Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kláštor pod Znievom

Pýtajte sa starostu a poslancov

PRAVIDLÁ SPRÁVY DISKUSIE:

ZMENA !!!

V nadväznosti na záver zasadnutia obecného zastupiteľstva zo dňa 23.8.2011 a dohody poslancov v diskusiách na obecnej internetovej stránke budú zverejňované len tie príspevky, pod ktorými sa autor príspevku podpíše celým menom a priezviskom.

Pýtajte sa starostu a poslancov

Pridať príspevok
:
:
:

Napíšte text v rámiku do poľa vedľa neho. V prípade, že nebude správny, príspevok nebude pridaný.

sec

 
pridané 23.1.2019 20:30:54, IP: 78.99.80.51

otvorený list poslancom

Vážení poslanci obecného zastupiteľstva,

dňa 25.1.2019 sa má konať zasadnutie obecného zastupiteľstva, kde podľa programu (bod 7.) sa navrhuje prijať „nová“ kompetencia starostu obce na robenie zmien v rozpočte obce medzi položkami (o ich presúvaní).

Ako asi každý vie, že bez peňazí nemôže nič fungovať.

Rozpočet predstavuje určité pravidlá podľa ktorých sa peniaze, ktoré obec získa (miestne a podielové dane a iné), rozdelia podľa priorít, ktoré sú vyjadrením vôle obecného zastupiteľstva a tým (aspoň by to tak malo byť) aj vôle obyvateľov obce.

Presunutím tejto kompetencie na „iba“ starostu, môžete spôsobiť totálnu ľubovôľu pri používaní peňazí obyvateľov Kláštora pod Znievom. Je to presne to isté, ako keby rozpočet SR nezáležal na schválení Národnej rady ale iba by o ňom rozhodoval za dverami sám minister financií.

Pre pomalšie čítajúcich alebo chápajúcich jedincov, delegovanie moci pri kreovaní resp. zmene rozpočtu zo zastupiteľstva na starostu sa jedná o de facto jeho zrušenie, nakoľko si starosta môže robiť s VAŠIMI peniazmi čo chce. Všetko to pri tom bude úplne legálne, čisté, lebo starosta žiadne pravidla neporuší, keďže si ich sám ustanoví.

Bez dôkladnej úpravy smernice o hospodárení je takýto krok mimoriadne nebezpečný.

Dúfam že po 25.1.2019 budeme žiť v Kláštore pod Znievom a nie v „Hlupákove“ pod Znievom resp. Fekišovciach.

JUDr. Peter Celec, advokát.

Pridať reakciu

JUDr. Peter Celec, advokát


 
pridané 15.1.2019 11:14:57, IP: 195.80.174.254

Sneh

Dobrý deň,

chcem sa opýtať a vlastne aj touto cestou poprosiť, či by nebolo možné pomocou nejakých mechanizmov odpratať sneh spred školy. Je dosť problematické vyzdvihovanie detí zo školy a z ŠKD, tak isto aj ráno, keď ich privezieme, nakoľko sú tak kopy snehu, nedá sa zaparkovať a tak rýchlo utekám dnu, aby som neblokovala dopravu, no aj tak sa mi každý deň stane, že už tam čakajú autá, ktoré chcú prejsť.
Ďakujem pekne.

Pridať reakciu

Viera Šimková


 
pridané 26.7.2018 17:58:19, IP: 78.99.66.90

web stránka, zápisnice

Dobrý deň, tentokrát mám na Vás dve otázky:

Prvú už obligátnu, a to prečo nie sú na stránku dávané zápisnice zo zasadnutí, možno konečne dostanem odpoveď, nakoľko je to už tretí rok, čo sa na to pýtam a žiadna odpoveď.

Druhá - chcela by som vedieť, čo bude obsahovať modernizácia stránky za 61.004 EUR,keď nie ste schopní za tri roky prepísať na stránke meno účtovníčky a napísať, kto vlastne na úrade pracuje a v akých pozíciách. Obyčajný občan ani nevie za kým má ísť, ak chce niečo vybavovať. Ja si totižto ani v najväčších predstavách neviem predstaviť, čo by taká modernizácia stránky mala obsahovať za 61.004 EUR !!! a to len pre rok 2018. Webová stránka obce nie je daná zákonom, myslím si, že by stačila aj táto, len by ju bolo treba poctivo aktualizovať. Je dosť prehľadná a nie každý občan je zdatný v počítačoch, takže čím jednoduchšia, tým lepšie. Podľa mňa je to riadne premrštená suma a peniaze by sa dali využiť aj efektívnejšie. Ale rada sa nechám poučiť.

Pridať reakciu

Novosedliaková Renata


 
Reakcia na príspevokpridané 13.8.2018 12:01:00, IP: 91.127.21.174

odpoved zápisnice a web stránka

Na stránku dávame zápisnice hneď po podpísaní overovateľmi, keď sa zápisnica napíše posielam mail, že je hotová s tým, aby prišli zápisnice na OÚ podpísať. Zverejnená môže byť až podpísaná zápisnica a niekedy sa to naťahuje.

Modernizácia stránky bude za 2500 EUR. Pri elementárnej znalosti rozpočtovníctva je jasné, že sa jedná o zmenu v rozpočte v účte chod obecného úradu. V tejto položke boli aj napríklad veci ako odvlhčenie úradu, rekonštrukcia sociálnych zariadení na OÚ, práce navyše pri rekonštrukcií OÚ kt. neboli oprávnenými nákladmi (privedenie vody k čerpadlám atď...) cez kancelárske potreby, strava, všetko okrem miezd a odvodov zamestnancov OÚ.

Pridať reakciu

Erika Cintulová


 
Reakcia na príspevokpridané 14.8.2018 09:22:02, IP: 195.146.157.189

zápisnice a web stránka

Ďakujem za vysvetlenie, máš pravdu človek, ktorý nemá elementárne znalosti z rozpočtovníctva, nevie pri pohľade na tabuľku- pri ktorej je legenda, že v riadku č.5 došlo k zvýšeniu rozpočtu - modernizácia webovej stránky, že sú v nej zahrnuté aj iné veci. Preto som žiadala o vysvetlenie. Samozrejme, že to súvisí opäť aj so zápisnicami, kde by som si určite prečítala podrobnejšie o zmene rozpočtu a možno aj o tom čo riadok č.5 obsahuje a čo sa v ňom navyšuje a nemusela by som si pýtať vysvetlenie. K tým zápisniciam len toľko, že ich overujú predsa poslanci, takže stačí zápisnicu priniesť na nasledujúce zastupiteľstvo a tam ju už hádam podpíšu.

Pridať reakciu

Novosedliaková Renata


 
pridané 13.11.2017 09:34:20, IP: 37.58.4.50

pristahovalec

Dobry den, na poslednom obecnom zastupitelstve bol spominany novy pojem "pristahovalec" v suvislisti s podpisom peticie proti vystavbe hospicu v obytnej casti Niva. Preto by bolo vhodne prijat vseobecne zavazne nariadenie obce, kde sa stanovi pojem pristahovalec, jeho prava a povinnosti. Treba vziat do uvahy, ze peticia je slobodne vyjadrenie nazoru Vasich volicov o to ze taketo zariadenie by bolo vhodne umiestnit inam ako medzi rodinne domy a to tak pre Vasich obcanov - volicov ako aj pre pacientov. Na tuto problematiku sa treba pozerat nestranne a nie na to kto je investor. Keby to chcel postavit neznamy clovek z Popradu pri Vasom rodinnom dome urcite by ste vsetci boli nadseni!
PS: proti nie su ti pristahovalci, ale 99% opytanych Vasich aj buducich volicov. Vsetci sme za to , ze raketo zariadenie je uzitocne, ale nie v bezprostrednej bilzkosti rodinnych domov bez infrastruktury. Zdravotnicke zariadenie schvaluje VUC. Dakujeme. Vasi volici

Pridať reakciu

Ing. Peter Hečko


 
pridané 6.11.2017 15:34:26, IP: 90.64.99.100

OK.

Gratulujem pani starostke k zvoleniu za poslanca v Žilinskom samosprávnom kraji. Teraz dúfam, že sa viac dosiahne jej pričinením v presadzovaní potrieb našej obce.

Pridať reakciu

Ivan Pandula st.


 
pridané 9.10.2017 15:11:26, IP: 85.248.221.139

zápisnice

Ešte by som sa predsa len chcela opýtať,čo majú moje otázky spoločné s " úprimnou motiváciou"? Tomu teda nerozumiem. Ja nemám žiadnu motiváciu, len si chcem jednoducho prečítať, čo sa deje na zasadnutiach obecného zastupiteľstva, keď ani videá nie sú nikde zverejnené. A veta "Viem čas využiť aj efektívnejšie ako dopisovaním si cez diskusiu", to si snáď nemyslela vážne, veď na to je tá diskusná stránka. Ja sa nepýtam na Tvoju rodinu alebo na Teba, ja sa pýtam na veci týkajúce sa obce a obecného zastupiteľstva. To je pohŕdanie občanom.

Pridať reakciu

Novosedliaková Renata


 
pridané 9.10.2017 14:54:10, IP: 85.248.221.139

zápisnice - reakcia

Nevšimla som si, či som sa pod príspevok podpísala. Takže ešte posielam podpis, aby ste ho mohli uverejniť.

Pridať reakciu

Novosedliaková Renata


 
pridané 9.10.2017 14:34:55, IP: 85.248.221.139

zápisnice

Ja som sa pýtala v prvom rade na zápisnice, a na tie odpoveď nebola daná žiadna. 5 minút po uverejnení si volala s mojim manželom a pýtala si sa ho," čo tá tvoja žena zasa vypisuje" a keď Ti povedal aby si mi zavolala, tak si povedala, že sa so mnou vybavovať nebudeš.( mimochodom úžasný prístup starostky)Samozrejme, že mi povedal, že si mu povedala, že na osvetlenie nie sú peniaze, ale pýtala som sa ja, nie on. Myslím si, že moje otázky sú normálne, práve naopak, Tvoj povýšenecký tón a ignorovanie nie je na mieste. A s tou úprimnosťou by som to na Tvojom mieste tiež nepreháňala. Ty si prestala so mnou komunikovať, takže nemám inú možnosť, ako napísať. Otázky však boli smerované tak na Teba ako aj na poslancov. Preto som písala do sekcie "Pýtajte sa starostu a poslancov". Chcela som len jednoduchú odpoveď, nič viac.

pridané 2.10.2017 19:52:09, IP: 90.64.87.138

lekár

Dobrý večer,
chcem sa opýtať prečo neoznamujete občanom,ktorí sú evidovaní u lekára v Kláštore pod Znievom, že je PN, že neordinuje. Chorí ľudia prídu pred vchod zdravotného strediská a na dverách ich víta oznámenie, že lekár neordinuje. V poslednom čase sa mi to stalo viackrát.

Ďakujem

Pridať reakciu

Vilma Gulasová


 
Reakcia na príspevokpridané 3.10.2017 08:57:13, IP: 91.127.143.168

lekár - odpoveď

Vážená pani Gulasová,
MUDr. Dibdiaka sme opakovane žiadali, aby nám oznamoval zmeny v ordinačných hodinách tak, aby sme ich mohli včas zverejniť. Myslím, že by to veľmi pomohlo pacientom a nakoniec aj samotnému Dr. Dibdiakovi. Bohužiaľ, zatiaľ tieto zmeny nemáme k dispozícii - pán doktor nám ich nehlási, podľa posledného telefonátu si ich mame chodiť pozerať na dvere, kde sú vyvesené. Toto samozrejme nie je možné. Ak máme informáciu od pána doktora alebo kohokoľvek iného, vždy ju uverejníme, príkladom je pani zubárka MUDr. Marta Ďurišová. Dr. Dibdiak porušuje stanovené ordinačné hodiny pravidelne, aj keď nie je PN, toto považujeme za neprijateľné a v nedávnej minulosti sme na túto skutočnosť upozornili príslušné orgány. Verím, že sa prístup doktora Dibdiaka zmení a začne sa správať ku svojim pacientom korektne

Pridať reakciu

Mgr. Erika Cintulová


 
pridané 7.9.2017 13:46:42, IP: 78.99.132.19

zápisnice

Dobrý deň, rada by som sa opýtala, z akého dôvodu nie sú zápisnice z obecného zastupiteľstva dávané na stránku hneď po zastupiteľstve, keď je to otázka len jednej hodiny zápisnicu prepísať a zavesiť na stránku.Od marca nieje na stránke žiadna zápisnica a to nehovorím, že marcová sa tam dostala možno pred mesiacom. (§ 5 ods. 2 zákona č. 211/2000 Z. z. a § 5 ods. 8 zákona č. 211/2000 Z. z.). Zastupiteľstvo je povinné aktívne zverejniť najmä:
a) termíny jeho zasadnutí a zasadaní komisií a návrh programu rokovania,
b) zápisnice z verejných zasadnutí,.....)
Ďalej sa chcem opýtať, nakoľko p. starostka môjmu manželovi ústne 3xsľúbila, že do mesiaca-dvoch bude doplnené osvetlenie aj na našej ulici, a to bolo tesne po modernizácii osvetlenia, nedostali sme ani vyjadrenie prečo sa tak nestalo ani osvetlenie, tak sa chcem opýtať, či vôbec to osvetlenie niekedy bude. Aj keď nebývame na hlavnej ulici, ktorá je osvetlená ako "LasVegas" ako to bolo spomenuté, tak isto platíme dane a bola by som rada, keby ste to vzali do úvahy. Veď len v okolí domu p.starostky sú 4 svietidlá a na našej ulici je jedno na jednom konci a druhé na druhom konci a to nehovorím o ulici pri lesáckej bytovke. Ďakujem

Pridať reakciu

Novosedliaková Renata


 
Reakcia na príspevokpridané 23.9.2017 08:20:07, IP: 85.248.221.139

odpoveď

Ďakujem, že ste sa nezaoberali mojim dotazom. Aj žiadna odpoveď je odpoveď, aj keď si myslím že elementárna slušnosť je aspoň jednou vetou odpovedať a nie ignorovať občana. Ešte raz ďakujem.

Pridať reakciu

Novosedliaková Renata


 
Reakcia na príspevokpridané 9.10.2017 12:17:23, IP: 91.127.52.110

odpoveď - zápisnice

Dobrý deň, pani Novosedliaková,
5 minút po tom, ako ste uverejnili prvý príspevok, som telefonovala s Vašim manželom. Verím, že spolu komunikujete a považovala som to za vybavené.
Viem čas využiť aj efektívnejšie ako dopisovaním si cez diskusiu. Ak by boli Vaše otázky úprimne motivované, máte moje telefónne číslo.

Pridať reakciu

Mgr. Erika Cintulová


 
pridané 25.7.2016 19:31:48, IP: 80.242.33.227

Prezliezky,Lampa

Dobrý deň. V mene obyvateľov bytovky v lazanoch (pri salaši) by som chcela poprosiť či by obec odpratala niekolko rokov rozpadnutu hojdačku ktora leži za bytovkou. Chodia sa tu hrať deti z okolia a myslim si, že je to dosť nebezpečné a može tam prísť dieta k urazu. Ďalej ked sa robilo poulične osvetlenie tak nechapem prečo ste tam lampu otočili na opačnu stranu. Vdaka tomu je večer pred bytovkou dost velka tma ale hlavna vec že lampa svieti do koruny stromu :D ... Mohlo by sa to napravit takto vobec nema žiadny zmysel...

Pridať reakciu

Nogová Petra


 
pridané 5.5.2016 09:45:51, IP: 90.64.101.210

Zlepšenie informovanosti občanov zavedenou formou SMS.

Zavedenie informovanosti občanov o dianí v obci Kláštor pod Znievom bolo kvitované pozitívne. Je však nedostatočné. Bolo by potrebné informovať aj o službách, dovolenke obvodného lekára, lekárničky z dôvodu hlavne občanov závislých na užívaní liekov, aby sa nestávalo, že počas dovolenky uvedených a neinformovanosti občanov , dochádza k ích výpadku užívania a nutnosti náhradného riešenia pre časový stres, riešiť to formou náradnej služby mimo obce. Pri včasnom oznámení obce o uvedenom stave, by si každý závislý vedel skoordinovať užívanie liekov, ích predpis a zakúpenie tak, aby jeho zdravie nebolo poškodené.

Pridať reakciu

Ivan Pandula Zzdpt., Npsp. St.


 
pridané 2.4.2016 21:53:38, IP: 78.141.106.141

Reakcia

Mám pocit, že nereagujete na príspevky aj podpísané celým menom.

Pridať reakciu

Danuša Mažgutová


 
pridané 10.1.2016 18:40:42, IP: 91.127.54.205

Žiadosť o vykonanie nápravy

Dňa 30.9.2015 a druhý raz dňa25.11.2015 sme spolu s pánom Dovičákom Vám DOPORUČENE zaslali žiadosť o vykonanie nápravy ohľadom zatváracích hodín v Gazdovskej krčme v miestnej časti Lazany. Do dnešného dňa sa nám nedostalo žiadnej písomnej odpovede. Ako ,tak čítam príspevky, tak to v tejto obci je asi pravidlo, neodpovedať. Preto Vás znova vyzývam, aby ste na tú našu žiadosť odpovedali písomne poštou ,nakoľko platia ,pokiaľ viem, stále nejaké lehoty na vybavenie písomností. Od prvého podania je to už viac ako 90 dní !!!

Pridať reakciu

Ján Dubovec


 
pridané 13.12.2015 15:13:52, IP: 46.243.69.254

zase raz cenzúra

nestojí to tu za nič,odpovede na otázky sa tu človek nedočká a riešia sa tu veci ako,či existuje pán Bém alebo neexistuje,a stanovujú sa tu pravidlá diskusie,ako to zas niekomu vyhovuje,to čo má byť?!Ked niekto chce ostať v anonymite,nech si ostane,pri voľbách nikomu anonymita nevadí,ak má čo k veci povedať a je v téme rozhľadený,nech si hovorí aj santa Klaus.Miesto odpovedí sa tu hľadajú dôvody,ako neodpovedať na ťažké otázky!Milý pán Pyšný,strčte si svoje pravidlá aj túto stránku ...........!A ak Vám toto nevyhovuje,upravte ich tak,aby ste mohol prispievať len vy!

