Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kláštor pod Znievom

Kronika spolupráce

 

15. - 17. november 2002

4 - členná delegácia z Gminy Goluchów pricestovala na Slovensko do Kláštora pod Znievom. Cieľom návštevy bolo vzájomné zoznámenie sa a nadviazanie spolupráce medzi obcami.

 

9. - 11. máj 2003

Delegácia z Kláštora pod Znievom navštívila Goluchów pri príležitosti slávnosti 125. výročia činnosti Dobrovoľného hasičského zboru. Prezrela si školy Goluchówa, park, zámok. Prebiehali rozhovory o spolupráci.

 

25. - 27. júl 2003

Predstavitelia hasičov z Goluchówa boli pozvaní na hasičské preteky v Kláštore pod Znievom.

 

16. - 19. september 2003

Skupina volejbalistiek z Goluchówskeho gymnázia prišla v rámci spolupráce do Základnej školy v našej obci.

 

10. - 13. november 2003

3 - členná delegácia z Goluchówa navštívila Kláštor pod Znievom s cieľom podpísania zmluvy o spolupráci. Delegácia sa zúčastnila osláv 890. výročia založenia našej obce. Na slávnosti sa stretli aj s prezidentom Slovenskej republiky Rudolfom Schusterom.

 

15. - 17. november 2003

Delegácia golúchowských škôl bola na návšteve v našej obci. Cieľom návštevy bolo spoznanie možností spolupráce medzi úradmi, školami, športovými klubmi, spolkami i obyvateľmi oboch obcí ako i Turčianskych Teplíc a Martina. Hostiteľom stretnutí bol starosta Vladimír Šišan. Starosta Marek Zdunek sa taktiež stretol so starostami Vrícka, Slovian a Ležiachova. Jedným z bodov návštevy bolo aj predĺženie zmluvy o spolupráci cestovných kancelárií z Goluchówa a Martina, ktoré spolupracovali už 5 rokov.

 

28. - 30. máj 2004

Slávnosť pri príležitosti vstupu Poľska do EÚ pod heslom Európa v Goluchówe. Vzácnym hosťom slávností bol prvý premiér Republiky poľskej Tadeusz Mazowiecki. Na slávnosť boli pozvaní predstavitelia všetkých partnerckých obcí, medzi nimi i našej. Hlavným bodom slávnosti bolo slávnostné zasadanie rady Gminy na zámku, počas ktorej v prítomnosti predstaviteľov obcí ratifikovali partnerskú zmluvu medzi Goluchówom a Kláštorom pod Znievom.

 

20. jún 2004

Delegácia z Kláštora pod Znievom cestovala na pozvanie hasičov na oslavy hasičských dní.

 

31. máj - 2. jún 2005

Gymnazisti z Goluchówa navštívili svojich rovesníkov v našej obci. 15 žiakov so 4 učiteľmi sa ubytovali vo Vrícku. Počas návštevy videli slovenský betlehem v Rajeckej Lesnej a hrad Zniev. Žiaci diskutovali o prírode, turistike a živote človeka. Stretnutie bolo prvým zo série stretnutí v rámci projektu prírodovednej výchovy.

 

2. - 5. jún 2005

Konal sa medzinárodný futbalový turnaj chlapcov v Goluchówe za účasti mužstiev partnerských obcí Gouchówa - domáci, Kláštor pod Znievom, Chievres (Belgicko), Eistleigh (Anglicko), Erkner (Nemecko). Náš Marek Krištof dostal cenu pre najlepšieho brankára turnaja.

 

3. jún 2005

ZŠ v Kucharkach prijalo 16 - člennú delegáciu žiakov z Kláštora pod Znievom. Žiaci navštívili výstavu pod názvom Naše putovanie po Slovensku. Na výstave prezentovali miesta, ktoré žiaci navštívili počas prázdninových putovaní. Uskutočnilo sa poľsko - slovenské vyučovanie. Stretnutie bolo ukončené športovými súťažami.

 

5. jún 2005

Na slávnosti hasičského dňa bolo otvorenie novej požiarnej zbrojnice v Karsach, kde bola pozvaná aj delegácia z našej obce. Zúčastnila sa i svätej omše na počesť hasičov. Konal sa slávnostný pochod družstiev hasičov. Na záver osláv sa uskutnočnila zábava.

 

22. - 24. júl 2005

Hasiči z Gminy Goluchów boli pozvaní na hasičské preteky na Slovensko.

 

4. september 2005

Konali sa dožinky okresu Pleszewskiego v Goluchówe, na ktoré boli pozvaní i predstavitelia partnerských obcí. V rámci návštevy sa 2.9. konala Sanktuariuma Matky Božej v Licheniu.

 

19. - 22. september 2005

Skupina žiakov z Kláštora pod Znievom vycestovala do Goluchówa. Stretnutie bolo druhou etapou ekologického projektu našich škôl. Žiaci navštívili prírodovedné laboratóriá strediska lesníctva v Goluchówe. Navštívili tiež múzeum lesníctva, oboru zubrov, Goluchówský zámok a mesto Kalisz. Zbierali huby a navštívili pamätné miesta.

 

September 2005

Zájazd 40 obyvateľov oblasti Goluchówa do Kláštora pod Znievom. Navštívili Martin, Bojnice, Rajeckú Lesnú a stretli sa s občanmi našej obce.

