Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kláštor pod Znievom

Kandidáti na starostu

 

PRE VOĽBY STAROSTU OBCE

 

Kandidujú:

  • Vladimír Božek, Ing.
  • Erika Cintulová, Mgr.

 

Kandidáti majú možnosť počas trvania volebnej kampane zverejniť informácie súvisiace s ich kandidatúrou. Informácie na zverejnenie môžu zaslať na emailovú adresu starosta@obecklastor.sk. V prípade prijatia budú informácie zverejnené.


 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Informácie poskytnuté Ing. Vladimírom Božekom:

 

 

 

Informácie poskytnuté Mgr. Erikou Cintulovou:

 

Volebný program.

Vážený spoluobčania, zverejňujem Vám svoj volebný program na webovej stránke obce, v nezmenenej forme, bez úprav, tak ako som Vám ho osobne odovzdal, alebo doručil do poštových schránok. Osobne s mnohými s Vás som si jeho obsah prešiel a prediskutoval , už dávnejšie pred jeho zverejnením. Po zhliadnutí volebného programu proti kandidátky, si dovoľujem pripomenúť, že strategický plán rozvoja , (Plán hospodárskeho a sociálneho rozvoja na roky 2014 – 2020 ) obec má už spravený a schválený. A za druhé, myslím si, že zasadnutia obecného zastupiteľstva nie je vhodné robiť, v prvý piatok v mesiaci... Prajem pekný deň. Vladimír Božek ./kandidát na starostu obce/

Vladimír Božek.
 


 

 

Volebný program reakcia

Zavediem pravidelné zasadnutia obecného zastupiteľstva, vždy prvý piatok v mesiaci, vždy v rovnaký čas – samozrejme ak prvý piatok v mesiaci, tak po sv. omši, ale prvý piatok, nie je podstatou tohto bodu programu.  Pokojne to môže byť iný čas ktorý odsúhlasí zastupiteľstvo, pokojne prvý pondelok alebo 2. piatok.   Podstatou je stanoviť jednotný a pravidelný čas konania zasadnutia obecneho zastupiteľstva. Tak aby každý občan vedel, kedy bude nasledujúce obecné zastupiteľstvo bez potreby pracne  hľadať a sledovať  vývesku alebo internet a mohol si tak naplánovať svoju účasť na ňom . Tak aby mohol  aktívne vystúpiť, či už položiť otázku , alebo predniesť návrh.

Pripravím strategický plán rozvoja obce na 4 roky dopredu.

Strategický plán rozvoja na 4 roky a Plán hospodárskeho a sociálneho rozvoja obce sú 2 rozdielne veci( PHSR).  PHSR je všeobecný a formálny dokument, ktorý si obce dávajú vypracovávať  a služí ako jedna z príloh pre žiadanie dotácií z eurofondov.  Pre obec Klaštor pod Znievom ho robila spoločnosť  Regionálna rozvojová agentúra a v rozpočte na to bola vyčlenená suma 800 EUR. Definuje situáciu obce, demografické ukazovatele, silné a slabé stránky, prieskum verejnej mienky a vo všeobecnosti identifikuje operačné programy v rámci ktorých obec môže žiadať o dotácie.  Neobsahuje žiadne konkrétne body, ktoré sa budú realizovať, ich rozpočet a najmä termín jednotlivých etáp projektov. 

Naproti tomu plán stategického rozvoja na 4 roky bude obsahovať konkrétne body  investičných alebo neinvestičných projektov, ktoré obec bude realizovať a to s plánom realizácie, popisom zdrojov financovania a najmä konkrétnym termínom realizácie.  Niektoré projekty prekračujú časový rámec ročného rozpočtu a myslím že je potrebné vedieť čo chceme kedy realizovať a dôkladne sa na to pripraviť. Časový harmonogram slúži zároveň aj na kontrolu činnosti obce. Keď každý časový sklz oproti strategickému plánu bude musieť vysvetliť objektívnymi príčinami.

Teší ma p. Božek , že sa zaujímate o môj volebný program a že máte výhrady len k 2 bodom. V prípade že máte Vy alebo ktokoľvek otázky k ďalším bodom veľmi rada Vám odpoviem. Každý jeden bod v programe som dôkladne zvážila a konzultovala s kompetentnými a preto viem že sú všetky realizovateľné a viem presne ako. 

Erika Cintulová /kandidátka na starostku obce Kláštor pod Znievom/


 

webygroup

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

19511096

Úvodná stránka