 Kláštor pod Znievom, IČO: 00316733 (ďalej len prevádzkovateľ) prehlasuje, že poveril externým výkonom zodpovednú osobu na zaistenie ochrany práv dotknutých osôb, čím dáva možnosť transparentne informovať o bezpečnostných incidentoch a zodpovedania akýchkoľvek dotazov a otázok zo strany dotknutej osoby.

kontakt na zodpovednú osobu:

email: jelamaruskinova@topprivacy.sk
 

Položky 1-5 z 9

webygroup

dnes je: 24.8.2019

meniny má: Bartolomej

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

19122321

Úvodná stránka