Pridať reakciu

R.Malárik


 
Reakcia na príspevokpridané 29.12.2015 13:26:45, IP: 91.127.131.48

Strk

Dobry den, strk bol navezeny tam, kam si ho vyziadali po dohovore so mnou obcania. Pokial potrebujete strk aj k Vasmu domu, prosim kontaktujte ma na tel. c. 0911 253 880 a dohodneme sa. A Ihrac je este sucastou Klastora pod Znievom, nie Slovian.

Pridať reakciu

Erika Cintulova


 
pridané 4.12.2015 23:20:34, IP: 46.243.69.254

prístupová cesta

Dobrý deň,
nakoľko sa mi z časových dôvodov nedarí ísť za pani starostkou osobne,skúsim využiť túto možnosť a opýtať sa jej,ako to myslí s prístupovou cestou k nášmu pozemku.K domom ,ktoré sú bližšie ku hlavnej ceste bol navezený štrk a od susedov som sa dozvedel,že si ho majú svojpomocne upraviť .Štrk však bol navezený len po dom pána poslanca P.Štrbu.Náš pozemok je kus ďalej.Už viac krát mali smetiari problém so zapadnutím auta pri vývoze odpadu a stalo sa aj ,že mi odpad nevyviezli,lebo by jednoducho boli úplne zapadli.Chcem sa opýtať,či sa na nás zabudlo,alebo sa vyskytla chybička vo výpočtoch pri navážaní štrku?V nedávnej dobe mi bol doručený účet na úhradu daní a na obálke bolo napísané Robert Malárik,Ihráč.Neviem,kto sa pomýlil,alebo čo tým kto myslel,Ihráč je predsa v Slovanoch a ja a moja rodina sme kláštorčania?!V Kláštore žijeme,platíme dane a platíme za smeti.Vopred ďakujem za odpoveď.

Pridať reakciu

R.Malárik


 
Reakcia na príspevokpridané 29.12.2015 11:59:23, IP: 90.64.116.8

odpovede sa nedočkáte ?

Dobrý deň. Zdá sa mi, že Vám nikto nemieni odpovedať na Vašu reakciu na tejto webovej stránke. Možno tak niekto z poslancov urobil osobne. To by som bol rád ak tak niekto spravil. No zároveň nechápem, že na čo máme túto stránku, keď sa tu odpovede nedočkáte. Prosím na málo času nech sa nik neodvoláva. Pretože ako raz ktosi povedal: "Nie je málo času, ktorý máme, ale veľa, ktorý nevyužívame.

Pridať reakciu

Kovalčík Lukáš


 
pridané 19.11.2015 19:23:43, IP: 91.127.131.30

Verejné obstarávanie

Dňa 13.10.2015 som sa zúčastnila zastupiteľstva, kde som sa okrem iného pýtala p. starostky, z akého dôvodu bola určená rovnaká komisia pre verejné obstarávanie na rekonštrukciu MŠ ako aj osvetlenia obce, v zložení: predseda: p. Hodošiová, členovia: p. Cintulová a p. Statečný. A keď už bola jedna a tá istá komisia pre obidve verejné obstarávania, prečo v nej nebol niekto z poslancov, členov stavebnej komisie, alebo občanov obce, ale cudzí ľudia. P. starostka mi odpovedala, , že oslovila len p. Cipára, ale ten bol vyťažený, takže nemohol, čo aj sám potvrdil, a pre krátkosť času a neustále cestovanie do Bratislavy volila takúto možnosť. Včera som si len tak zo zvedavosti otvorila stránku verejného obstarávania, a zrazu boli vymenené všetky zápisnice, týkajúce sa verejného obstarávania na rekonštrukciu osvetlenia v obci. Samozrejme boli zmenení aj členovia komisie. Takže zrazu bola komisia v znení: predseda: p. Hodošiová, členovia: p. Novosedliak a p. Cipár, ktorý podľa jeho vyjadrenia bol zaneprázdnený a čuduj sa svete zrazu figuruje na zápisniciach k zákazke na rekonštrukciu a modernizáciu verejného osvetlenia ako člen komisie? Tak isto bolo do dňa 28.10.2015 uvedené, že o súťaž prejavili záujem štyria uchádzači, ale súťažné podklady zaslali len traja uchádzači, takže v pôvodných zápisniciach boli len traja uchádzači. O firmách AIR FUEL s.r.o., GAAD REAL, s.r.o. a TESLUX, s.r.o nebolo ani zmienky a zrazu figurujú vo všetkých terajších zápisniciach. Keď ste si dali tú námahu, a prepísali ste všetky zápisnice, tak predsa len ešte výňatok zo zákona o verejnom obstarávaní: . Zákon § 40 ods. 1 hovorí: „…Členovia komisie musia mať odborné vzdelanie alebo odbornú prax zodpovedajúcu predmetu zákazky… „v bode 5 ods. b) „…členom komisie nesmie byť osoba, u ktorej možno mať pochybnosť o jej nezaujatosti vo vzťahu k uchádzačovi alebo záujemcovi, najmä ak ide o osobu, ktorá sa podieľala na príprave dokumentov v danom verejnom obstarávaní na strane záujemcu alebo uchádzača, alebo ktorej môže vzniknúť výhoda alebo ujma v súvislosti s výsledkom vyhodnotenia ponúk…“Chcem sa opýtať, kto z týchto členov , vrátane predsedu – to sa týka hlavne bodu 5 ods.b. zodpovedá daným podmienkam. Ďalej nepochopím, prečo obec musí platiť za vypracovanie dokumentov pre verejné obstarávania externým firmám, v ktorých konateľkou je aj p. Hodošiová, ( firma Enteris, s.r.o a firma For-Euro consulting, s.r.o.) a to dokumenty na rekonštrukciu MŠ v sume 700 EUR a rekonštrukciu osvetlenia obce v sume 900 EUR, keď boli na obecný úrad prijaté dve nové administrativne pracovníčky, a tých dokumentov nie je až tak veľa, nakoľko všetky podklady pre verejné obstarávanie musela stejne vypracovať obec a dodať ich zastupujúcim firmám.
Ešte by som sa chcela opýtať, odkiaľ si prišla na to, že posledný jarmok v našej obci bol pred 30 rokmi, ja tu žijem už 53 rokov, a mnohí občania ešte dlhšie, a nikto, koho som sa pýtala, jarmok v obci nezažil, iba ak púť, kolotoče a cirkus.

Pridať reakciu

Novosedliaková Renata


 
pridané 4.11.2015 17:45:45, IP: 85.237.234.253

Borovica:

Zdravím , CHcem sa opýtať kompetentných ľudí ,či by nebolo možné dať spíliť tu borovicu, na Kláštorskom cintoríne ,síce je pekná ale prekáža tam.Ďakujem za skorú odpovď

Pridať reakciu

Ľubomír Rímsky


 
pridané 15.10.2015 19:02:46, IP: 178.115.128.201

Na tému rekonštrukcie materskej škôlky

Vážení spoluobčania,

dovoľujem si využiť priestor internetových stránok obce a prispieť mojim pohľadom na tému rekonštrukcie materskej škôlky, presnejšie na tému zmluvy uzavretej medzi obcou a zhotoviteľom rekonštrukcie. Ako som už uviedol v inom z mojich príspevkov, som rád za všetky tu zverejnené komentáre aj kritické, pokiaľ niet pochýb o ich pôvode. Dovolím si tu ponúknuť na niektoré diskutované body pohľad z trošku iného uhla.

Na oboch zverejnených zmluvách je, resp. bola, uvedená rovnaká zmluvná cena. Inými slovami pre obec sú z finančného pohľadu rovnocenné, teda nemohlo dôjsť k poškodeniu záujmov obce z finančného hľadiska, či už by platila jedna alebo druhá.

Skutočnosť, že zhotoviteľ začal realizovať rekonštrukciu materskej škôlky ešte pred podpisom zmluvy, nemohla poškodiť alebo inak znevýhodniť obec. Obec neniesla žiadne riziko, to bolo v danom momente na pleciach zhotoviteľa.

Citácia pána Béma , “zhotoviteľ je oprávnený navýšiť cenu o náklady, ktoré preukáže a objednávateľ (obec) je povinná zvýšenie ceny podpísať“ je nepresná a jeho komentár zavádzajúci. V zmluve presne stojí, “Zhotoviteľ je oprávnený zvýšiť dohodnutú cenu, ktorá nevyhnutne prevýši náklady účelne vynaložené zhotoviteľom, ktoré zhotoviteľ hodnoverne preukáže. Objednávateľ sa zaväzuje takéto zvýšenie ceny písomne potvrdiť v stavebnom denníku.“ Ide o bežný odstavec v zmluvách o dielo a zhotoviteľ sa takto chráni v prípadoch oprávnených nadprácach, ktoré sa nedali predvídať pred začatím diela.

Citácia zmluvy, “Pri vykonávaní diela postupuje zhotoviteľ samostatne a nie je viazaný pokynmi objednávateľa“ sa tiež líši od toho, ako ju odprezentoval pán Bém. Daný odstavec sa v podobných zmluvách tiež vyskytuje. Myslí sa ním predovšetkým to, že zhotoviteľ má právo na použitie postupov podľa jeho uváženia a vymedzuje si právo použitia postupov s ktorými uvažoval pri zostavovaní ceny za dielo.

Popis rozdielností resp. údajného vzájomného protirečenia medzi pani starostkou, pani Bartkovou a pánom Pyšným, nie je až taký jednoznačný ako to uviedla pani Novosedliaková. Pán Pyšný nepovedal priamo “že zmluva nie je uverejnená vo vestníku, nakoľko stačí, že je uverejnená na stránke obecného úradu“. Pán Pyšný napísal presne “Požadované veci viď sekcia samospráva - zmluvy ... zmluvy nemusia byť zverejnené vo vestníku, pokiaľ sú zverejnené na oficiálnom webovom sídle obce (viď súvisiaci zákon).“ Pre mňa osobne ide o definíciu, ako sa má v danej veci postupovať. Mám za to, že nešlo o informáciu, že zmluva vo vestníku nie je uverejnená. Zmluva uverejnená bola a stále je. Prečo by asi pán Pyšný mal povedať, že nie je?

Ponechávam na posúdenie občanov, či skutočne išlo o akési “machinácie“. Môj názor je, že uvedené kritické príspevky nie sú presné a v niektorých bodoch sú neopodstatnené. Ak zoberieme do úvahy aj štyri kontroly za posledných pár týždňov z hygieny, prokuratúry, životného prostredia a od pamiatkárov, ktoré boli všetky vykonané na anonymné podnety, tak sa ľahko môžeme domnievať, že sa tu niekto snaží pani starostku spochybniť a očierniť.

Som presvedčený, že zámery ako pani starostky, tak aj pána Pyšného sú úprimné a čisté. Moje presvedčenie pramení aj zo skutočnosti, že napriek ostrej kritike boli všetky príspevky zverejnené. Za seba si dovolím vyjadrenie v zmysle, že sa nepreukázalo realizovanie postupov, ktoré by priamo poškodzovali záujmy obce. Podľa môjho názoru pani starostka v danej veci postupovala vzhľadom na okolnosti ako sa najlepšie dalo. Týmto vyjadrujem pani starostke a pánovi Pyšnému moju plnú dôveru. Zároveň pani starostke verejne gratulujem k úspešnému zavŕšeniu celého projektu. Naša vďaka patrí predovšetkým jej.

Skutočnosť, že nedošlo k porušeniu zákona, že rekonštrukcia smeruje do úspešného konca, však žiaľ neznamená, že sa neurobili aj chyby a že by nebola kritika v niektorých bodoch opodstatnená. Zverejnenie neplatnej zmluvy, zverejnenie neaktuálneho dokumentu sú pochybenia. Ja verím, že sa po tejto skúsenosti iste poučíme a že sa na našich stránkach viac nezverejní dokument, ktorý by mohol vyvolávať obavy alebo domnienky z niečoho nekalého.

Opodstatnená kritika je aj ohľadom zverejňovania záznamov zo schôdzi zastupiteľstva. V danej veci pani starostke rovnako dôverujem. Som presvedčený, že tento bod je len otázkou času a že dôvodom zdržania je len to, že pani starostka sama celkom neodhadla, čo presne ju vo funkcii starostky čaká. Že po nástupe do úradu bude prakticky bez ekonómky, že zavedený systém práce nájde možno nie v stave, ako by si ona sama priala. Určité nedostatky vnímam v spôsobe ako sú občania o aktivitách pani starostky informovaní. O pripravovaných nových obecných stránkach, na ktorých sa plánuje zverejňovanie záznamov a o novom systéme informovania, zrejme občania nie sú dostatočne oboznámení. Myslím si, že by bolo cítiť zo strany občanov väčšiu vďaku a dôveru v Teba pani starostka, ak by mali presnejšiu predstavu o Tvojich zámeroch a o tom, čo všetko pre nás robíš.

Mrzí ma, že sa v diskusii objavili takmer len kritické ohlasy. Akoby nám samotným nezáležalo vyjadriť sa k danej veci. Občania, má to pre Vás význam? Chcete aby sa starostka alebo samospráva angažovala v podobných projektoch? Vyjadrite svoj názor! Pripadá mi nevďačné, keď o našich úspechoch nehovoríme my samy, ale niekto iný, ako napríklad pán Kopka v článku na portály sme.sk, ku ktorému sa dostanete ak nakopírujete nasledovný text do internetového vyhľadávača:
turiec.sme.sk/c/8028771/miest-v-skolkach-pribudne-aj-na-dedinach

S pozdravom,
Ing. Pavol Štrba

Pridať reakciu

Pavol Štrba


 
pridané 10.10.2015 16:51:46, IP: 178.115.130.32

Pravidlá diskusie na obecných stránkach

Vážení spoluobčania,

týmto príspevkom si dovoľujem vyjadriť sa k pravidlám diskusie na našich obecných stránkach. Osobne ma teší, že sa tu živo diskutuje, že otvorene poukazujete na možné nedostatky a že sa dožadujete informácií. Domnievam sa, že aj takýmto spôsobom prispievate k zvýšeniu v poslednej dobe toľko spomínanej transparentnosti a informovanosti. Aj jednostranne orientované príspevky môžu byť prospešné, môžu prispieť k odhaleniu pochybení alebo naopak k obhájeniu správnych postupov a tiež k detailnejšiemu informovaniu občanov. Nech už sú úmysly prispievateľov akékoľvek, je to pre samosprávu vždy príležitosť na obhajobu, potvrdenie správneho postupu v konkrétnej veci, prípadne na uvedomenie si nedostatkov.

Čo ma však znepokojuje je skutočnosť, že sa čas od času v diskusiách objaví aj meno, ktoré nie je zaevidované na trvalom pobyte v obci, ktoré nie sme schopní v našom súčasnom systéme overiť a pri ktorom vznikajú podozrenia, že je vymyslené za účelom zachovania anonymity autora príspevku. Citlivé môžu byť najmä prípady, keď sa pod falošným menom poškodzuje iná osoba alebo jej činnosť.

Preto si touto cestou dovoľujem navrhnúť zmenu v pravidlách zverejňovania príspevkov. Navrhujem prispievajúcich občanov o ktorých identite sme si nie istí (nie sú občanmi obce, nemajú trvalý pobyt v našej obci) preveriť na základe telefónneho čísla. Toto číslo by prispievateľ uviedol vo svojom príspevku a osoba zodpovedná za zverejnenie by jeho identitu telefonicky overila. Samozrejme číslo by zverejnené nebolo. Daný postup by čiastočne obmedzil anonymnému zneužívaniu obecných stránok.
K podaniu takéhoto návrhu ma inšpiroval okrem iných aj diskutujúci s menom Ing. Bém. Snažil som sa dozvedieť o koho konkrétne ide po tom, ako si pán Bém zistil moju osobnú e-mailovú adresu a adresy ďalších poslancov obecného zastupiteľstva. Zdá sa, že pána Béma v našej obci nepozná nikto, zatiaľ čo pán Bém má naše osobné kontaktné informácie. Kontaktoval som takmer každého z obce, kto má moju súkromnú e-mailovú adresu, všetci oslovení inžiniera Béma nepoznajú a teda nikto z opýtaných mu moju adresu neposkytol. Keďže osôb žijúcich v obci a majúcich moju adresu nie je veľa, dá sa okruh možných skutočných autorov príspevku zúžiť. Ako som naznačil, podobné pokusy boli zaznamenané aj v minulosti a pozorní občania možno tušia o koho by mohlo ísť. Zdôrazňujem, že nie je mojim zámerom akýmkoľvek spôsobom obmedzovať zverejňovanie Vašich riadne podpísaných názorov. Som však jednoznačne za to, aby sa zamedzilo vyjadriť sa každému, kto nemá toľko slušnosti a odvahy na priamu komunikáciu, každému, kto sa potrebuje schovať za iné než svoje meno. Schováva a zatajuje sa len ten, kto nemá úprimné úmysly.

Je veľmi ťažké inšpirovať Vás občanov k diskusii, obzvlášť ak sa jedná o niečo, čo Vás až tak moc netrápi. Ak sa však chcete vyjadriť k navrhovanej zmene, prípadne Vás napadne lepšie riešenie, budem rád keď si ho nenecháte len pre seba, ale podelíte sa s ním s ostatnými.

S pozdravom,
Pavol Štrba

Pridať reakciu

Pavol Štrba


 
pridané 4.10.2015 20:51:56, IP: 78.98.121.29

Záchrana hradu Zniev

Pozdravujem vsetkých poslancov aj obcanov tejto starodávnej obce Kláštora pod Znievom. Velmi ma zaujalo a potesilo, ze aj obcania tejto obce prejavili snahu urobit nieco pre záchranu takého vzácneho hradu ako je Zniev. Prajem vam pevnu volu a vytrvalost v tomto boji a rad by som sa dozvedel, co sa vam podarilo urobit v tomto roku 2015, kedze vasa snaha bola podporena aj statnou dotaciou, aj ked nie v takej vyske ako ste pozadovali, ale predsa. Mozno by bolo dobre aj par fotografii v nejakej rubrike na strankach obce. Dakujem.

