Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kláštor pod Znievom

Jednota dôchodcov

Dňa 27.1.2011 vznikla z podnetu výboru organizácia Jednota dôchodcov na Slovensku v Kláštore pod Znievom.

Na jej prvom stretnutí sa zúčastnilo 54 členov. O založení základnej organizácie bol upovedomený pán starosta Maroš Halahija za účelom nadviazania spolupráce s obcou. Na tomto stretnutí bol zvolený za predsedu pán Ján Cincík. Ďalej boli zvolení členovia výboru - podpredseda Ján Kováč, tajomník Jozef Schumichrast, hospodár Marta Hakalová, kronika Lýdia Smiková, kultúrny referent Libuša Černáková a Lýdia Smiková, členovia Anna Černochová, Magdaléna Hrivnáková a Jozef Baranka. Táto organizácia eviduje k 23.8.2011 102 riadnych členov.

Program činnosti je zameraný na relaxačné, vzdelávacie, ale aj poznávacie aktivity. Od založenia absolvovali viacero zaujímavých akcií, okrem iného posedenie ku Dňu matiek, prednášku Mgr. Pavla Mazúra o čajoch, úspešnú účasť na okresnej i krajskej športovej súťaži. Absolovali sme i letné stretnutie pri guľáši v krásnej prírode či poznávací zájazd na Krásnu Hôrku, Betliar a Ochtinskú aragonitovú jaskyňu a tiež výstup na Zniev. Taktiež sa realizoval počítačový kurz a stretnutia pri príležitosti mesiaca úcty k starším a na Mikuláša.

Informácie o pripravovaných akciách je možné získať cez rozhlas, na plagátoch, prípadne na internete na stránke obce v časti " Záujmové spolky " resp. TU (v prípade konania):

 


 

webygroup

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

19511026

Úvodná stránka