Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kláštor pod Znievom

Na Behu na Zniev – Majstrovstvách Slovenska v behu do vrchu všetkých predbehol a odniesol si tak 200 eurovú prémiu Jozef Hlavčo s časom 29:50

Kláštor pod Znievom, 9.6.2019: Pod zrúcaninami starobylého hradu Zniev, sa uplynulú slnečnú  nedeľu stretlo takmer 160 bežcov na už 23. ročníku Behu na Zniev, ktorý bol už 4. krát za sebou so štatútom Majstrovstiev Slovenska v behu do vrchu v kategóriách mužov, žien, juniorov a junioriek.  Každý pretekár sa po výstrele z dela za budovou jubilujúceho 150. ročného Znievskeho gymnázia vydal na trať s dĺžkou 5650 m a prevýšením 475 metrov.

BnZ2019.jpg

 

Deti oslávili športom svoj deň

Divákov, ale i bežcov čakal bohatý kultúrny program. Na svoje si prišli ale najmä deti, ktoré športom i hrami oslávili Deň detí. Veľký úspech zožali najmä šermiari a lukostrelci. Ale aj taký, ktorým sa nechcelo veľmi pretekať a prišli len povzbudzovať sa vôbec nenudili, pretože už tradičná moderátorská hviezda behu Slávo Jurko výborne bavil publikum od začiatku podujatia až do konca svojim takmer až na hranu zachádzajúcim humorom a pomohol tak k výkonom aj tým najmenším bežcom.

Novinka: novinárska kategória

Okrem 18. kategórií bola tento rok pripravená nová, špeciálna kategória pre novinárov, ktorí v Kláštore pod Znievom absolvovali novinárske Majstrovstvá Slovenska pod záštitou Slovenského syndikátu novinárov. 

Vápnik pre svaly dodala bežcom prvýkrát Kláštorná Kalcia

Pitný režim pre bežcov poskytla Kláštorná Kalcia, ktorá sa po štyroch rokoch v Kláštore pod Znievom opäť začala plniť, teraz už pod hlavičkou spoločnosti Kofola ČeskoSlovensko. Tesne pred štartom odohrali deti z Materskej škôlky v Kláštore pod Znievom predstavenie legendy o Znieve, na ktorého konci rozdali bežcom minerálnu vodu, pretože práve spojenie minerálnej vody Kláštorná Kalcia so športovými výkonmi je úplne prirodzené, lebo vďaka zvýšenému obsahu vápnika a dostatočnému množstvu horčíka doplnila stratené minerály aj po takej náročnej disciplíne, ako je beh do vrchu. A tento ročník sa zaobišiel dokonca aj bez jediného rozbitého kolena. A navyše, pretek odštartoval výstrelom z dela marketingový riaditeľ pre Kláštornú Kalcia a priniesol tak možno štastie v behu do vrchu aj priamo Danielovi Buryšovi, generálnemu riaditeľovi Kofoly v Čechách a na Slovensku ktorý zdolal trať s takmer magickým časom 44.04.

 

Po rovine behá každý, skús vybehnúť na kopec!

Slogan behu je zároveň výzvou pre všetkých športu-chtivých!

 

Netreba zabúdať ani na všetkých, ktorí sa akokoľvek pričinili o pomoc na tejto jedinečnej športovej akcii - zaslúžia si naozaj obrovské "ĎAKUJEM".                                                     

Podrobnejšie informácie o propozíciách nájdete na webe www.behnazniev.sk a na Facebooku. Výsledky sú zverejnené na https://www.kril.sk/vysledky/zniev2019 .

 


webygroup

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

19261834

Úvodná stránka