Pridať reakciu

Frantisek Kostros, cestny predseda zdruzenia Zachranme hrady


 
pridané 1.10.2015 00:20:48, IP: 78.99.119.2

Rekonštrukcia Materskej škôlky

Aj keď som to už podrobne vysvetľovala na poslednom zasadnutí Obecného zastupiteľstva tu sú fakty ohľadom rekonštrukcie a rozšírenia kapacity materskej škôlky:
- MŠ v Kláštore pod Znievom mala kapacitu 42 detí, každoročne sa zamietalo až 20 žiadostí o prijatie detí z kapacitných dôvodov
- normatívy na žiakov t.j. financovanie škôlky nepokrývalo náklady na MŠ a obec Kláštor pod Znievom každoročne dotovala prevádzku škôlky cca. 20.000,- EUR z rozpočtu obce
To boli hlavné dôvody pre ktoré obec Kláštor pod Znievom podala žiadosť o dotáciu na rekonštrukciu a rozširenie kapacít mateskej škôlky, prečo sme vehemetne lobovali, zdôvodňovali a prosili...
- naša žiadosť bola úspešná pričom bolo celkom podaných 426 žiadostí a úspešných bolo len 113
- Ministerstvo školstva obci Kláštor pod Znievom pridelilo DOTÁCIU 40.000,- Eur
Priebeh:
- o pridelení dotácie sme sa dozvedeli v priebehu mája
- ihneď sme hľadali technické riešenie a hľadali projektanta
- vo výberovom konaní uspel p. Ing. Statečný, ktorý vypracoval projekt
- ešte pred dokončením projektu sme realizovali búracie práce, aby sme odkryli konštrukciu strechy
- v priebehu mesiaca jún sme realizovali výberové konanie, v ktorom s najnižšou cenou uspela spoločnosť HPP Staving s.r.o.
- ALE po konzultáciách s Ministerstvom školstva sa sme sa dozvedeli, že aj keď zákazka nepresahovala zákonom stanovený limit, podmienkou dotácie je realizácia časovo a administratívne veľmi náročného verejného obstarávania
- verejné obstarávanie pre nás pripravila spoloččnosť Enteris s.r.o. s ktorou sme mali veľmi dobrú skusenosť s verejným obstarávaním pri rekonštrukcii verejného osvetlenia
- v procese verejného obstarávania musia byť obstarávania zverejné vo vestníku minimálne 20 dní a môže sa ho zúčastniť každý kto splnil podmienky
- verejné obstarávanie začalo 13.7. 2015, vo vestníku bolo zverejné 15.7. 2015
- link : www2.uvo.gov.sk/evestnik/-/vestnik/303638
- do sútaže sa prihlásili 3 spoločnosti , 3.8. 2015 komisia určila víťaza, spoločnosť HPP Staving s.r.o. potvrdila dobrú cenu z výberového konania a vyhrala nízkou cenou aj verejné obstarávanie
- jedným z podkladov ktoré museli spoločnosti predložiť bola aj PODPÍSANÁ ZMLUVA (za spoločnosť) v presnom znení, tak ako bolo určené podmienkami verejného obstarávania
- t.j. obec disponovala zmluvou podpísanou spoločnosťou HPP Staving s.r.o. už 3.8. 2015, obec túto zmluvu ale nemohla podpísať skôr ako neuplynuli všetky lehoty ( napr. doplnenie výjazov, na odvolanie, na doručnie výzvy na podpisanie a pod.) v tomto prípade bolo prvým možným dátumom podpísania zmluvy zo strany obce až 18.9. 2015
- ukončenie verejného obstarávania a podpísanie zmluvy je taktiež verejné a spolu s podpísanou zmluvou sa uvereňuje vo vestníku, toto bolo vo vestníku uverejnené 25.9. 2015, link: www2.uvo.gov.sk/evestnik/-/vestnik/312641
- ak by spoločnosť začala realizovať stavbu 18.9. termín dokončenia ktorý bol stanovený verejným obstarávaním na 30 dní od podpisu zmluvy by bol pre nás zbytočný pretože pre nás dôležitý termín bol 20.9. 2015
- týmto znova ďakujem spoločnosti HPP Staving že dôverovali obci, že zmluva bude v prvom možnom termíne podpísaná a ihneď začali realizovať stavbu a počal celého augusta investovali svoje peniaze a pracovali na vlastné riziko
- ak by sme rekonštrukciu neukončili do 20.9. 2015 kedy sa nahlasuje počet žiakov pre rok 2016, mohli by sme otvoriť novú triedu najskôr v školskom roku 2016/2017 a normatívy na žiakov by sme dostali až v roku 2017 - to bol dôvod prečo to tak náhlilo. Možno sme niektoré veci nerobili úplne štandartne ale rozhodne v absolútnom súlade so zákonom a v záujme obce
- ako neby nestačilo že máme krkolomný termín vyskytli sa počas rekonštrukcie problémy zo statikou, ktorú bolo treba prepočítať a následne aj zmeniť projekt, tiež sme zároveň s budovaním novej triedy realizovali aj výmenu rozvodov kúrenia - aby sme nemuseli novorekonštruované priestory zase rozbíjať, kedže pripravueme žiadosť o dotáciu na zvýšenie energetickej úspornosti v MŠ t.j. zateplenie a nové kúrenie, oprávnené náklady na túto dotáciu sú už od júla 2015
- 2.9. bolo všetko pripravené na to aby sme mohli v škôlke privítať obmedzený počet žiakov ( bola pripravená jedna trieda , všetko bolo zariadené a čisté) ako službu rodičom ktorí nemali inú možnosť, posledné 3 dni sa v škôlke pracovalo 24 hodín denne a veľmi pomohli aj občania - zamestnanci MŠ, rodičia atď.
- ALE "dobroprajná duša" poslala podnet na hygienu a hygiena na základe tohto podnetu musela prísť a vzhľadom na to že sa v jednej triede a v nových sociálkach ešte pracovalo a na základe prísnych (niekedy až nelogických) predpisov museli škôlku zatvoriť.( Touto cestou chcem autorom predmetného podnetu "poďakovať" aj v mene rodičov ktorým skomplikovalli situáciu)
-pri znovu otvorení škôlky, pristupovla hygiena ešte prísnejšie a bolo nutné v krátkom čase realizovať aj dlažbu na dvore a bránu, čo sme chceli pôvodne riešiť až na jar
Výsledok:
- zo 113 pridelených dotácií sme jedna z 3 tried ktoré sa otvorili už v tomto školskom roku. Ostatné sa budú realizovať až v roku 2016 alebo až 2017
- znamená to že sme mohli prijať všetky deti ktoré mali podanú žiadosť o prijatie a myslím si, že sme tým rodičov výrazne pomohli
- vďaka väčšej kapacite príde obci viac normatívov (zvýšenie cca. o 40.000,- EUR) už v roku 2016
- Materskú škôlku v Kláštore pod Znievom už v budúcom roku nebude treba dotovať a 20.000,- EUR budeme môcť použiť na ďalší rozvoj obce
- realizovali sme to s minimom vlastných zdrojov pretože sme využili mimoriadnu dotáciu 40.000,- EUR

Je nesporné , že rekonštrukcia a rozšírenie kapacity Materskej školy je úspešný projekt aj napriek extrémne krátkemu času. Išla som do toho aj napriek tomu, že niektorí tvrdili, že sa to nedá stihnúť ale podarilo sa to, aj keď to stálo veľa nervov a síl. Mrzí ma že niektorí to budú spochybňovať a očierňovať ma a to len preto že mali možno iného favorita vo voľbách alebo mali iné osobné záujmy s obcou. Mrzí ma to ale neznechutí, ideme ďalej - dávame do poriadku účtovníctvo, prechádzame na nový moderný informačný a účtovný systém obce, sme blízko k záchrane dotácie na verejné osvetlenie a ak sa nestane nič nepredvídané budeme mať do konca roka v obci nové LED svietidlá, pripravujeme žiadosti o dotáciu na zvýšenie energetickej úspornosti Materskej škôlky, pripravujeme žiadosť o dotáciu na zberný dvor, pripravujeme žiadosti na dotáciu na kanalizáciu a v neposlednom rade pracujeme na obnovení tradície jarmokov v Kláštore pod Znievom - nultý ročník už onedlho - 24.10.

Pridať reakciu

Erika Cintulová , starostka obce


 
Reakcia na príspevokpridané 4.10.2015 19:12:04, IP: 91.127.75.111

Diskusia k zmluve

Vážená pani starostka, dôkladne som si prečítala príspevky p. Pyšného, Tvoj aj p. Bartkovej. V prvom rade, namiesto toho, aby si sa občanom ospravedlnila za pochybenie , čo sa týka zmluvy ich urážaš svojimi domnienkami, že Ťa spochybňujú a očierňujú a to len preto, že mali možno iného favorita vo voľbách, alebo mali iné osobné záujmy s obcou, a že sa hľadajú negatíva aj tam, kde nie sú. Taktiež sa mi nepáči, že „dobroprajná duša poslala podnet na hygienu“, nakoľko pri odovzdávaní každej aj novo prerobenej prevádzky do užívania musí byť vždy prítomná hygiena. Na stránke sa diskutuje o ZMLUVE, nikto nespochybňuje otvorenie nových priestorov MŠ, a bola by som rada, keby ste sa vyjadrovali ku konkrétnej veci. Neverím, že by pani Bartková 2x po sebe urobila takú zásadnú chybu. Čo sa týka zmluvy, tá je platná až po podpise obidvoch zmluvných strán, a na zmluve je len Tvoj podpis. Tak isto si podpísala aj prvú zmluvu, dokonca na prvej je aj pečiatka s dátumom o prijatí zmluvy na OcÚ, zatiaľ čo na druhej nie. Predsa všetka prijatá korešpondencia na obecný úrad musí byť zapísaná v protokole s dátumom prijatia a pečiatkou na dokumente, kedy bol doručený na OcÚ. Že by aj tu pochybila p. Bartková? Vysvetli mi prosím Ťa, ako je možné, že niekto sa dopustí takej závažnej chyby, že podpíše zmluvu, ktorú za dva týždne sám spochybní a urýchlene nahradí druhou, ale pre istotu tú prvú nechá založenú v dokumentoch. Nemala byť náhodou, hneď po zistení, že je nesprávna skartovaná? Predsa pred podpísaním zmluvy na tak dôležitú zákazku je potrebné si ju prečítať a potom podpísať. Ako to, že existujú dve zmluvy podpísané Tebou na jednu zákazku, a zároveň ani jedna nie je podpísaná zhotoviteľom, takže sú v podstate neplatné obidve. Než začnete dávať príspevky na stránku obce, mali by ste sa s p. Pyšným a p. Bartkovou dohodnúť na jednotnom postoji, nakoľko p. Bartková s Tebou píšete, že zmluva je uverejnená vo vestníku, zatiaľ čo p. Pyšný píše že zmluva nie je uverejnená vo vestníku, nakoľko stačí, že je uverejnená na stránke obecného úradu, tak kto vlastne má pravdu? Nemyslím si, že p. Pyšný pôvodnú zmluvu nevidel a ani ju nečítal, ale ak aj nie, som ochotná mu ju priniesť na najbližšie zastupiteľstvo, aby vedel, že niektorí občania si nevymýšľajú. Ďalej by som sa chcela opýtať, na základe čoho bol vybraný p. Ing. Statečný na zhotovenie projektu, keď som nikde nevidela, že sa koná výberové konanie, aj keď píšeš, že uspel vo výberovom konaní, ani zápis z komisie výberového konania, na stránke nie je, nie je ani zmluva s p. Ing. Statečným. Pokiaľ by ste zverejňovali všetky dokumenty, faktúry, objednávky, zmluvy, dohody, výberové konania s následným zápisom o priebehu a vyjadrení komisie, tak ako vám to ukladá zákon, nedochádzalo by možno k takýmto nedorozumeniam a veci by sa lepšie vysvetľovali. Samozrejme mnou už toľkokrát avizované videozáznamy zo zasadnutí, na ktorých by si občania mohli pozrieť a vypočuť, čo konkrétne sa preberalo, a veľa vecí by si vedeli objasniť aj sami. Tiež by ma zaujímalo, kto mal záujem na zrušení diskusie na stránke.

Pridať reakciu

Novosedliaková Renata


 
pridané 30.9.2015 23:24:11, IP: 91.127.4.244

mate nas za hlupakov

Aj keby som zabudol na to, ze ste povodnu zmluvu vymenili za inu, ktora sa zhoduje s pripomienkami, tak stale neviete vysvetlit datum na zmluve, predsa nemozete ludom tvrdit, ze sa zacalo s opravou skolky az v 18.9. Ked vsetci vieme ze prace sa vykonavali pocas leta. Umyselne ste vymenili zmluvu za inu, vid prisp. P. Novosedliakovej, ktora nie je jedina co si to vsimla.


Dufam ze mate odvahu zverejnit, co sa tu napisalo. O tych dvoch zmluvach sa ludia dozvedia tak ci tak, aj keby som ich mal osobne rozniest po domoch. Pan Pysny, vysvetlite nam, preco zmluva ktora bola zverejnena ako prva s peciatkou ze ju obec prijala, zrazu zmizla, a nahradila ju zmluva kde je podpisana iba starostka a nie zhotovitel? Manipulujete a klamete, nemate daleko od....

Pridať reakciu

Bém


 
Reakcia na príspevokpridané 1.10.2015 09:42:21, IP: 95.103.177.126

Zmluva

Rada by som vysvetlila pôvod dvoch zmlúv. Pani starostka mi dala v pondelok 21.9.2015 pokyn zverejniť zmluvu o dielo MŠ. Zhotoviteľ doniesol zmluvu na podpis, ale doniesol inú zmluvu ako bola v súťažných podkladoch a ktorá mala byť podpísaná i keď bola na rovnakú sumu. Pani starostka si ešte v ten deň všimla, že nie je totožná, a kázala mi, aby som ju stiahla a nahrala správnu a platnú. Ale opäť som omylom nahrala zlú. Preto sme mali uverejnenú zmluvu ešte ďalší týždeň, kým sme si to všimli. To, že sa jedná, len o administratívnu chybu dokumentuje aj to, že vo vestníku je zverejnená správna zmluva. A uverejnenie správnej zmluvy na obecnej stránke nemá nič spoločné s príspevkami tu.

Pridať reakciu

Kornélia Bartková


 
pridané 30.9.2015 22:30:42, IP: 91.127.31.155

príspevky

Dakujem za vyjadrenie sa a verím, že vašou odpovedou ste uspokojili nielen mna ale aj našich spoluobčanov.Som rada,že sa skutočnosť uviedla na správu mieru a teda že všetky príspevky sú prístupné tu na stránke a teda nevzniká žiadne zadržiavanie informácií.Z mojej strany je to všetko.Prajem pekný den.

Pridať reakciu

p.Ivana Piatriková


 
pridané 30.9.2015 12:53:47, IP: 78.99.119.2

Diskusia

Trochu ma zamrzeli niektoré príspevky v diskusii. Miesto toho, aby sme sa tešili, že sa nám podarila skvelá vec (vzhľadom na čas skoro zázrak), hľadajú sa len negatíva aj tam, kde nie sú.
Som si takmer istá, že tu diskutujeme s ľuďmi, ktorí sa nevedia ani pod svoj názor podpísať - ing. Bém v obci žiaden nie je. Aj keď v poslednom čase počúvam názory aby sme diskusiu na stránke zrušili, ja som za to aby sme všetky príspevky uverejňovali(aj ich uverejňujeme). Podobné nezmysli sa isto šíria aj ústnym podaním a tu máme možnosť aspoň na ne reagovať.
Som vďačná za každý podnet od občanov, rovnako za spätnú väzbu na prácu úradu a aj preto chcem dať priestor na vyjadrovanie aj vo väčšej miere - chcem zapojiť obec Klastor pod Znievom do portalu www.odkazprestarostu.sk a v pripavovanej novej webstranke dáme veľký priestor interaktivite.
p. Piatriková hovorí o nespokojnosti s dianím v obci, mne sa však takéto informácie nedostávajú. Môžete byť konkrétna p. Piatriková, s čím nespokojnosť? Chcem poprosiť každého kto má nejaké konkrétne pripomienky k našej práci aby nám o nich dal vedieť, pokojne aj touto cestou alebo na zasadnutí Obecného zastupiteľstva.

P.S.: Ak predmetný diskutujúci ing.Bém príde na zatupiteľstvo osobne diskutovať, rada sa hlboko ospravedlním za moju domienku, že neexistuje :) verím že by si to nenechá usť....

Pridať reakciu

Erika Cintulová , starostka obce


 
pridané 30.9.2015 12:32:11, IP: 195.146.157.189

Transparentná obec?

p. Pyšný, tú zmluvu som aj ja niekoľkokrát čítala minulý týždeň a ešte aj 28.9.2015 večer, kedy som písala príspevok, ktorý ste mimochodom neuverejnili, a na stránke bola zverejnená presne tá zmluva, o ktorej p. Ing. Bém hovoril, takže určite nie je jediný, ktorý pôvodnú zmluvu aj s prílohami čítal, a ktorá bola pôvodne na stránke obce uverejnená, presne od 21.9.2015 do 29.9.2015. Akýmsi zvláštnym spôsobom sa 30.9.2015 zo stránky vytratila a nahradila ju nová prepracovaná zmluva aj s prílohami. Nech už je p. Ing, Bém ktokoľvek, v príspevku mal veľa pravdy, aj keď sa to všemožne snažíte prekrútiť. Robíte presne to, za čo ste kritizovali bývalého starostu.

Pridať reakciu

Novosedliaková Renata


 
pridané 28.9.2015 15:10:12, IP: 91.148.27.111

celý príspevok

p. Pyšmý, môžete prosím zverejniť celý príspevok, a nie iba jeho časť? Alebo sa bojíte?

Zvyšok môjho príspevku ste vymazali, hoci na ňom nebolo nič osobné ani neslušné. Máte odvahu tento príspevok zverejniť do konca?

Pridať reakciu

ing. Bém.


 
Reakcia na príspevokpridané 30.9.2015 11:32:35, IP: 80.242.33.38

Odpoveď

Pán "Bém", Váš príspevok je zverejnený v celom rozsahu tak, ako bol zadaný do redakčného systému. Ak niečo chýba, prosím pošlite to opakovane a samozrejme to bude zverejnené. A vyzývam Vás príďte v utorok 13.10. (presný dátum bude zverejnený) na obecné zstupiteľstvo, zverejnenie a kontrolu obsahu spravíme spoločne osobne. Okrem iného Vás osobne i veľmi rád spoznám, ako som písal v odpovedi na Váš článok, vážim si ľudí, ktorí sa neboja a majú odvahu poukázať na pochybnosti v správnosti diania vecí verejných.

