Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kláštor pod Znievom

Oznamy

Schválené VZN - Zásady hospodárenia s majetkom obce

Obec Kláštor pod Znievom zverejňuje: 

 

VZN č. 4/2018 Zásady hospodárenia s majetkom obce Kláštor pod Znievom,

 

ktoré bolo schválené na zasadnutí Obecného zastupiteľstva v Kláštore pod Znievom dňa 16.marca 2018.

 

Vyvesené a zverejnené dňa: 20.03.2018

Hlasovanie za obnovu záhrady pri obecnom úrade

Drahí Kláštorčania a priaznivci obce, 

Kláštor pod Znievom sa zapojil do ďalšieho projektu, s ktorým môžete pomôcť aj vy, a to bezplatne. Stačí len zahlasovať do 31. marca 2018.

Raiffeisen banka vyhlásila v rámci programu Gesto pre mesto výzvu, v ktorej možno získať finančnú podporu vo výške 1000 eur na projekt zameraný na prírodu a sociálne prostredie. S projektom „Záhrada pod orechom“ sa zapojil aj Kláštor pod Znievom. Vedenie obce totiž chce zveľadiť prostredie obecného úradu a ponúknuť občanom krajší priestor na mnohé aktivity.

Pomôžte a podporte projekt svojím hlasom aj vy

Zahlasovať sa dá na stránke https://www.gestopremesto.sk/hlasovanie/martin, kde stačí pri projekte „Záhrada pod orechom“ kliknúť na žltú ikonu „hlasovať za projekt“ a vyplniť základné údaje. Následne vám príde bezplatná SMS s kódom, ktorý treba zadať, aby bol hlas platný. Svojím hlasom podporíte myšlienku obce zriadiť komunitnú záhradu, kde sa budú môcť stretávať domáci občania, ale aj návštevníci obce.

Myšlienkou projektu je, aby sa ľudia viac socializovali, schádzali sa na príjemnom mieste, kde sa porozprávajú, zabavia. Dvor obecného úradu je totiž ideálnym miestom na organizovanie rôznych akcií (obecných aj súkromných). Priestory disponujú aj dobrým zázemím – kuchynkou, sociálnymi zariadeniami a pokojným prostredím. Tie plánuje obec zveľadiť, zvýšiť počet zelene a upraviť ho, aby sa tu ľudia cítili príjemne. A okrem iného, zlepší to aj celkový vizuálny zážitok návštevníkov úradu.

Obec Kláštor pod Znievom ďakuje za každý hlas!

Hlasovanie za Knihu Turca 2017

Žilinský samosprávny kraj a Turčianska knižnica v Martine vyhlasujú 10. ročník súťaže Kniha Turca 2017. 

Medzi nominované knihy sa dostala aj kniha od p. Mgr. Martina Ferenčíka - Beh a bežci spod Znieva, ktorá opisuje každý ročník konaného športového podujatia s názvom Beh na Zniev od čias bývalého gymnázia v Kláštore pod Znievom. Publikácia mapuje kompletnú históriu (vrátane výsledkov) bežeckého podujatia od roku 1994, ale aj spomienky organizátorov i samotných atlétov a ich úspechy, ktorí sa Behu na Zniev zúčastnili. Kniha je doplnená aj množstvom fotografií a štatistických prehľadov týkajúcich sa samotných pretekov a pretekárov.

Zahlasujte za túto knihu ako za najkrajšiu a najzaujímavejšiu knihu regiónu Turiec prostredníctvom online formulára dostupného na adrese: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeEKqb3aSkNco7PzwT9dJ7dOd1-RVU09w84HxP44xzdGgYwYw/viewform 

alebo cez hlasovacie kupóny, ktoré sú dostupné v Turčianskej knižnici - pri centrálnom plute (Divadelná 5, Martin) a v jej všetkých pobočkách na Severe, v Priekope, na Ľadovni a v Záturčí. Aby bolo hlasovanie platné, je potrebné vybrať knihu z kategórie odborná literatúra (tam je zaradená publikácia Beh a bežci spod Znieva) a tiež z kategórie beletria. Na hlasovacom lístku môžu byť maximálne 2 knihy (po jednej knihe z každej kategórie). Hlasovanie prebieha od 1. marca do 5. apríla 2018.

Za každý hlas ďakujeme :) 

 

Harmonogram vývozu plastov a skla na rok 2018

Súbor na stiahnutie Kláštor - vývoz plastov a skla 2018.pdf Kláštor - vývoz plastov a skla 2018.pdf (381.4 kB)

Ošetrovanie Aleje biskupa Jozefa Klucha

Na našej stromovej aleji, ktorá tvorí charakteristickú črtu intravilánu obce Kláštor pod Znievom, nám veľmi záleží. O dreviny v nej sa treba ale starať, preto sme dali urobiť odbornú pasportizáciu stromov, aby sme zistili, ktoré stromy sú zdravé a ktoré treba nutne ošetriť, aby si zachovali svoju funkciu. 

Na ošetrovanie drevín v aleji sme na Environmentálny fond podali žiadosť v rámci programu Projekt obnova dediny 2017 (realizovaný v gescii Slovenskej agentúry životného prostredia) a podarilo sa nám získať dotáciu vo výške 4722,16 eur. Veríme, že sa nám túto alej podarí uchovať práve aj vďaka takejto finančnej pomoci, pretože obec na to nemá dostatok vlastných financií a alej bude slúžiť aj ďalším generáciám. 

REKONŠTRUKCIA A MODERNIZÁCIA VEREJNÉHO OSVETLENIA V OBCI KLÁŠTOR POD ZNIEVOM

Súbor na stiahnutie web_info_podla_siea_kpz (3).odt web_info_podla_siea_kpz (3).odt (60.2 kB)

webygroup

dnes je: 25.3.2018

meniny má: Marián

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

13460977

Úvodná stránka