Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kláštor pod Znievom

Informácia o realizácii projektu "Obnova budovy Obecného úradu"

Projekt Obnova budovy Obecného úradu je spolufinancovaný Európskou úniou. 

 

Cieľom projektu je zníženie spotreby energie pri prevádzke verejných budov.

 

Špecifický cieľ:

  • Zníženie energetickej náročnosti budovy Obecného úradu

 

Východiskový stav:

Obecný úrad v Kláštore pod Znievom sa nachádza v intraviláne obce Kláštor pod Znievom, č. parcely 208, súp. č 135. Vlastníkom objektu je obec. Budova sa skladá z historického objektu predeleného v parteri pasážou na dve časti. Do oboch častí vedú samostatné vstupy. Vo dvore obecného úradu sa nachádza novšia časť- sobášna miestnosť s príslušenstvom. Táto časť je dispozične aj stavebne prepojená s historickou časťou objektu

Dôvodom navrhovanej obnovy objektu je nevyhovujúci stavebno - technický stav budovy, zlé tepelno - technické vlastnosti, vysoké energetické straty a z toho vyplývajúce vysoké náklady na prevádzku budovy. Objekt nevyhovuje energetickému a hygienickému kritériu podľa zákona č. 555/2005, Z. z. o energetickej hospodárnosti budov, a vyhlášky č. 364/2012 Z.z., a platnej technickej norme STN 73 05 40 (2012).

Cieľom rekonštrukčných prác v rámci projektu bude úprava objektu so zámerom znížiť energetickú náročnosť objektu, ktorá je z pohľadu dnešných požiadaviek na energetickú hospodárnosť budov vysoká.

 

Stav po realizácii projektu:

Realizácia projektu vytvorí predpoklady pre zníženie energetickej náročnosti verejnej budovy  Obecného úradu v obci Kláštor pod Znievom a zvýšenie účinnosti využitia energetických zdrojov a čiastočne aj zvýšenia podielu využívania obnoviteľných zdrojov energie pri prevádzke verejných budov.

Hlavný účel objektu zostane aj po zrealizovaní navrhovaných opatrení totožný, budova bude naďalej slúžiť pre potreby obce ako Obecný úrad. Z dôvodu absencie bezbariérového vstupu do objektu bude predmetom projektu aj jeho vytvorenie. Všetky pripojenia objektu na inžinierske siete zostávajú pôvodné. Rekonštrukčné práce na obvodovom plášti objektu sa budú venovať hlavne zlepšeniu tepelnoizolačných vlastností obvodových stien a strešného plášťa, plánuje sa vyhotoviť kompletné zateplenie obvodových stien a plánuje sa zrealizovať výmena výplní okenných otvorov. Okrem popisovaných úprav obvodového plášťa dôjde v rámci projektu aj ku kompletnej výmene osvetlenia a výmene kabeláže elektroinštalácie a rekonštrukcii vykurovacieho systému.

 

Podrobnejšie informácie o realizácii projektu sú dostupné v priloženom dokumente. 


webygroup

dnes je: 17.1.2019

meniny má: Nataša

  • Streda2-3graphic-icon
  • Štvrtok2-2graphic-icon
  • Piatok-1-12graphic-icon

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

16703388

Úvodná stránka