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
pridané 27.9.2015 12:55:21, IP: 91.127.53.203

Žiadne príspevky

Dobrý den,je až veľmi neuveriteľné, že na tejto stránke sa prestali vyjadrovať - resp.uverejňovať názory našich spoluobčanov.Teda bohužiaľ odvšadiaľ počujem ako sú spoluobčania nespokojní s dianím v obci ,ale táto stránka akoby bola zahalená celá diskretnosťou..Alebo sa na verejnosť púšťajú cenzurované správy?Ďakujem za vysvetlenie danej problematiky. S pozdravom p. Piatriková

Pridať reakciu

Piatriková


 
Reakcia na príspevokpridané 30.9.2015 11:24:44, IP: 80.242.33.38

Odpoveď

Pozdravujem Vás, budem rád, ak mi konkrétne napíšete, ktoré príspevky neboli uverejnené. Príspevok ste písali 27.9. a k tomu dátumu sú zverejnené všetky. Viď príspevky p. Béma, príspevky k "Avii" ap. Keď mi ich pošlete, osobne overím u dodávateľa softvéru, či nie je problém v softvéri, nakoľko ja a ďalší správcovia diskusie zverejňujeme podľa časových možností všetko.

Prajem príjemný deň a ďakujem za pomoc pri odstránení prípadného technického problému.

PS: samozrejme tiež Vás pozývam v piatok 16.10. na obecné zastupiteľstvo, môžem Vám ukázať správu diskusie osobne

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
pridané 26.9.2015 17:10:41, IP: 91.127.4.244

doplniok

ešte by som žiadal vysvetliť, ako je možné že rozpočet na škôlku bol zhotoviteľom vypracovaný dňa 29.5.2015, krycí list z 28.8.2015 - kde sú už uvedené aj vedľajšie náklady ktoré vznikli - je teda jasné že práce prebiehali už v auguste.

A pani starostka zmluvu podpíše 18.9.2015....

Pridať reakciu

ing. Bém.


 
Reakcia na príspevokpridané 28.9.2015 20:06:00, IP: 91.127.6.207

Transparentná obec?

Plne sa stotožňujem s príspevkami p. Ing.Béma. V zmluve je veľmi veľa nejasností, hlavne ohľadom dátumov a celkovo znenia zmluvy. Zároveň je smiešne, že p. Pyšný poukazuje na to, že zmluvy sú uverejnené na stránke obecného úradu, ako keby tam boli od začiatku roka, avšak ich uverejnili ani nie pred dvoma týždňami, nehovoriac o videozáznamoch zo zasadnutí obecného zastupiteľstva, ktoré zrejme už ani uverejnené nebudú. Taktiež by ma zaujímalo, kto vôbec pracuje na obecnom úrade a v akých funkciách, nakoľko pokiaľ viem p. CHolevová už dávno na úrade napracuje a stále je vedená ako pracovníčka obecného úradu. Tak isto je obec povinná uverejniť na obecnej výveske, alebo na mieste dostupnom všetkým občanom, informácie o každom voľnom pracovnom mieste, aby mali občania možnosť sa o toto miesto uchádzať, čo som tiež nikde nevidela. Samozrejme zdieľam aj príspevok p. Piatrikovej.

Pridať reakciu

Novosedliaková Renata


 
pridané 21.9.2015 12:47:45, IP: 91.148.27.111

zhotoviteľ materská škola

Dobrý deň,
chcem sa spýtať vedenia obce, kto je vlastne zhotoviteľom rekonštrukcie mat. školy.

Obec nezverejňuje nič - žiadne zmluvy, čo je mimochodom povinnosť. Rovnako je obec povinná vyhlásiť verejnú súťaž, samozrejme v obchodnom vestníku nie je ani zmienka o obci Kláštor pod Znievom (žeby zanedbanie povinnosti pri správe cudzieho majetku?).


Myslím si, že tu niekto kráča po veľmi tenkom ľade.

Pridať reakciu

ing. Bém.


 
Reakcia na príspevokpridané 24.9.2015 20:35:24, IP: 80.242.33.38

RE:

Pozdravujem Vás. Požadované veci viď sekcia samospráva - zmluvy ... zmluvy nemusia byť zverejnené vo vestníku, pokiaľ sú zverejnené na oficiálnom webovom sídle obce (vid suvisiaci zakon). Tiež odporúčam pozrieť si fotky prerobených priestorov, osobne som veľmi rád, že sa podarilo konečne vyriešiť dlhoročný problém v obci s tým, že naše deti nemohli byť prijaté pre nedostatok kapacity v škôlke. Verím, že rodičia a najmä deti našej obce ocenia, čo sa pre ne spravilo.

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
Reakcia na príspevokpridané 26.9.2015 17:03:22, IP: 91.127.4.244

odpoveď

pán Pyšný odpovedajte na otázku a nezametajte problém fotkami. Pýtal som sa jasne na verejnú súťaž, to je postup, ktorým sa vyberá zhotoviteľ.

Na zmluve je dátum 18.9.2015, suma za dielo je iba dopísaná rukou, aj to nie je jasné či s DPH alebo bez.. Je evidentné, že o zmluve sa ani len nerokovalo, niekto (zhotoviteľ) doniesol zmluvu, rukou sa dopísalo čo sa malo.

Všetci ľudia, čo minimálne prechádzajú okolo materskej školy museli vidieť, že na rekonštrukcií sa pracovalo už počas leta. Zmluva je podpísaná 18.9.2015. To si robíte srandu ? To je zhotoviteľ v omeškaní s dokončením rekonštrukcie, tak p. starostka podpíše zmluvu, 18.9.2015, dá zhotoviteľovi 30 dní na vykonanie diela, aby bolo na papierovo všetko poriadku, teda aby sa zhotoviteľ vyhol sankciám, ktoré by mohla obec voči nemu uplatniť ?

Ďalej podľa zmluvu - cena za dielo: zhotoviteľ je oprávnený navýšiť cenu o náklady, ktoré preukáže a objednávateľ (obec) je povinná zvýšenie ceny popísať? Teda zhotoviteľ si môže náklady navýšiť teoreticky donekonečna a obec s tým neurobí vôbec nič.

Perlička na záver - č. IV zmluvy: zhotoviteľ pri vykonaní diela postupuje samostatne a nie je viazaný pokynmi objednávateľ. Fakt si robíte srandu ?

Podľa tejto zmluvy môže zhotoviteľ robiť čokoľvek, keďže nie je viazaný pokynmi, a obec je povinná akékoľvek náklady zaplatiť.

Toto je zmluva uzatvorená v súlade záujmom obce? Pán Pyšný, skôr ako si budete pozerať fotky, si prečítajte Váš príspevok k letáku p. starostky, ktorý sme si našli schránkach. Vraj zodpovednosť, transparntnosť, úcta k zákonom.

Nerozumiem tomu, ako niekto, kto tvrdí, že má právnické vzdelania a pri voľbách mal vedľa svojho mena napísané "advokátska koncipientka" podpísať niečo také ako takáto zmluva. (pamätáte si na "právničku", ktorá robila správcu VÁHOSTAVU?)

Aj keby som zmluvu nečítal, už len dátum podpisu je jasná machinácia. Stále čakám, že nám, občanom, vysvetlíte, ako to vlastne bolo s výberom zhotoviteľa. Neboli ste Vy, p. Pyšný, ktorý ste ako kontrolór obce tak vehementne kritizovali bývalého starostu obce a obviňovali ho z falšovania dokumentov, a teraz ako poslanec ste ochotný sa nato pozerať?

Záverom iba dúfam, že tento príspevok zverejníte a nebudete mať strach. Myslím si že je už čas, aby sa o niektorých veciach v našej obci dozvedeli príslušné orgány.Ďalej podľa

Pridať reakciu

ing. Bém.


 
Reakcia na príspevokpridané 30.9.2015 11:15:46, IP: 80.242.33.38

Odpoveď

Pozdravujem Vás "pán Bém",

v prvom rade i napriek tónu, ako sa na moju adresu vyjadrujete, úprimne ďakujem za Váš záujem o dianie v obci a upozorňovanie na skutočnosti, s ktorými nie ste stotožnený. Síce Vás osobne nepoznám, ale považujem to za správne a potrebné.

Na ostatnom obecnom zastupiteľstve sme tému Materskej školy riešili podrobne. Pani starostka ako aj zhotoviteľ okrem vecí týkajúcich sa priebehu prác hovorili aj o verejnom obstarávaní a podpise zmluvy. Na základe podaných informácií nik z prítomných nemal žiadne námietky. Ak by o dodržaní zákona boli akékoľvek pochybnosti, asi by tomu tak nebolo. Tak neviem, prečo máte potrebu na mňa osobne útočiť.

Čo sa týka Vašich pripomienok k zmluve nie som si istý, či hovoríme o jednej a tej istej zmluve. Opakovane som si ju stiahol z obecnej stránky a Vami vytýkané nedostatky tam nenechádzam (dopisované veci, naviac práce môže realizovať dodávateľ až po podpísaní dodatku s obcou čo je štandardné, Vami uvedenú zmienku z článku IV. tam nenachádzam ap.).

Pán "Bém", nakoľko okrem "invektív a ničím nepodložených obvinení", cez ktoré sa ako človek viem preniesť, si vážim Vašu verím úprimnú snahu o blaho obce, vyzývam Vás prídťe v utorok 13.10. (presný dátum bude zverejnený) na obecné zastupiteľstvo a prezentujte Vaše výhrady v rámci pripomienok občanov (rovnako tak vyzývam všetkých, ktorý o túto tému majú skutočný záujem). Priamo dostanete všetky Vami požadované odpovede vo forme a rozsahu, ktorý Vám bude vyhovovať od mňa a najmä od pani starostky resp. všetkých poslancov.


PS: problém fotkami "nezametám", len sa úprimne teším z toho, že sa nám v obci podaril čiastočne vyriešiť dlhoročný problém s tým, že sme museli odmietať deti, ktoré sme pre neriešenú kapacitu nemohli prijať. A chcem veriť, že nie som sám.

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
pridané 21.7.2015 23:00:46, IP: 91.127.54.166

avia v krizovatke

je smutne pani starostka ze aviu odstavite v krizovatke ale ozaj pred aviou stoji autobus strasne zle sa vychadza s tej krizovatky viem ze obcania stym nic nespravia ale mam dobre riesenie pre setkych a situacia bude ihned viriesena vi aj tak tu aviu neviuzivate nema to stk predajte mi tu aviu dam vam 250 eur a odpracem ju dufam ze som nikoho neurazil povedal som svoj nazor ak sa rozhodnete ju predat cinknite 0904194916 a problem je vyrieseny a ak sa este smiem spitat pani starostky ci tusi kedy sa nam do obce vrati ta drevena sveta socha ktora bola povise uradu zda sa mi dost dlha doba na restaurovanie taktiez chcem pripomenut z e na ulici zalucky uz rok nefunguje rozhlas dalej sa chcem spitat z akeho dovodu ste nezobrali mojho syna do skolky

Pridať reakciu

pysny jaroslav


 
pridané 18.7.2015 20:57:34, IP: 90.64.18.136

videozáznamy zo zasadnutí obecného zastupiteľstva

Súhlasím s požiadavkou p. Novosedliakovej o zverejňovaní zasadnutí obecného zástupiteľstva na internetovej stránke obce.
Naozaj to bol volebný program nielen pani starostky, ale aj kandidujúcich poslancov, ktorí boli zvolení a zatiaľ sme sa dočkali len sľubov.

Pridať reakciu

Vilma Gulasová


 
pridané 6.7.2015 21:07:37, IP: 91.127.73.224

miestny rozhlas

Dobrý večer, zaujímalo by ma, a určite nie som sama, prečo sa prestalo hlásiť miestnym rozhlasom. Myslím,že rozhlas má slúžiť občanom... Ďakujem.

Pridať reakciu

Hornikova kristina


 
pridané 5.7.2015 20:01:08, IP: 91.127.32.145

zverejnenie záznamov zo zasadnutí

Dobrý deň p. Pyšný, na zastuputeľstve 5.6.2015 ste mi povedali, že v blízkej dobe budú zverejnené všetky záznamy zo zastupteľstva obce. Nakoľko do dnešného dňa ste tak neurobili, žiadam Vás o zverejnenie aspoň posledných dvoch záznamov, t.j. 5.6. a 3.7.2015, nakoľko mám záujem a myslím, že nielen ja dozvedieť sa, čo bolo na zasadnutí obecného zastupiteľstva prerokované. Verím, že tak urobíte, pokiaľ bude zasadať ďalšie zastupiteľstvo, pretože ak sa Vám podarí náhodou zverejniť zasadnutia na konci roka, tak to už bude úplne zbytočné, nakoľko sa bude už veľmi ťažko dať k nim vyjadriť, a pochybujem, že po roku si ich bude chcieť vôbec niekto prečítať. Ďakujem.

Pridať reakciu

Novosedliaková Renata


 
Reakcia na príspevokpridané 7.7.2015 19:22:22, IP: 80.242.33.38

RE:

Dobrý deň. V časti Samospráva sú k dispozícii uznesenia zo všetkých OcZ vrátane júnového ako aj júlového, taktiež si tam môžete nájsť zápisnice z činnosti všetkých komisií, schválené všeobecné záväzné nariadenia ako aj aktuálnu verziu rozpočtu obce.

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
Reakcia na príspevokpridané 8.7.2015 07:29:54, IP: 195.146.157.189

videozáznamy zo zasadnutí obecného zastupiteľstva

Pán Pyšný, Vy predsa veľmi dobre viete, že som Vás nežiadala o uznesenia a plány činnosti komisií ale o zverejnenie videozáznamov zo zasadnutí obecného zastupiteľstva, o tom sme sa bavili aj na zastupiteľstve, a pokiaľ viem bol to aj jeden z prvých bodov volebného programu pani starostky, aby boli občania dostatočne informovaní.

Pridať reakciu

Novosedliaková Renata


 
pridané 1.7.2015 21:26:26, IP: 91.127.54.230

miestny rozhlas

Dobrý večer, zaujimalo by ma, prečo sa v obci prestal používať miestny rozhlas. Ďakujem

Pridať reakciu

Horníková


 
pridané 14.6.2015 11:33:32, IP: 91.127.2.72

harmonogram na vyvoz plastov

dobry den kde by som našiel harmonogram r.2015. na vyvoz plastov,lebo dcera bola na obecnom urade a pani jej nevedela dat informaciu

Pridať reakciu

maroš choleva


 
Reakcia na príspevokpridané 15.6.2015 17:21:39, IP: 80.242.33.38

RE:

Dobrý deň pán Choleva, harmonogram vývozu odpadov môžete nájsť v časti Služby, Obchody, Spoje, aktualizovali sme to. Ďakujem za podnet.

Pridať reakciu

Michal Pysny


 
pridané 9.6.2015 20:04:01, IP: 91.127.59.106

ignorácia?

Pán Pyšný, chcem sa opýtať, aký máte problém s uverejnením mojich dvoch príspevkov, keďže som ich napísala 5.6. a je 9.6.

Pridať reakciu

Novosedliaková Renata


 
Reakcia na príspevokpridané 11.6.2015 17:26:00, IP: 80.242.33.38

RE:

Pozdravujem Vás pani Novosedliaková. S Vašimi príspevkami nemám žiadny problém. Mrzí ma, že takto to vnímate Vy. Len pracujem a venujem sa i ďalším aktivitám a nekontrolujem každý deň, či v diskusii pribudli nové príspevky. Bez ohľadu na ich obsah, konštruktívnosť či aroganciu. Už som zverejnil i Vaše príspevky. Ak by sa do budúcna stalo, že opäť niečo mešká, kľudne ma upozornite cez email, ktorý je v časti Kontakt. Prajem Vám pekný zvyšok dňa.

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
pridané 5.6.2015 23:53:49, IP: 91.127.12.110

arogancia

Tak som sa dnes zúčastnila zastupiteľstva, a bohužiaľ musím skonštatovať, že takú aroganciu, s akou sa ku mne správala naša starostka som už dlho nezažila a verím že ani nezažijem. To nie je diskusia, len smutné konštatovanie.

Pridať reakciu

Renata Novosedliaková


 
pridané 31.5.2015 11:04:32, IP: 91.127.8.178

Dopravná situacia

Pripajem sa k príspevku pána Antona Blanika ktorý to presne vystihol naozaj stačí zobrať len tie kluče a preparkovať tu AVIU pred dom majiteľa na vedľajšiu cestu a ta križovatka bude priehľadná ako mnohé roky dozadu a nebude treba ani montovať žiadne zrkadlo a 400 e sa može použiť inde v dedine len treba trocha ochoty a pár minut na preparkovanie .

Pridať reakciu

Kľučiar Lubomir , Lazany


 
pridané 25.5.2015 17:34:37, IP: 91.127.61.42

prehľadnosť križovatky Lazany

Pred niekoľkými dňami som pridal na tomto mieste príspevok s otázkou na obecné zastupiteľstvo, v ktorej som sa pýtal na riešenie neprehľadnej križovatky do Lazian. Toto miesto v obci totiž viac pripomína odstavné parkovisko ako križovatku. Na môj údiv som dnes zistil, že uvedený príspevok z tohto fóra zmizol a ja som sa žiadnej odpovede nedočkal.
Prosím o vysvetlenie.

Pridať reakciu

JUDr. Ján Balko, Lazianska 606/69


 
Reakcia na príspevokpridané 28.5.2015 14:00:47, IP: 91.127.61.23

Dopravna situacia

Vazeny pan Dr. Balko,
Situaciu na predmentnej krizovatke som konzultovala so zastupcom OO PZ Pribovce a podla jeho vyjadrenia situacia nie je v rozpore s vyhlaskou. Rovnako som diskutovala moznost doplnenia dopravneho znacenia zastupcami dopravneho inspektoratu v Martine, a ako som uz spominala na zastupitelstve nie je problemom spracovat dopravny projekt a nechat ho odsuhlasit PZ, ale bude na obci a jej rozpocte nove znacenie financovat. Suhlasim s Vami ze sa treba zaoberat aj tymito potencionalne nebezpecnymi krizovatkami ale faktom je ze OO PZ neeviduje nehodovost v tychto usekoch a jedno dopravne zrkadlo bez drziaka stoji 400 EUR a platit sa musi z obecneho rozpoctu. Ja osobne povazujem uz za hranou bezpecnosti umiestnenie vianocneho stromceka v danej krizovatke a urcite budem tento rok hladat pre jeho umiestnenie ine miesto, rovnako povazujem za nebezpecnu a zle znacenu krizovatku na ceste c. 519 /odbocna na Klastor pod Znievom/ a tu dokonca je aj evidovana zvysena nehodovost. Na zatupitelstve sme si povedali ze sa situaciou s dopravnim znacenim budem zaoberat a to v termine do konca juna 2015. Dopravna situacia bude aj predmetom jednania stavebnej komisie ktore sa uskutocni 5.6. 2015 o 18:00 na Obecnom urade kam Vas srdecne pozyvam.