 

9. - 12. máj 2006

12 gymnazistov z Goluchówa navštívilo našu základnú školu. Spoločne s našimi žiakmi sa zúčastnili druhej časti ekologického projektu.

 

23. - 25. jún 2006

Delegácia hasičov z Goluchówa navštívila našu obec. Hasiči prišli na pozvanie starostu obce Vladimíra Šišana na okresné hasičské preteky, ktorých sa zúčastnilo viac ako 50 družstiev mužov a žien. Atmosféra bola priateľská, výborná bola i organizácia a priebeh pretekov. Poľská delegácia sa vrátila domov plná zážitkov nielen z pretekov, ale i zo srdečnosti priateľov z našej obce. Tí poľských hasičov obdarovali modernou striekačkou.

 

28. - 30. september 2006

Delegácia žiakov a učiteľov z Goluchówa pricestovala do našej obce na slávnosti 70. - výročia založenia našej školy. Mládež vystupovala na slávnostiach.

 

1. - 3. jún 2007

Účasť Znievskeho rado(sť)dajného divadla na festivale európskej kultúry v Goluchówe, kde  naši divadelníci predviedli svoje nesporné umenie.

 

10.-12. august 2007

Už tradične na pozvanie starostu obce Maroša Halahiju a výboru DHZ, navštívila oficiálna delegácia hasičov z Goluchowa naše mestečko, kde sa zúčastnila na pretekoch o Pohár starostu obce. Atmosféra a úroveň pretekov bola vynikajúca a športové majstrovstvo dobrovoľných hasičov ocenili aj naši hostia.

 

12.-14. September 2008

Oslavy 895. výročia Kláštora pod Znievom a 5. rokov spolupráce s Gminou Goluchow bolo príležitosťou na pozvanie našich partnerov do Kláštora pod Znievom. Program osláv bol rozdelený takto:

- do oficiálnej časti, kde starosta Goluchowa Marek Zdunek predniesol posolstvo obyvateľov Gminy Goluchow pre kláštorčanov v slovenskom jazyku, za čo zožal veľký potlesk prítomných.

- v neoficiálnej časti potom naši hostia vystúpili na hrad Zniev, kde boli vyvesené zástavy oboch miest. Výstup vyčerpaných hostí zanechal trvalé spomienky. Na Znieve sme opekali slaninu. Vo večerných hodinách sme si pozreli v priestoroch Prvého slov. kat. gymnázia divadelné predstavenie Buď svetlo – od súboru VOX Clamatis z Nitrianskeho Pravna.

 

01.-03. jún 2009

Delegácia z Kláštora pod Znievom navštívila Goluchow pri príležitosti 5. výročia spolupráce. Bohatý program, ktorý pripravili hostitelia bol rozdelený do rôznych oblastí. Medzinárodné fórum mladých o Európskej únii. Diskusné fórum – rozpad Berlínskeho múra. Futbalový turnaj poslancov partnerských miest. Pri tejto príležitosti bola vysadená stromová alej pri miestnom Gymnáziu. Zo stretnutia sme odchádzali s presvedčením, že reč, ktorou rozprávame vo svojich domovoch nie je prekážkou pre spoznávanie oboch národov.

 

02.- 04. október 2009

Pri príležitosti 140. Výročia založenia ZG navštívila na naše mestečko delegácia Gminy Goluchow. Oslavy sa začali slávnostnou sv. omšou v Mariánskom kostole a potom až do večerných hodín pokračovali na nádvorí znievskeho gymnázia.

 

23.-25. júl 2010

Už tradične v tomto čase prichádzajú hasiči z Gminy Goluchow do Kláštora pod Znievom na putovný Pohár starostu obce a ani tento rok nebol výnimkou. Výborné výsledky mladých hasičov ubezpečili našich priateľov, že požiarna ochrana má o budúcnosť postarané.

 

03.-05. september 2011

Delegácia hasičov z Kláštora pod Znievom prišla na návštevu do Goluchowa. Zúčastnili sa Rajdu Roveroveho – Goluchovský bicyklový deň 2011. A súťaže mládežníckych hasičských druźstiev. Bolo to v rámci medzinárodnej výmeny skúsenosti pri výchove mladých hasičov.

 

20.-23. máj 2012

Starosta a poslanci OZ z Kláštora pod Znievom sa zúčastnili na oslavách 40. výročia založenia Regionálneho súboru piesni a tanca Tursko. Bohatý kultúrny program s množstvom hostí z Poľska, ale aj zo zahraničia prezentoval bohatú kultúrnu a národnú tradíciu súboru.

 

07.-09. september 2012

Návšteva hasičov z Kláštora pod Znievom v Goluchove na festivale Noci svatojánskej, spojená s prehliadkou hasičskej techniky - novodobej, ale aj historickej v areáli zámku v Goluchowe.

 

13.-15. september 2012

Delegácia hasičov z Goluchowa prišla na pozvanie starostu obce na súťaž o Putovný pohár Starostu Klaštora pod Znievom. Okrem účasti na súťaži hasiči z Goluchova vystúpili na hrad Zniev.
 


 

webygroup

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

19543263

Úvodná stránka