Pridať reakciu

Erika Cintulova


 
Reakcia na príspevokpridané 28.5.2015 15:18:47, IP: 91.148.27.181

prosba

celkom by na úvod stačilo, keby pani starostka poprosila svojho manžela, aby tu ich AVIU dal niekde inde. Na to ani peniaze z rozpočtu obce nie je treba.

Pridať reakciu

Anton Blaník


 
Reakcia na príspevokpridané 28.5.2015 17:36:07, IP: 91.127.61.23

re: prosba

To samozrejme mozem... Ale nemyslim si ze to riesi situaciu. 1. podla vyjadrenia OO PZ nie je porusena vyhlaska 2. ak tam nebude avia tak autobus uz vadit nebude? ak tam nebude autobus, tak bude parkovat kde? 3. budeme obdobne riesit vyjazdy z gymnazialnej, m.korausa, d.kuzela, j.g. tajovskeho? kde je podla mojho nazoru vyhlad este horsi. Som rada ze viete prispiet navrhmi na riesenie ale dopravnu situaciu treba posudzovat komplexne aby opatrenia mali zmysel. Budem rada ak sa stretneme na stavebnej komisii 5.6. o 18:00 kde vsetky navrhy na riesenie uvitame.

Pridať reakciu

Erika Cintulova


 
Reakcia na príspevokpridané 4.6.2015 17:05:35, IP: 91.148.27.181

riešenie

a keby pani starostka išla za vodičom autobusu, slušne ho poprosila aby autobus nechával na ulici Čulena (kde by až tak prekážať nemusel) a dali si svoju AVIU preč, namiesto vyhovárania sa ale úplne hlúposti ako sú vyjadrenie OO PZ či dokonca komisie, ktoré aj tak nemôžu o ničom rozhodnúť.

Pridať reakciu

Anton Blaník


 
Reakcia na príspevokpridané 4.6.2015 16:30:12, IP: 95.103.166.98

križovatka Lazany

Dobrý deň,
prečítala som si celú diskusiu občanov s pani starostkou na tému dopravná situácia na križovatke Lazany.
Pri "kortešačkách " za svoje zvolenie pred cca pol rokom pani starostka sľubovala,ako bude počúvať názory občanov, ako bude riešiť problémy v obci, ako jej jej prvoradým záujmom obec krajšia a modernejšia.
Ja som volila dnešnú pani starostku práve preto, lebo ma oslovil jej záujem o občanov, o verejné blaho.
No po prečítaní jej reakcie na názory problémovej križovatky mám pocit, že verejné blaho, obec krajšia a modernejšia, načúvanie názoru občana - toto všetko boli síce pekné - ale len volebné nachytávky. V opačnom prípade by už minimálne predmetná AVIA
dávno nezdobila "rínok" a nezavadzala v križovatke. Klasik hovorí " kde je vôľa, tam je cesta". V prípade p. starostky to platí - nie je vôľa, nie je cesta. Sú len výhovorky, prečo sa čosi nedá a čosi netreba.
Pre mňa osobne sklamanie aj ako pre vodičku, aj ako pre voličku.

Pridať reakciu

Mgr. Miriam Balková, Lazany


 
Reakcia na príspevokpridané 6.6.2015 01:18:57, IP: 91.127.12.110

Križovatka Lazny

Dnes som sa na zastupiteľstve vyjadrila, že názor p. starostky na túto problematiku je na hrane arogantnosti voči občanom, dala mi odpoveď asi v takomto zmysle okrem iého: Ja som to manželovi povedala, to nie je moje auto, je to auto manžela, čo ja s tým. Bola by som zvedavá, keby všetci občania dediny vybrali von na cestu všetky vraky, ktoré majú v garážach a vo dvoroch, či by svoj postoj zmenila.

Pridať reakciu

Renata Novosedliaková


 
Reakcia na príspevokpridané 4.6.2015 17:02:35, IP: 91.148.27.181

reakcia

aspoň vidíte, že hoci ta AVIA tam vadí každému (lebo vo výhľade naozaj vadí) dostanete odpoveď, že to "neodporuje vyhláške" alebo "veď tam stojí aj autobus".

Pani starostke ďakujeme za to, ako ide občanom príkladom, a kiež svoju energiu radšej využívala pre obec a nie pre vlastné podnikateľské aktivity.
Lenže p. starostka de facto nerozhoduje vôbec o ničom.

Pridať reakciu

Anton Blaník


 
Reakcia na príspevokpridané 28.5.2015 10:57:35, IP: 80.242.33.38

RE:

Dobrý deň pán doktor Balko, Váš podnet je správny. A netýka sa len križovatky z Lazian ale viacerých ďalších miest v obci. Problematikou bezpečnosti cestnej premávky v obci sme sa zaoberali na ostatnom obecnom zastupiteľstve s tým, že bola daná úloha komplexne posúdiť situáciu a pripraviť návrh zmien v dopravnom značení ap., ktorým sa následne zastupiteľstvo bude zaoberať.

Vaše oba príspevky som zverejnil až teraz, ospravedlňujem sa za omeškanie.

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
pridané 16.5.2015 10:04:34, IP: 95.103.145.236

bezpečnosť cestnej premávky v obci

Upozorňujem na závažné ohrozenie bezpečnosti obecnej cestnej premávky. Je kláštorskou zvláštnosťou parkovanie linkového autobusu na "rínku". V poslednom roku však k nemu pribudla skriňová AVIA, ktorá síce má EVČ, ale vyzerá ako bezprízorná. Kombinácia týchto dvoch parkujúcich vozidiel vytvára tak zásadné obmedzenie viditeľnosti pri výjazde z Lazian, že možno hovoriť o sankcionovateľnom porušení pravidiel cestnej premávky.
Udivuje ma, že orgány obce tento stav trpia a neriešia ho.
Žiadam o vyjadrenie k môjmu podnetu.

Pridať reakciu

JUDr. Ján Balko, Lazianska 606/69


 
pridané 12.4.2015 12:09:02, IP: 178.143.202.1

Zdravotná starostlivosť.

Stránka zdravotnej starostlivostí zverejnená na stránkach tohoto webu nezodpovedá skutočnosti. Všeobecný lekár už asi nie je ten Vami uvedený a na vchodových dverách ambulancie nie sú uvedené ordinančné hodiny. Kde, kedy a ku komu máme ísť na lekárske ošetrenie a predpísanie užívaných liekov. Toto je hazardovanie so životmi seniorov odkázaných na sústavnú liečbu. Aké kroky vykonalo obecné zastupitelstvo, aby sa táto situácia znovu neopakovala?

Pridať reakciu

Ivan Pandula st.


 
Reakcia na príspevokpridané 13.4.2015 08:05:25, IP: 91.127.153.236

zmena lekára

K 1.4. prišlo k zmene lekára v našom obvode. Obvodným lekárom v našom obvode sa stal MUDr. Dibdiak. Na túto zmenu obec má iba veľmi nepriamy vplyv. Pokiaľ viem ordinačné hodiny sú na ambulancii vyvysené a lekár podľa nich ordinuje. Na obecnej stránke sme ich ešte nezverejnili z dvoch dôvodov. 1. S MUDr. Dibdiakom mám naplánované stretnutie, na ktorom ho chcem poprosiť o aspoň čiastočné rozšírenie jeho ordinačných hodín, využijúc všetky argumenty, ktoré ako obec využiť môžme.
2. Priznám sa, že som mala veľmi málo času na aktualizáciu stránky obce a sama cítim, že ju v tomto období zanedbávam. Je to spôsobené veľmi hektickým obdobím na úrade kedy bolo potrebné riešiť akútne situácie ktoré neznesú odklad. Obecnú stránku by som chcela v krátkej budúcnosti zmeniť na modernejšiu, prehľadnejšiu a aktuálnejšiu.Aj preto som ju aktualizovala len minimálne.

pridané 8.4.2015 19:59:12, IP: 85.135.213.94

cesty po zime

Dobrý deň, chcem sa (určite za viacerých občanov-šoférov) opýtať, či a kedy sa plánujú opravy výtlkov na kláštorských cestách. V poslednom období ich v obci rapídne pribudlo a vo viacerých prípadoch je to naliehavo potrebné...

Pridať reakciu

František Koníček


 
Reakcia na príspevokpridané 13.4.2015 07:45:37, IP: 91.127.153.236

Výtlky

Zimná sezóna sa nám trošku predĺžila a kedže sneh sme mali ešte aj minulý tyždeň, čas na údržbu ciest po zime prichádza až teraz. V rozpočte máme vyčlenené nejaké zdroje aj na túto činnosť takže sa do toho pustíme v najbližších dňoch. Budem rada ak mi dáte vedieť o miestach, ktoré sú vo vašom okolí a potrebovali by opravu.

Pridať reakciu

Erika Cintulová


 
Reakcia na príspevokpridané 13.4.2015 19:47:03, IP: 90.64.47.0

cesty po zime

V križovatke oproti rodinnému domu p. Horníka, smerom na ulicu NIVA je výtlk taký veľký,, že čakáme kedy si tam niekto odtrhne nápravu.
Križovatka je veľmi neprehľadná, pred obchodom bývajú zaparkované auta, šofér, ktorý vychádza z ulice na hlavnú cestu musí neraz vojsť až do polovice hlavnej cesty a môže dôjsť k stretu áut a havária je na svete.
Prosím zabezpečiť aj namontovanie zrkadla do uvedenej križovatky.

Pridať reakciu

Vilma Gulasová


 
pridané 2.3.2015 11:12:08, IP: 85.237.234.128

dopravné pre žiakov.

Zdravím, chcela by som len vedieť či nám tento rok peniaze za dopravu pre žiakov nedáte, lebo je už marec! Kebyže my nezaplatím e dane tak nás nahaňate aby sme zaplatili. Veď na stanici nie je toľko detí, žeby to malo tak dlho trvať.

Pridať reakciu

Mrekajová M


 
Reakcia na príspevokpridané 3.3.2015 11:34:16, IP: 78.98.214.88

dopravne pre ziakov

p. Mrekajova, bohuzial trva stav o ktorom som Vam pisala pred 3 tyzdnami - p. uctovnicka je PN uz od polovice januara a na urade mame tzv. administrativne provizorium, cize urad nefunguje tak ako ma. Oneskorenie urcite nie je sposobene zamerne. Pokusim sa vec vyriesit osobne co najskor.

Pridať reakciu

Erika Cintulova


 
Reakcia na príspevokpridané 3.3.2015 12:37:05, IP: 85.237.234.16

dopravne

Dobry, ďakujeme a budeme radi keď sa to vyrieši. Aspoň budeme mať ušetrené peniažky. Pekný deň

Pridať reakciu

Mrekajová


 
pridané 11.1.2015 19:40:34, IP: 91.127.53.168

ples pre mladych

Dobry vecer, chcela by som sa spytat ze ci by sa nemohol zorganizovat ples ako napriklad hasicky ples. Ako mlady by sme chceli opytat ci by nas obec podporila. Dakujem

Pridať reakciu

Maria


 
Reakcia na príspevokpridané 18.1.2015 12:23:15, IP: 195.98.14.13

RE:

Pozdravujem Vás, osobne nevidím dôvod, prečo nepodporiť akciu, ktorá bude dobre zorganizovaná a o ktorú je záujem. Ak máte konkrétnu predstavu a chcete sa pustiť do organizácie, môžme sa stretnúť a vec posunúť dopredu. Kľudne sa mi ozvite na mpysny@hotmail.com. Samozrejme, je potrebné sa zladiť s najbližšími plánovanými akciami - najbližšie Ples rodičovského združenia, Obecná zabíjačka, Fašiangy.

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
pridané 1.10.2014 11:20:51, IP: 91.148.43.242

Kosenie potoka na ulici Horky

chcem sa spytat ci sa esta tento rok stihne pokosit velkaaa trava v potoku na ulici HORKY ,alebo sa to necha zas len tak!

Pridať reakciu

Kosturova


 
Reakcia na príspevokpridané 4.10.2014 08:09:35, IP: 90.64.24.218

Reakcia na prispevok

Dobrý deň,,
Kosenie aj vyčistenie a úprava potoka pred zimou je v pláne tento mesiac.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 22.9.2014 22:06:57, IP: 89.144.233.217

Kompetencia.

Vážený pán Pandula,
keďže nedisponujem aktuálnymi informáciami, dovoľujem si Vás pozvať na schôdzu zastupiteľstava, kde si môžete osobne preveriť, či sa v danej veci konalo. Schôdza sa bude konať dňa 26.9.2014.

Pridať reakciu

Pavol Štrba


 
pridané 30.8.2014 12:15:27, IP: 178.143.246.164

Márnosť nad márnosť.

Vážení zastupitelia obce. Toto je rada pre obyvatelov zabudnutej lokality.. Sem niečo písať je ako hádzať hrach na stenu. Odpovede sa nedočkáte. Takže sa treba len tešiť na nové komunálne volby, kde si zvolíme takých zastupiteľov, ktorým nebude robiť ťažkosť brať do úvahy pripomienky spoluobčanov a aj sa nimi patrične zaoberať a komunikovať s nimi. Doterajším zástupcom obce prajem pri ích dosluhujúcom čase vo funcii tolko zdravia, aby sa ho v pokoji dožili. I.Pandula.st.

Pridať reakciu

I.Pandula.st.


 
Reakcia na príspevokpridané 1.9.2014 16:14:35, IP: 213.150.254.17

Podmývanie brehu.

Vážený pán Pandula.
Vaše rozhorčenie je na mieste. Tiež zdieľam Váš názor ohľadom nevyužitého resp. nevyužívaného potenciálu našich stránok. K Vašej otázke sa môžem vyjadriť len v tom zmysle, že daný podnet bol na jednom zo zasadnutí starostom spomenutý s tým, že toto nie je v kompetencii a zodpovednosti obce, a že by sa tým mal zaoberať Povodie Váhu, odštepný závod.
Pavol Štrba

Pridať reakciu

Pavol Strba


 
Reakcia na príspevokpridané 22.9.2014 22:43:59, IP: 90.64.124.241

kompetencia či zodpovednosť?

Zdravím. Chcem sa teda len opýtať k tomu brehu čo tu riešite.
Ak riešenie podmývania brehu nie je v kompetencii obce, ale Povodia Váhu, tak nie je obec aspoň zodpovedná oznámiť vzniknutú situáciu Povodiu Váhu, aby tento problém riešili?
Upovedomila teda obec Povodie Váhu o tomto probléme, či ho len na zastupiteľstve niekto spomenul a skončilo to tým, že obec nie je kompetentná to riešiť?
Ďakujem za odpoveď

Pridať reakciu

Lukáš Kovalčík


 
Reakcia na príspevokpridané 27.9.2014 14:56:26, IP: 195.91.8.113

Kompetencia či zodpovednosť

Domievam sa, že obec nie je povinná oznamovať správcovi závady a nedostatky. Napriek tomu by to malo byť v záujme obce a podľa vyjadrenia starostu v tomto duchu je a bolo konané. Starosta opakovane v tejto veci správcu vyzýva k náprave. Pre podrobnejšie informácie kontatktuje osobne pána starostu.

Pridať reakciu

Pavol Štrba


 
Reakcia na príspevokpridané 16.9.2014 11:50:59, IP: 178.143.173.56

Kompetencia.

Vážený pán Strba. Položím Vám jednú otázku. Keď voda podmyje most cez Vricu a obyvatelia žijúci na ulici Hôrky budú mať znemožnený prístup do obce to bude koho v kompetencií? Obec by mala pred takýmito možnostiami obyvatelov ochraňovať a tieto aj predvídať. V Česku majú na to príslovie: Pozde Bycha honiti. Kdo teda má nahlásiť uvedenú závadu zodpovednému? Prečo to obec neurobila? To nevedia zastupcovia obce finančne hospodáriť? Veď potom odstraňovanie spôsobenej škody bude neúmerne drahé a mohlo sa mu včasným odstránením predísť. Pred blížiacími volbami však volič si vytvára názor, kdo by mal v obecnom úrade sedieť. Aj tak Vám ďakujem za Vašu odpoveď, ktorá ma však vôbec neuspokojila.

Pridať reakciu

Ivan Pandula st.


 
pridané 27.7.2014 09:12:54, IP: 178.143.210.157

Urgencia odpovede.

Vážený pán Starosta. Rád by som sa dozvedel Vaše stanovisko k mnou nahlásenej závady podmývania brehu potokom Vrica, zo dňa 24.04.2014 kde som túto urgenciu urgoval. Tak sa mi zdá, že táto stránka internetu je asi len pre srandu, keď nepovažujete dať na dotazy spoluobčanov žiadnú odpoveď, či už kladnú, alebo zápornu. Slušnosť je však o inom. Zdraví Vás Ivan Pandula starší.

Pridať reakciu

Ivan Pandula st.


 
pridané 25.7.2014 07:35:55, IP: 85.237.224.50

plny kontajnet so sklom

Dobry, kedy konecne mienite zariadit odvoz kontajnera so sklom v casti Stanica Taliky.je smutne, ze napriek niekolkym prosbam a pripomienkam od obcanov je stale plny. Hanbou je ze ten kontajner nebol vysypany niekolko rokov tak nechapem naco v rozpisoch o vyvezeni odpadov su datumy, ktore sa nedodrziavaju.

Pridať reakciu

Mrekajova


 
pridané 14.7.2014 10:51:57, IP: 87.248.76.140

zastupca starosty

Witam!
Kto je zastupcom starosty? Wiem, że ma na imię Lubos.

Pridať reakciu

Władysław Stawicki, Gołuchów


 
Reakcia na príspevokpridané 15.7.2014 17:17:35, IP: 195.168.229.224

Zástupca starostu

Pozdravujem Vás, zástupca starostu našej obce je pán Ivan Krištof.

Pridať reakciu

Michal Pysny


 
pridané 17.6.2014 11:09:46, IP: 95.103.253.236

Pitie na verejných priestranstvách

Chcel by som sa opýtať a zároveň reagovať, ako sa kontroluje dodržiavanie VZN č. 25/2010 ohľadom pitia na verejných priestranstvách, nakoľko stále sedávajú opilci pred jednotlivými obchodmi prípadne na zastávke v centre dediny a tak ich vidia všetci, čo dedinu navštívia prípadne ňou iba prechádzajú. Čo s tým mieni robiť vážený pán starosta a obecné zastupiteľstvo.

Pridať reakciu

Ján Krkoška


 
pridané 27.4.2014 11:40:44, IP: 178.143.192.93

Urgencia odstránenia nahlásenej závady.

Vážený pán starosta. Touto cestou urgujem odstránenie Vám už nahlásenej závady podmývania lavého brehu potoka Vrica pod mostom ulice Hôrky. Túto jar zas potok odmyl cca 1m lavého brehu a stále odmýva, čím sa nebezpečenstvo podmývania tam rastúcich stromov zvyšuje neúmerne a hrozý zmena toku koryta do súkromných pozemkov, prípane pozemku na kanalizáciu. Náklady na odstránenie tejto závady sú minimálne, stači 2-3 nákladné autá kameňa, ktoré je možné získať aj z výstavby rodinných domov alebo infraštruktúry. Za skoré odstránenie uvedenej závady Vám vopred ďakujem.

Pridať reakciu

Ivan Pandula Npsp, Zzdpt


 
pridané 24.4.2014 20:51:09, IP: 85.135.206.131

prispevok chranene pracovisko


Včera po 22,00h som poslala prispevok vybudovani chraneného pracoviska,zaujimalo by,prečo nebol zverejnený náš prispevok,o tom aky je problem obci zohnať priestor,pre firmi Visko,s.r.o Martin.Našla som prispevky až do roku 2009. Ja ako nezainteresovaná osoba diani obce,by som privitala nejaké nove názory a návrhy ako pomoc obci,nie dohadovanie kto čo mal urobiť a neurobil.Toto je môj osobný názor,ako človeka,ktorý nebyva v obci.Zastupujem firmu pána Višňovca,ktorý ako majiteľ spoločnosti Visko,s.r.o.,celkovým nezaujmom obecného zastupiteľstva o jeho návrh na vytvorenie chraneného pracoviska,teda o vhodný prenajom priestorov,ktorým by obec pomohla občanom zo zdravotným postihnitím,nemuseli by dochádzať za prácou do Martina,ale by pracovali v mieste bydliska.
Na záver ako firma,ktora chce pomoc obci,sa konanim zastupiteľstva citime poškodený a oklamaný.

Pridať reakciu

Iveta Schmidtová,Visko,s.r.o. Martin


 
pridané 11.3.2014 05:20:38, IP: 95.102.43.117

Re :

Michal si hlavný kontrolór obce ,tak keď sa akože stretneš s peknou slečnou, ktorá nevie čo sa v poslednom čase v obci urobilo - preinvestovalo chýba mi v Tvojom príspevku odpoveď na jej otázku.Ty ako kontrolór nevieš,že zhruba od roku 2010 do konca roku 2013 sa dalo do opráv a údržby z obecného rozpočtu okolo 300 000 eur .Prostriedky sa použili na opravu ciest, kina,telocvične,školy,výmena okien škola ,sob. miestnosť,oprava sôch,rekonštrukciu soc.zariadení v MŠ a na iné ďalšie akcie.Je smutné ,že ako kontrolór obce odporúčaš občanom hľadať informácie na Facebooku ,uvedomuješ si čo si napísal,veď Ty ako kontrolór obce, vstupuješ do učtovníctva obce.Čo sa týka cesty cez Lazany o ktorej slečna vedela že ju urobila VÚC to je pravda ,ale nevieš čo tomu všetko predchádzalo.Na záver Ti chcem pripomenúť, že túto stránku si majú možnosť pozrieť všetci na slovensku , tak si uvedom čo píšeš.

Pridať reakciu

Vladimír Božek poslanec


 
Reakcia na príspevokpridané 11.3.2014 09:06:17, IP: 195.168.228.245

Odpoveď

Pozdravujem Vas pan poslanec,

v clanku nikde nekonstatujem, ze obec nic nespravila, prave naopak, sprehladnenim a pravidelnym zverejnovanim rozpoctu resp. clankov na webe komunikujem obcanom, co vsetko sa deje a co sa i z rozpoctu zrealizovalo.

Uvedenym prispevkom len konstatujem, ze obcania maju velmi malu znalost o rozsahu a vysledkoch prace, ktoru OcZ a obec za ostatne roky zrealizovala a upozornujem, ze si tymto sami skodime. Cielom clanku nebolo komunikovat rozsah prac.

Komunikaciu obcanom v ramci skupiny Klastorpod Znievom na FCB odporucam ako doplnkovy zdroj informacii o diani v obci. Dnes je to standard.

Bolo by len na prospech OcZ, vedenia obce a samozrejme na prospech obcanov, pre ktorych sme tu vsetci, aby sa vedenie obce zamyslelo nad zmenou komunikacie dolezitych informacii obcanom. Zijeme v 21. storoci tak tomu prisposobme i komunikaciu obce voci obcanom. Moderne firmy i mnohe samospravy to maju ako standard, nevidim dovod, preco by tomu nemalo byt tak i v nasom KpZ.

Dakujem Vam za reakciu a za spresnenie rozsahu realizovanych investicii v obci + za Vasu pracu pre obec, ktoru si osobne velmi vazim.

Pridať reakciu

Michal Pysny


 
pridané 24.2.2014 20:48:33, IP: 195.98.13.148

Ignorácia?

Zaujímalo by ma, prečo nami zvolení predstavitelia obce ignorujú dotazy občanov a neodpovedajú na konkrétne otázky. To máme chodiť zakaždým na obecný úrad? Dnes sa dá komunikovať predsa efektívnejšie. Kto a ako je vlastne platený za vedenie tejto stránky?

Pridať reakciu

x obyvateľov obce


 
Reakcia na príspevokpridané 19.3.2014 18:26:41, IP: 199.64.72.253

Ignorácia

Vážení x občania, na Vaše otázky a podnety reagujeme. Naše reakcie nie sú vždy rýchle a niektoré z otázok a podnetov ostávajú bez odozvy. Za seba uvádzam, že je mojou snahou na otázky reagovať a pokiaľ mám dostatok voľného času a informácií na podanie uspokojivej odpovede, tak aj odpovedám.

Pridať reakciu

poslanec Pavol Štrba


 
Reakcia na príspevokpridané 25.2.2014 22:22:39, IP: 195.168.245.210

RE:

Dobrý deň, zverejnil som Váš dotaz i napriek tomu, že nie je podpísaný a zároveň je v sekcii Pýtajte sa starostu a poslancov z dôvodu, že sa ma priamo týka (záverečná časť o webe) a chcem naň odpovedať.

Čo sa týka vytvorenia tejto stránky bol celý obsah spracovaný pred cca. 5 rokmi. Stránka bola vytvorená na základe iniciatívy občanov a na jej vytvorení sme sa podieľali viacerí - bez nároku na akýkoľvek honorár. Len preto, lebo sme všetci považovali za osobnú zodpovednosť komunikovať svetu informácie, na ktoré sme čo sa týka našej obce hrdí a zároveň sme chceli, aby stránka vytvorila priestor na komunikáciu občanov a samosprávy ... Ešte raz ďakujem všetkým, ktorí obetovali jej naplneniu obsahom svoj voľný čas.

Čo sa týka súčasnosti, na dopĺňaní obsahu aspoň v minimálnej miere pracujem ja - viac menej len preto, že keď už sme ju vytvorili bolo by mi osobne ľúto, keby ostala úplne mŕtva. Dopĺňam základné informácie a materiály, ktoré mi zašlú spoluobčania - napr. p. Lýdia Smiková za JDS, p. Elena Kováčiková ap. Taktiež zverejňujem informácie o hospodárení obce, rozpočet, správy z komisií resp. správy o činnosti kontrolóra. Preto, lebo považujem za správne, aby boli občania informovaní o hospodárení obce a o dianí v obci. I napriek tomu, že už sa mi dostalo spätnej väzby, že to nie je moc vhodné ... Pýtate sa koľko obec platí za správu obsahu stránky, odpoveď znie, že za horeuvedené platí rovnakú sumu, ako vyplatila za zostavenie stránky :-) ...

Taktiež pán farár spravuje časť Farnosť. Starosta obce zas zodpovedá za zverejňovanie zo zákona požadovaných informácií - zmlúv, objednávok, faktúr plus VZN a ďalších oznamov. K plneniu si horeuvedenej zákonnej povinnosti sa vyjadrím prostredníctvom najbližšej správy z kontrolnej činnosti ...

Upozorňujete na to, že v dnešnej dobe sa dá komunikovať ďaleko efektívnejšie bez toho, aby občania museli chodiť na obecný úrad. Plne s Vami súhlasím. To by však musel byť v prvom rade záujem o úplnú a profesionálnu komunikáciu.

To, že nie je, je len na škodu tejto obci. Pred nedávnom som mal možnosť hovoriť s jednou slečnou, ktorá sa o dianie v obci zaujíma. Pýtal som sa jej, čo vníma ako pozitívne, čo sa spravilo v obci za ostatné roky. Po dlhšom rozmýšlaní však okrem cesty v Lazanoch, ktorú spravil VÚC resp. Detského ihrisko pri ZŠ, ktoré si spravili občania obce a učitelia školy sami a obec sa na jeho vybudovaní nepodieľala, nevedela povedať viac vecí, ktoré vníma ako výsledok práce tohto OcZ. I to je výsledok nedostatočnej komunikácie, ale asi to zodpovedným nevadí ...

I pre horeuvedené oceňujem a upozorňujem na aktivity občanov, ktorí sa to snažia zmeniť. Ak chcete o dianí v obci získať viac informácií, odporúčam Vám pridať sa do skupiny Klastorpod Znievom na Facebooku, kde je otvorený priestor na komunikáciu a kde sa zverejňujú i informácie o dianí v obci. Ďakujem Erike Cintulovej, že skupinu založila a snaží sa o zlepšenie informovania občanov obce.

Čo sa týka zvyšnej časti Vašej otázky, k tej sa vyjadrovať nebudem, keďže nie je na mňa smerovaná.

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
pridané 21.2.2014 17:50:54, IP: 195.168.237.237

dopravne pre žiakov

dobrý, chcela by som sa spýtať, či sa tento rok bude vyplácať dopravné pre žiakov, ktorý bývajú v časti Stanica?

Pridať reakciu

Mrekajová


 
pridané 30.9.2013 21:42:30, IP: 80.242.32.58

osvetlenie

Pán starosta, kedy bude opravené osvetlenie na konci dediny. Vyskúšajte si ísť po hlavnej ceste po tme.

Pridať reakciu

Jana Rónová


 
pridané 13.5.2013 20:47:54, IP: 178.143.239.91

Nezáujem

V minulej otázke som sa pýtal, prečo sa nikto z poslancov nezúčastnil stretnutia na obecom úrade. Aj som sa podpísal na príspevku, no nebol zverejnený. Preto sa opäť pýtam. Zverejňuje sa iba to, čo vyhovuje niekomu?

Pridať reakciu

Gulas


 
Reakcia na príspevokpridané 15.5.2013 09:39:04, IP: 195.168.236.193

RE:

Pán Gulas, dnes som po návrate z dovolenky po 2 týždňoch prvý krát zapol počítač a Váš príspevok hneď zverejnil. Samozrejme s Vami súhlasím, že takáto odozva na komunikáciu najmä cez web nie je hodná roku 2013, v ktorom žijeme (kde čakať týždeň je "trošku pridlho").

Rád by som zdôraznil, že ja sa web stránke obce venujem len vo voľnom čase v rámci "pasie" :-) a nie som jej jediným administrátorom. Taktiež ju považujem v prvom rade za oficiálny komunikačný nástroj voči občanom zo strany obce (ktorý má podľa mňa väčší potenciál na využitie ako je tomu dnes no vyžaduje si to trochu pozmeniť komunikačné procesy v obci ...).

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
pridané 15.1.2013 15:08:10, IP: 87.197.55.97

Očistené chodníky

Hoci bola ešte tma, pri odchode z domov do práce nás 15.1.čakali odhrnuté cesty. Super bolo i to, že boli vyfrézované uličky na Nive. Chlapci z drobnej prevádzky si zaslúžia pochvalu. Veríme, že tak to zvládnu i pri ďalších kopách snehu.

Pridať reakciu

Pyšná


 
pridané 9.1.2013 19:25:49, IP: 195.98.13.67

Vývoz plastov

Dobrý deň,
prosím o zverejnenie informácie o termínoch zberu plastového odpadu v roku 2013.
Ďakujem

Pridať reakciu

D.Pyšná


 
pridané 25.10.2012 12:14:45, IP: 178.41.217.246

Kanalizácia

Dobrý deň,

Čo je pravdy na tom, že sa rokuje s Turč. vodárenskou spoločnosťou o odstúpení diela spoločnosti?

Pridať reakciu

Jaroslav Božek


 
pridané 19.9.2012 09:22:10, IP: 88.212.37.142

kontakt

potrebujem sa s Vami kontaktovať, ale na Vašej stránke mi chýba zverejnenie akéhokoľvek kontaktu.
Ďakujem

Pridať reakciu

Česláková


 
Reakcia na príspevokpridané 19.9.2012 16:29:33, IP: 195.168.235.52

Kontakt

kontakty na obecný úrad a pána starostu nájdete v časti Samospráva - Samosprávne inštitúcie resp. kontakty na správcov webu nájdete v časti Vyjadrite sa - Kontakt, námety k webu

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
pridané 26.8.2012 21:48:10, IP: 91.148.19.104

vypílené jablone

Môžem vedieť, prečo boli vypílené a vytrhané jablone popri ceste na Slovany? Stromy (nemyslím tým len v KpZ) nemajú vo všeobecnosti žiadnu úctu, ani obyčajnú ľudskú pozornosť, ale obetovať staré stromy pre výstavbu inžinierskych sietí a následne isto aj nejakých nevkusných stavieb mi príde v obci s kultúrnou tradíciou dosť barbarské. Ovocné dreviny rastúce mimo produkčných sadov a privátnych záhrad podliehajú povoľovaciemu procesu - bol tento postup dodržaný? A odhliadnuc od zákonného postupu - takéto rúbanie nikomu okrem mňa nevadí?

Pridať reakciu

eva uherová


 
Reakcia na príspevokpridané 8.10.2012 11:17:21, IP: 194.1.0.106

vypílené jablone

Dobrý deň,

tiež mi je ľúto vyrúbaných jabloní. Trvá roky, kým taký strom vyrastie. Snáď noví majitelia pozemkov vysadia niečo pekné namiesto nich. Mne vadí, že som nikde nenašla reakciu Obecného úradu.

Pekný deň.

Pridať reakciu

Iveta Lindová


 
pridané 25.3.2012 20:32:00, IP: 85.237.227.42

Neaktuálne foto

Prepáčte prosím moju otvorenosť ale nedá mi, aby som Vás neupozornila na vrcholne neaktuálne fotografie na titulnej stránke našej obce.Pomaly nám klope na dvere Veľká noc a tu stále žijeme vo fašiangovom období, čo sme prispali ??????????
S pozdravom! Elena Kováčiková

Pridať reakciu

Elena Kováčiková


 
pridané 20.1.2012 19:11:28, IP: 91.127.144.217

Pes

Môže OÚ nejakým spôsobom pomôcť občanom obce ak im prekáža neustály brechot susedovho psa? Za majiteľkou psa som už bola osobne poprosiť ju o zatvorenie psa na noc a povedala mi, že platí daň za psa obci a preto má právo ho mať. S týmto plne súhlasím, ale nie je príjemné ak pes neustále šteká v noci 4 hodiny a viac.

Ďakujem za odpoveď.

Pridať reakciu

Jana Bruncková


 
pridané 12.12.2011 18:09:18, IP: 178.40.117.44

stolnotenisový turnaj

Chcem sa opýtať, u koho sa dá prihlásiť na stolnotenisový turnaj neregistrovaných 17.12.2011. Ďakujem

Pridať reakciu

Lukáš Kovalčík


 
Reakcia na príspevokpridané 13.12.2011 22:11:41, IP: 95.103.11.151

stolnotenisový turnaj

Ahoj. Netreba sa prihlasovať nikde dopredu. Takže stačí prísť a prihlásiť sa priamo na mieste v telocvični. Snažiť sa prísť načas(12.00), doniesť prezúvky a raketu. Formu nechaj doma, lebo ak príde niekto, kto vie aspon trochu trafiť loptičku, tak nevyhrám ja.

Všetci sú vítaní.

Zdar.

Pridať reakciu

Peter Černák


 
Reakcia na príspevokpridané 14.12.2011 22:21:20, IP: 178.40.78.72

Ďakujem. Formu nechám doma. Ale prídem hrať s pokorou a s rešpektom k súperom. :)

Pridať reakciu

Lukáš Kovalčík


 
Reakcia na príspevokpridané 13.12.2011 18:28:06, IP: 178.40.78.7

RE:

Ahoj Lukáš,

čo sa týka toho turnaja, skús sa spýtať Miňa Piatrika alebo Janka Beťáka....:-))

Pekný večer.

Pridať reakciu

O.Balejová


 
pridané 9.11.2011 06:59:11, IP: 80.242.33.18

Takže budete zverejňovať len to čo Vám vyhovuje! FUJ hanba!
Píšete o stránke p. starostu a spravujete ju Vy. Je to Váš názor, alebo p. starostu?
Mali by sa všetky príspevky vytlačiť a prerokovať na obecnom zastupiteľstve, pretože sú v nich normálne návrhy, ktoré vyhovujú občanom a nie p. starostovi, poslancom, kontrólorke obce a ekonomickej komisie.

S pozdravom

Pridať reakciu

Černák


 
Reakcia na príspevokpridané 9.11.2011 11:15:58, IP: 195.168.229.189

Reakcia

pán "Černák" - prosím Vás prečítajte si opakovane môj predošlý príspevok ... a dobre si premyslite nabudúce svoje reakcie ...

- nezverejňujem "to, čo mi vyhovuje" - rešpektujem (AJ KEĎ NESÚHLASÍM) požiadavku poslancov a starostu, že zverejňované budú príspevky podpísané menom a priezviskom - toto nedodržiavate
- navyše ak píšete ... "Potešila som sa ..." - ženský rod a podpíšete sa "Černák" - mužský rod, kto Vám má veriť, že p. Černák naozaj ste ...
- do sekcie starostu a poslancov som zasiahol len v duchu zdôraznenia pravidiel diskusie - je to jeho sekcia ako i sekcia poslancov
- vytlačenie a prerokovanie príspevkov je na p. starostovi, ktorý má prístup i k tým, ktoré sú nezverejnené (osobne s obsahom mnohých súhlasím a považujem ich za správne - i preto som bol proti sprísneniu pravidiel zvarejňovania príspevkov)

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
Reakcia na príspevokpridané 9.11.2011 20:25:06, IP: 178.41.165.237

..

Ahoj Michal, starosta a poslanci....

ja osobne súhlasím, a som spokojná, že sa budú zverejňovať len príspevky ľudí, ktorí si za svojím vyjadrením stoja a nehanbia sa pod to, čo napíšu aj podpísať....a nie ako napr.:" Černák"., ktorých ani neviem spočítať...a napíše fuj hanba., /ale asi nemá krstné meno/.!
Ak máte nápady, ako robiť lepšie, alebo čokoľvek a kdekoľvek vylepšiť prečo sa skrývate.....? Nechápem..?!

Pridať reakciu

Pekný večer všetkým....Oľga Balejová


 
pridané 7.11.2011 15:58:55, IP: 195.168.238.195

Zverejňovanie príspevkov

Dobrý deň,

chcem opakovane upozorniť na to, že na základe rozhodnutia pána starostu a poslaneckého zboru sú zverejňované len príspevky podpísané menom a priezviskom. Reagujem tak na viaceré príspevky, ktoré neboli zverejnené napr. v tejto časti - Pýtajte sa starostu a poslancov a ktoré pre nedodržanie horeuvedených pravidiel pánom starostom (správcom tejto sekcie) zverejnené neboli.

Taktiež chcem upozorniť občanov, ktorí svoj príspevok začínajú slovami:
"Potešila som sa, že v ..." a následne sa podpíšu "Černák", že takéto príspevky zverejnené nebudú ... :-)

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
pridané 26.10.2011 13:50:16, IP: 194.1.0.106

vymáhanie daní

Dobrý deň,

rada by som sa spýtala, prečo si obec neplánuje sama vymáhať nedoplatky v zmysle z. č. 511/1992 Zb., ale plánuje ich vymáhať cez súdneho exekútora?
Súdny exekútor si naúčtuje min. 20% z nedoplatku navyše , nehovoriac o tom, že v prípade, že sa mu nepodarí vymôcť nedoplatok, trovy exekúcie zaplatí obec.

Pridať reakciu

Iveta Lindová


 
pridané 21.10.2011 14:31:49, IP: 95.103.101.129

dopravné zrkadlo

Myslím si, že mnohí občania by privítali dopravné zrkadlo na križovatke hl. ulice Moyzesa a ulice Hlboká. Za seba osobne môžem povedať, že už ma tam skoro nabúrala motorka a dva dni dozadu aj auto.
Prichádzajúce vozidlá z centra obce /z ľava/ vidno dosť neskoro. A to ešte keď tam stojí zaparkované auto pána, ktorý tam chodí na víkendy, tak vtedy nemáte šancu vidieť nič.
Ak tam nechceme mať raz nejakú tragickú nehodu, tak dávam návrh na osadenie dopravného zrkadla. Ja viem, že to nie je zadarmo, ale niečo sa s tým robiť musí. Predsa dbáme na bezpečnosť svojich občanov. Alebo?

Pridať reakciu

Lukáš Kovalčík


 
Reakcia na príspevokpridané 22.10.2011 17:03:15, IP: 95.103.1.44

spomaľovací prah

Dnes som si uvedomil ďalšiu vec. Chcem sa opýtať prečo je na ulici Hlboká retardér (spomaľovací prah)? Tam na spomalenie úplne stačí tá neskutočne rozbitá cesta, s ktorou by sa mohlo niečo robiť. Myslím si, že rozumnejšou investíciou by bol retardér pri základnej škole.

Pridať reakciu

Kovalčík Lukáš


 
pridané 27.8.2011 00:30:57, IP: 178.40.241.188

RE:

No neviem o akych urazkach na vasu osobu to tu pisete,,,?
Aj ked ste uz v minulom prispevku napislala..? ze definitivne koncite s diskusiiou "ihrisko"...stale reagujete...!
Ale ja sa pytam,,?: Akym pravom tu vypisujete mena mojej rodiny + napr. L.Smika,,,,????Ked sa sama neviete podpisat pod to co tu napisete..??
A budem sa znova a znova opakovat, ani jeden anonymny prispevok neuverejnit...aj keby bol konstruktivny......
Pekny vecer

Pridať reakciu

Oľga Balejova


 
pridané 23.8.2011 07:29:17, IP: 80.242.33.18

futbalové ihrisko

Ďakujem a končím s diskusiou, nikoho som neurážala, ani neobviňovala, ani nevyvolávala osobné urážky, ako boli urobené na mňa.

Myslím si, že predchádzajúci príspevok mohol byť naozaj uverejnený celý, teraz to vyvoláva nie pekný dojem na správcu stránky - p. Michala Pyšného.

Pridať reakciu

anonymná občianka


 
Reakcia na príspevokpridané 24.8.2011 00:27:08, IP: 195.98.10.5

RE:

viď môj predošlý príspevok. Ako som písal - je to na subjektívnom posúdení, za svojim rozhodnutím si ale stojím bez ohľadu na dojem, aký to vyvolá. Ak by som Váš príspevok posudzoval opakovane, rozhodnem sa rovnako. S úctou

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
pridané 22.8.2011 07:22:16, IP: 80.242.33.18

futbalové ihrisko

Som rada, že čistota WC bola preverená, určite nastala náprava v priebehu týždňa, pretože v čase trvania futbalového zápasu to bola naozaj špina, hrôza, hnus, vôbec tam nebolo mydlo, papierove utierky.
Je mi ľúto, že moja posledná správa bola cenzurovaná a boli z nej odstránené vety, ktoré sa týkali kritiky. Dovolila som si zareagovať na vetu, p. Balejovej, že si môžem zobrať metlu do ruky a odstrániť špinu sama.
Napísala som jej, že namiesto času stráveného predajom alkoholu môže WC umyť.
Ja som ju vôbec neurážala, ani jej rodinu, len som napísala skutočnosť a pravdu. Urážala skôr ona mňa. Som rada, že sa má zastala anonymný občan.
Verím, že môj príspevok bude uverejnený celý, predsa žijeme v demokratickej dobe.
občanka Kláštora

Reakcia na príspevokpridané 22.8.2011 21:33:39, IP: 178.40.241.188

futbalové ihrisko

Hádať sa s niekým bez mena nemá zmysel..len chcem ešte pár veci napísať: všetko toto sa dalo riešiť úplne inak, keby ste hneď na mieste upozornili, že niečo nie je v poriadku mohlo sa to napraviť ihneď a nemuseli by ste tu kvôli jednému zlyhaniu robiť "haló" a písať o slabej fut. rodine!!..prečo ste na to neupozornili funkcionárov??..za druhé: "namiesto predávania alkoholu umyť wc ??"no žiaľ aj to musí niekto robiť..a milá Pani! ja som na tom futbale ani nebola! preto sa nestíhalo a bola situácia taká aká bola, tak keď neviete radšej ani nič nepíšte!!..viac sa s Vami nemám o čom baviť dúfam že nabudúce už budete spokojná

Pridať reakciu

M. Balejová


 
Reakcia na príspevokpridané 22.8.2011 17:58:06, IP: 195.168.157.146

RE

Dobry den, dakujem "anonymnej obcianke" za preformulovanie casti svojho prispevku, pre ktory som jej ostatny prispevok nezverejnil. Je pravda, ze nebol tak vulgarny resp. utocny ako ine prispevky, ktore nebyvaju zverejnene, ale i napriek tomu obsahoval tvrdenia, ktore som nepovazoval za splnajuce velmi jednoduche pravidla diskusie.

Ospravedlnujem sa, ak som vo Vas vyvolal pocit nespravodlivosti, kedze neviem kto ste urcite to nebolo osobne. Mrzi ma, ze v diskusii na obecnej stranke sa pod svoje nazory nehanbi / neboji podpisat len asi 5-6 ludi a vacsina ich vystupuje len anonymne. A taktiez, ze 90 % diskusie sa zmeni na vacsinou osobne utoky a straca sa zmysel, pre ktory diskusia vznikla - zlepsit komunikaciu medzi obcanmi a vedenim obce (to ze v poslednej dobe je takmer len jednostranna je druha vec).

Na rozdiel od inych obcanov / poslancov, podla ktorych by anonymne prispevky vobec nemali byt zverejnene resp. vobec diskusia ako taka nemala existovat, si myslim, ze ak su ako tak konstruktivne mali by byt publikovane. Rozdiel resp. posudenie rozdielu ale nie vzdy byva jednoduchy, hlavne z pohladu, ze kazdy z nas ma inak nastavenu hranicu toho, co je ochotny akceptovat a co nie ...

Pridať reakciu

Michal Pysny


 
pridané 21.8.2011 01:54:11, IP: 95.103.223.72

Podakovanie

Chcela by som sa podakovat predstavitelom obce za ich pochopenie ,ze normalny obcan platiaci si dane ,v tejto obci nema ziadne prava.Je poldruhej a nasa rodina nemoze spat.Urcite aj ine rodiny,ale teraz pisem za svoju.Ja chapem,ze chcete podporovat tradiciu letnych zabav a roznych akcii v obci,ale zabudate pritom ,ze tu ziju ludia ,ktori chcu v noci spat. .Zaujimalo by ma,ci ste sa zaoberali aspon trochu tym,ako nas hluk hudby ,ci ,co to je ,vyrusuje, akoby sme ju mali v strede domu,potom skripot aut ,buchanie dveri,vyblakovanie opitych ,mocenie do zahrad,kanalu a priamo v strede cesty a vulgarizmy toho najhrubsieho zrna.Preto sa pytam -My nie sme obcanmi tejto obce?To ste taki malomyselni ,ze sa jej podpisujete na povolenia k nocnym tancovackam ,bez toho aby ste si uvedomili ,co nam sposobujete.Aj predtym tu bola krcma ,ale zavreli ju o deviatej a dodrziavali zatvaracie hodiny.Tato pani nedodrziava nic,ani nalievanie neplnoletym,len aby neprerobila.Ti ,ktori tam pridu na chvilu si posediet ,ti nas nepochopia,len ti ,ktori sa vedia vzit do nasho polozenia ,to chapu.Ale ja vravim-Bozie mlyny melu pomaly,ale spravodlivo-aj na Vas pani poslanci pride rad.Dakujem Vam ,ze tak lahkovazne pristupujete k problemom obcanou tejto obce .
Uz sa tesim na volby,verim ,ze konecne sa tam dostanu ti spravni ludia ,ktori pouzivaju rozum . A este vsetky dediny v noci dychaju pokojom, len v strede Klastora,priamo v centre ,je bordel ,blak a hluk. To je vasa kultura.

Pridať reakciu

Hurtova


 
pridané 19.8.2011 17:13:59, IP: 195.168.245.104

RE: Futbalové ihrisko

Ďakujeme "anonymnej občianke" za jej upozornenie, ktoré bolo isto mienené dobre. Včera, 18.8. sme spolu s predstaviteľmi FC p. Balejom a p. Ľudovítom Smikom po tréningu prípravky preverili podmienky na Dámskej toalete. WC síce nebolo "ukážkovo čisté" tak, ako ho určite má väčšina z nás čisté doma, ale na podmienky verejnej toalety bolo vo veľmi dobrom stave - k dispozícii bolo mydlo, papierové utierky, podahy, toaleta i umývadlo boli primerane čisté. Možno je smola, že sú tam biele obkladačky a vidno všetky drobnosti ale celkovo bolo v poriadku.

Jedine umývadlo nebolo v najlepšom stave, keďže bolo popraskané a pomerne zničené - hneď na mieste zabezpečil p. Baleja nápravu a staré umývadlo vymenil.

Verím, že športová rodina bude spokojná :-) a ešte raz i v mene zástupcov FC ďakujem za pripomienky

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
pridané 17.8.2011 13:59:39, IP: 80.242.33.18

futbalové ihrisko

P. Balejová, myslím si, že občanka v predchádzajúcom dotaze nikoho neurážala, ani športovú, ani Vašu rodinu,len napísala pravdu ako to je v Kláštore so športom.

Hambím sa za to, že takého veci sa riešia cez internet, ale inak sa nedá v Kláštore na nič upozorniť,

občan z Kláštora

pridané 17.8.2011 06:26:20, IP: 80.242.33.18

futbaslové ihrisko

Pomáham na inom mieste obci Kláštor pod Znievom, keby každý toľko robil dobrovolne ako ja, tak Kláštor by prekvital.

Definitívne končím kauza futbalové ihrisko.

S pozdravom

občanka Kláštoira

Reakcia na príspevokpridané 19.8.2011 20:52:09, IP: 95.103.252.211

RE:

Chcem sa spýtať, dotyčnej "anonymky", ak tak veľmi pomáha Kláštoru, prečo sa pod tieto príspevky hanbí podpísať, aby sme o jej zásluhach vedeli všetci..Nechápem, prečo sú ľudia odvážni, len keď sú v anonymite..??
Ja by som ani jeden anonymný príspevok neuverejnila...a bol by pokoj...
Pekný večer..

Pridať reakciu

O.Balejová


 
pridané 16.8.2011 16:48:16, IP: 178.41.50.16

futbalové ihrisko

Dobrý deň,
nedá mi nezareagovať na tieto príspevky..ikeď, z časti je pravda, čo tu píšete, no sú aj iné veci, do ktorých vy nevidíte..Že je futbalová rodina slabá?? No veru je a keď urážete ju, urážate aj mňa a moju rodinu, pretože ju tvoríme!! Naozaj sa nedá vždy všetko stihnúť, keď ste na to sami a keby ste bola čo k čomu, tak namiesto kritiky by ste sa mohla zapojiť a pomôcť aj vy zveladiť športový areál, ktorý je mimochodom obecný a keby bolo aspoň zopár dobrovoľníkov, ktorí by boli ochotní pomôcť bez finančnej odmeny vyzeralo by to úplne inak..a o tom, že umývadlo ma minim. 50 rokov a špina na ňom sa vyčistiť nedá ani písať nebudem, keby ste si to raz vyskúšala, vedeli by ste o čom píšem!!!!!..ak vám tak leží na srdci meno našej obce tak namiesto kritiky príďte pomôcť... radi Vašu pomoc uvíítame..Poviete si, že nieste povinná?? No to nie som ani ja a nikto kto tam robí a snaží sa pretože častokrát nedostaneme ani len to posraté ĎAKUJEM..Myslíte si, že za to mám platené?? Tak to sa mýlite a preto nebudem tolerovať Vašu kritiku, kým sama nepohnete ani prstom, aby ste niečo pre nápravu urobili, pretože sa nemôžeme roztrhať, aby sme sa postarali o všetko čo je treba!!!..Dúfam, že Vám moje vysvetlenie stačilo a ak nie... je to Váš problém a bola by som rada keby ste sa aj podpísali, aby som vedela, komu mám nabudúce dať do ruky metlu....kritizovať a ešte anonymne vie každý...ale pomôcť nie...!! :)))..
Príjemne čítanie prajem a teším sa na tu pomoc, pretože až potom sa ukáže Váš charakter....

Pridať reakciu

M. Balejová


 
pridané 16.8.2011 07:10:38, IP: 80.242.33.18

futbalové ihrisko

Dobrý deň,
stále čakám vyjadrenie osôb, ktoré majú na starosti správu fitbalového ihriska - verím, že sú a napíšu. Rodinu Balejovú som videla ako organizátorov, aj p. Ľ. Smika, takže by som bola rada keby podali vysvetlenie, hoc som anonym, ale si myslím, že som podala konštruktívny príspevok
(mená osôb som uviedla z dôvodu, že viem, že sledujú túto stránku).

Nebudem reagovať na vyjadrenie ako to robia chlapci a ako baby na ihriskách kde im ani neotvoria WC. Uvedená obec si urobila menšiu hambu, že WC nebolo otvorené ako naša obec s otvoreným WC, ale špinavým WC až hrôza.

Ďakujem za skorú odpoveď.

Občanka Kláštora

Reakcia na príspevokpridané 16.8.2011 17:20:43, IP: 195.168.157.146

RE: ihrisko

Ako hráč som mal možnosť obehať väčšinu turčianskych futbalových ihrísk a ich zázemia, dokonca som ako hráč pôsobil i v Martine a viem teda porovnať "prostredie", ktoré ponúka KpZ a ktoré iné obce či okresné mesto. Z tohto porovnania mi jednoznačne vychádza kláštorské ihrisko a jeho infraštruktúra ako jedna z najlepších v okrese. Stav ihriska pre hráčov je skvelý, areál je upravený. Kabíny, sprchy, bufet či priestory pre rozhodcov čisté, všetko pripravené podľa potrieb hráčov či trénerov (hovorím to ako tréner, ktorému na prácu s deťmi nič nechýba).

Treba si uvedomiť finančné možnosti, ktoré ľudia venujúci svoj voľný čas futbalu majú, Treba si uvedomiť, že predsa len hráme okresnú súťaž a nie prvú ligu. A keď zreálnime svoje očakávania tak podmienky, ktoré i divák nachádza v našej obci, musíme uznať, že sú na primeranej úrovni. Ale v každom prípade treba Váš podnet určite brať ako dobre mienený a daný stav minimálne preveriť.

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
pridané 14.8.2011 23:45:14, IP: 178.41.2.15

futbalove ihrisko

súhlasím s prvým príspevkom no keď niesu finančné prostriedky a ľudia ochotný zapojiť sa tak sa tažko niečo mení..možno keby bol väčší záujem občanov o šport v našej dedine vypadalo by to inak..klobúk dole pred tými ktorý sa ako tak snažia to tam udržiavať ikeď je jasné že pár ľudí nemôže stihať všetko..a ako to už tu býva vždy sa každý len sťažuje a nič nerobí.

Pridať reakciu

občan Kláštora


 
pridané 8.8.2011 19:15:14, IP: 178.40.73.129

RE:futbalove ihrisko

Chcem len reagovat na prispevok "občanky", ktory sa tykal WC na futbalovom ihrisku.
Asi moc po inych ihriskach nechodi, ked nieco take pise, boli sme v jednej nemenovanej obci hrat futbal, tam nas ani na WC nepustili - divakov, vraj je len pre hracov a rozhodcov. My chlapi sme to riesili jednoducho - v zihlave za plotom, horsie na tom boli baby.

Reakcia na príspevokpridané 11.8.2011 01:08:32, IP: 178.41.19.105

Futbalove ihrisko

Obhajovat sa tym ,ze niekde vas ani na WC nepustili ,je ubohe.Skutocne je to treba riesit predsa kvoli hygiene aj nas vsetkych. .Myslim ,ze je dost VPP,alebo inych ludi ,ktori by to radi udrziavali ciste za urcitu financnu odmenu.Je smutne ,ze to doteraz nikomu nevadilo,ani poslancom ,co tam pocas sportovych podujati

Pridať reakciu

obcan cistotny


 
pridané 8.8.2011 07:03:47, IP: 80.242.33.18

futbalové ihrisko

V nedeľu som bola na zápase Kláštor - Sklabiňa, potešila má výhra Kláštora, avšak veľmi má zarmútila iná vec, o ktorej chcem napísať.
Počas futbalového zápasu som musela navštíviť miestne WC.
Tak špinavé WC, umývadlo a celý priestor ženského WC som nevidela nikde - vrstvá prachu, pavučin, dlažba biela a obsypaná čiernymi bodkami - hrôza. Hovorí sa, že podľa čistoty WC poznáš rodinu. Rodina športovcov v Kláštore je veľmi slabá, až by som povedala žiadna. Je to samozrejme aj hamba celému Kláštoru, pretože tam boli ľudia aj z iných obcí, nielen z Kláštora.
Prosím vykonať ihneď nápravu, aby sme si nešírili hambu medzi iné obce.

Ďakujem
občanka Kláštora

pridané 3.8.2011 06:35:38, IP: 80.242.33.18

zbytočná otázka

Ja netrvrdím,že viem, že poslanci anonymné príspevky nečítajú, ale reagovala som na Vašu vetu, že poslanci nie sú povinní obecnú stránku sledovať a ani reagovať na jednotlivé anonymné príspevky (ja som písala, že aspon zo zvedavosti by si ju mali prečítať).

Áno, bolo by ľudské a predovšetkým slušné, aby ľudia riešili svoje životy a nie životy iné, ale žiaľ v Kláštore to tak nie je.

S pozdravom

ďalší anonymný občan Kláštora

pridané 2.8.2011 22:36:52, IP: 91.127.28.179

RE:Zbytočná otázka...

Ďakujem za reakciu aj keď anonymke....

No ak ste boli, ako tvrdíte na zasadnutí, tak aspoň viete ako to "funguje". Hovorí sa sto ľudí, sto názorov...Súhlasím s Vami, že poslanec je tam preto, aby konkrétne hlasoval..
Ako viete,že niektorí poslanci, si tie Vaše anonymné príspevky neprečítajú..?? To, že na anonymné príspevky neodpovedajú, neznamená, že sa o problémy nezaujímajú...

Čo sa týka toho spolužitia..neviem či nenávisť..skôr závisť a ohováranie, to tu bolo, je a aj bude, tomu sa proste nevyhneme, ale aj tak to nepovažujem za dôvod, aby som ostala "anonym".
Pretože my "doma" ľutujeme všetkých ľudí, ktorí riešia naše životy a nie svoje...

Pekný večer....

Pridať reakciu

O.Balejová


 
pridané 1.8.2011 08:47:49, IP: 80.242.33.18

Názor občana na zbytočnú otázku

Áno, máte pravdu, že k tomu, aby sa občan podpísal pod správu musí mať odvahu. Ja ju tiež nemám, pretože Kláštor pod Znievom je obec, ktorá je rozdelená do niekoľko skupín, a aby tu mohol človek žiť bez zbytočnej nenávistí a ohovárania musí byť anonym.
Je smutné, že poslanci nie sú aspon zo zvedavosti povinní si prečítať názory občanov ako anonymov. Mali by mať záujem, aby sa obec zjednotila a nie neustále rozdeľovala.
Na verejnom zastupiteľstve som sa zúčastnila, ale ja nie som povinná počúvať "hádky" alebo sa" dívať" na poslalcov, ktorí nemajú ani názor a mlčia a nehlasujú, pretože sú začlenení v niektorej skupine a predsa jej nebudú ubližovať a potrebujú byť anonymní. Poslanec, ktorí sa zdrží hlasovania, by nemal byť poslalcom, pretože by mal byť bud za alebo proti.

ďalší anonymný občan Kláštora

pridané 27.7.2011 19:17:32, IP: 78.98.15.84

RE:Zbytočná otázka...

Vážení anonymní občania...

poslanci nie sú povinní obecnú stránku sledovať a ani reagovať na jednotlivé anonymné príspevky. Kto by predsa niečo riešil s anonymom. 99 % príspevkov je anonymných. Ak máte problém a chcete ho riešiť, sú zasadnutia obecného zastupiteľstva, ktoré sú mimochodom verejné, takže nech sa páči...ale to by ste museli mať odvahu a sa zverejniť....

Pekný večer...

Pridať reakciu

O.Balejová


 
Reakcia na príspevokpridané 3.8.2011 12:58:01, IP: 195.91.110.94

RE:Zbytočná otázka...

Dobrý deň,
Prepáčte, ale dovoľte mi zasmiať sa na Vaších žabo-myších vojnách o anonymite a neanonymite :D:D:D
Unikajú Vám popritom veľmi dôležité veci... Zapodievate sa závisťou a podobnými somarinami ale to problémy v obci nevyrieši...
Teší ma jedna vec, všimla som si, že príspevky si čítajú naozaj aj poslanci, hoci nereagujú... alebo ich rodinný príslušníci...
Pán starosta zareaguje sem-tu, keď sa spomenie umiestnenie hasičov v nejakej súťaži, alebo ak sa príspevok týka nejakých detských športových aktivít... myslím, že si pomýlil post starostu so športovým referentom... pretože na priame otázky na jeho osobu a týkajúce sa obce NEODPOVEDÁ.
Pridám ešte poznámku k tomu pasúcemu sa dobytku... Stačí jedno-jediné nariadenie starostu... a nepáslo by sa... Ale nato by bolo potrebné pohnúť myslidlom...a možno sa niekomu aj vzpriečiť. ( Nie som až natoťko znalá domácich pomerov).
Čo sa týka tej pozvánky na zasadnutie obecného zastupiteľstva ( to bolo asi smerované asi pre širšie masy, nielen pre dotyčného anonyma), tak my s manželom by sme sa veľmi radi zúčastnili... zobrali by sme si aj dovolenku, len aby sme sa dozvedeli konečne odpoveď na to, kedy bude vodovod v novej časti obce...
Treba len termín zverejniť včas... trebárs aj miestnym rozhlasom...
S pozdravom

Pridať reakciu

Andrea Štrbová


 
Reakcia na príspevokpridané 6.8.2011 10:08:02, IP: 178.40.85.141

obecné zasadania

Osobne si myslím, že deň konania stretnutia obecného zastupiteľstva by sa mal vyhlasovať v obecnom rozhlase. Lebo mnohí ľudia ani nevedia kedy sa konajú. Pravdu povediac, ja som si na zastávke oznam o konaní tohoto stretnutia všimol vždy až po zasadaní. Malo by to tam visieť aspoň týždeň skôr. Opravte ma , ak sa mýlim. Alebo budeme oznam o konaní stretnutia vešať skôr a hlásiť ho v rozhlase, alebo sa budeme sťažovať, že ľudia aj tak nechodia na zastupiteľstvá.

Pridať reakciu

Kovalčík Lukáš


 
pridané 24.7.2011 14:00:54, IP: 195.168.227.89

Zbytočná otázka?

Uvidíme. Mňa by veľmi zaujímalo, koľkí poslanci sledujú web stránku obce. Pretože ešte ani raz za roky jej existencie som tu nečítal názor poslanca / okrem p. Ľ. Smika /. Ja myslím, že mnohí z poslancov túto stránku ešte ani vôbec nevideli a nevedia, ani čo je jej obsahom.

Pridať reakciu

občan


 
pridané 19.7.2011 21:23:36, IP: 78.141.102.191

príspevok

Pozdravujem. Myslím.že je niečo zbytočné písať,pretože na otázky sa od pána starostu prípadne jeho zástupcu a poslancov aj tak človek nič nedozvie.Keď sa prejdete poTurci ako sa v mnohých okolitých obciach buduje,upravuje a pritom sú aj menšie ako Kláštor a naša obec len stasgnuje a chátra /viď hl.ulicu/.Okrem nedokončenej kanalizácie sa prakticky moc toho neurobilo.Pozrite si prostredie okolo obchodu Jednota,zdravot.strediska,kde sa šíri zápach pasúcich sa kráv i keď nemám nič proti chovu ale prakticky v centre obce kade chodí pomerne veľa občanov do obchodu a k lekárovi tam asi nepatria. Záverom by so len dodal.Viem že peňazí nie je veľa,ale ak to dokážu zohnať iné obce cez eurofondy myslím ,že u nás sa za tie roky od revolúcie moc neurobilo.Myslím,že vo vedení obce by mali byť ľudia čo sa vyznajú v ekonomike ,práci a požívajú prirodzenú autoritu,

Pridať reakciu

občan


 
pridané 17.7.2011 00:25:32, IP: 178.41.135.46

kauza peniaze

dobry večer,chcem sa opytat ako to je s tou kauzou,lebo som čital noviny,ale nič som sa nedozvedel nejaku pričinu a nechapem prečo sa to tak nafuklo cez noviny,ved ak sa niečo stalo tak nech to rieši policia a nie ludia v dedine a každy poridava a ja sam neviem o čo ide a aj druhy budu somnou suhlasit,lebo každy ma svoju verziu,taketo veci sa riešia za okruhlim stolom a potom sa to pušta do eteru a nie naopak aked to ludi zaujimalo tak mali urobit otvorenu schodzuaby aj ludia mohli prist a vypočut si stanovisko jednej a druhej strany,ale takto zišla v obci len agresia a každy na každeho ani len dobreho slova nepovedia a je to zbytočny stres,však treba počkat na stanovisko kompetentnich a touto cestou držim palce všetky dotknutym osobam ktorych sa to tyka,lebo čo som počul tak pola mna je pravda uplne inde,ale nakoniec tym trpime všetci obyvatelia obce a ostatne obce sa len na nas smeju

Pridať reakciu

občan


 
Reakcia na príspevokpridané 17.7.2011 13:00:50, IP: 195.168.227.32

kauza peniaze

cela vec sa najprv riesila za okruhlym stolom vyse mesiaca, poslanci viackrat zasadali, ziadali vysvetlenie, ktore ale nedostali ... na zasadania poslancov mohli ist i obcania a tam si vsetko vypocut

ak Vas viac trapi to, ze sa o nasej obci siria zle reci ako to, ze ked sa robila kontrola a v pokladni chybalo skoro tristvrte miliona korun, je to Vas postoj k veci. By ma zaujimalo, keby Vam chybali peniaze ci by ste chceli, aby sa to vyriesilo alebo radsej boli ticho, len nech Vas nik neohovara ...

Reakcia na príspevokpridané 17.7.2011 13:24:58, IP: 78.98.28.61

reakcia

Pani kontrolorka a clenovia fin. komisie to mali riestit aj s ostatnymi poslancami a nie hned to davat do novin...atd...Ktori ti poslanci ziadaju o odstupenie starostu, preco ich v novinach aj nemenovali...?? Pokial viem o niecom takom sa poslanci nedohodli a ani nehlasovali...Tak prosim nezavadzajte ludi, lebo mi to pride, ze chcete silou mocou odstranit starostu...A pravda je niekde inde....Nechcem tym povedat, ze by to ludia nemali vediet, ale zverejnit to az vtedy, ked budu dokazy, ze peniaze nejake chybaju, ale vlastne nechybaju...???.A nie niekoho obvinovat ...lebo je to jednoduche, ale ak to nieje pravda slova uz spat nezoberiete...
A co sa tyka vysvetlenia...to padlo, len asi o tom neviete...ked tak pisete..!!!alebo tomu nechcete uverit za istym ucelom.

pridané 4.7.2011 22:08:03, IP: 78.141.102.191

kanalizácia

Dobrý deň.
Kedy a ako sa bude pokračovať so zapájaním kanalizácie do čističky odp,vôd.tam kde je už kanalizácia položená napr.časť Záhradky a priľahlé ulice?

Pridať reakciu

občan


 
pridané 3.7.2011 13:14:20, IP: 91.127.129.8

Podozrenie Finančnej komisie

Dobrý deň.

Chcem sa opýtať ohľadne správy finančnej komisie a chýbajúce peniaze. Ako sa tato situácia rieši ďalej? Podali zodpovedný trestné oznámenie ak je tu podozrenie, že sa peniaze použili na súkromné účely? Ak nie tak si myslím, že to je vaša povinnosť, dokonca porušenie zákona ak to nahlásené nie je!

S pozdravom

Pridať reakciu

Jaroslav Božek


 
Reakcia na príspevokpridané 7.7.2011 10:35:45, IP: 195.98.10.91

Podozrenia zo spáchania trestného činu na majetku obce

V nadväznosti na závažnosť zistení a súvisiacich dôkazov a v súlade so zákonnou povinnosťou zistenia tohto charakteru odovzdať Policajnému zboru na prešetrenie, bolo dňa 6.7.2011 podané trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Veríme, že PZ všetky skutočnosti prešetrí a pomôže túto nepríjemnú kauzu uzavrieť.

Pridať reakciu

členovia Komisie pre finančnú správu a správu obecného majetku a legislatívnej komisie


 
pridané 1.7.2011 20:33:18, IP: 178.41.110.47

materska školka

dobry večer,chcel by som vydiet na internete všetky cenove ponuky ktore boli robene na rekonštrukciu skoly a školky a či naozaj išlo o najnižšiu ponuku a či potom už nebude doplatena ako sa to robi inde a či to bude realizovane z kvalitnych materialov,velmi ma to zaujima amožno aj druhych,lebo kto to ide robit tak je najdrakši v okoli a budu suhlasit aj iny obyvatelia obce.

Pridať reakciu

jan h. byvaly obyvatel mestečka obce


 
pridané 29.6.2011 20:00:20, IP: 91.148.22.191

Voda

Dobrý den, rád by som sa spýtal pána starostu kedy už konečne bude toľko slubovaný vodovod v lokalite Niva kde staviam rod.dom, tých lubov som sa uý napočúval dosť.Dakujem.

Pridať reakciu

Mičjan


 
pridané 3.6.2011 10:38:32, IP: 178.41.147.145

o čom sa vie a nerieši sa to!!!! Ako je to možné????????????

Dobrý deň
Som prisťahovaná občianka do Kláštora pod Znievom a zarážajú ma niektoré veci o ktorých ako som sa dozvedela vie každá osoba vrátane poslancov v obci nevynechajúc pána starostu.
1.,
Chcela by som sa opýtať dokedy sa budú tolerovať nočné vychádzky psa akity pani Ch? Alebo ten kto robí na OÚ, tak toho sa nič netýka????????????????? A čo takto odchyt túlavých psov?????
Je to veľký pes a ja som sa s ním stretla už neraz.
Keďže chodím z práce neskoro podvečer, tak chodím venčiť psa aj po 22 hodine. Chodili sme na ulicu Hôrky a okolo zdrav.strediska, ale teraz sa bojím chodiť sama a tak musí somnou chodiť manžel????????????????????????????????????????????
2.,
Keďže chodím denno-denne prechádzam domov cez most a ten smrad čo ide z potoka, tak to je niečo otrasné. Chcela by som sa opýtať dokedy bude obec.zastupiteľstvo a pán starosta zatvárať oči pred touto skutočnosťou?????????????????????????
3.,
Chcela by som sa opýtať čo robia VPP-čkári keď je v obci taký neporiadok.
Čo keby začali robiť poriadky pred histor.budovami ako dom Mamateya a ine histor.budovy keď už ide byť ten beh na Zniev a cyklo okolo slovenska.
4.,
A chcela by som sa opýtať Pánov poslancov a pána starostu, že kedy naposledy sa prešiel po uliciach aby videl tie strašné jamy na cestách??????????????????????????????????
Ja viem, že možno nie sú v obecnej kase peniaze, ale čo tak vypracovať nejaký plán a čerpať z eurofondov?????
Viem, že to nie je také ľahké, ale z vlastných zdrojov viem, že peňazi v EF je viac než dosť, ale obce nemajú záujem!!!!!!!!!
Ďakujem
prisťahovaná občianka na Hôrky

Pridať reakciu

Alena a Robert K.


 
pridané 9.5.2011 21:31:15, IP: 195.91.108.72

VODOVOD

Dobrý deň pán starosta,
vidím, že márne čakám na Vašu odpoveď.

Pridať reakciu

Andrea Štrbová


 
pridané 27.4.2011 17:15:09, IP: 195.91.110.195

vodovod na Nive

Dobrý deň pán starosta, chcela by som sa spýtať, kedy presne bude vybudovaný vodovod na pozemkoch za ulicou Severná. Termínov prostredníctvom verbálneho podania od Vašej osoby som už počula X, preto Vás žiadam o písomné potvrdenie termínu. ( mimochodom prvý termín bol apríl 2009)
Myslím, že na odpoveď na túto moju otázku čaká mnoho vlastníkov dotknutých stavebných parciel.
Ďakujem za skorú odpoveď

Pridať reakciu

Andrea Štrbová


 
pridané 24.3.2011 18:03:19, IP: 213.151.218.138

Jarné upratovanie

Lukáš má pravdu ohľadom upratovania a patrí mu pochvala, lebo on má hodný kus na zametanie a odpratanie štrku z cesty, ktorý tam nenasypal.Navrhujem, aby predstavenstvo obce vyhlásilo TÝŽDEŇ JARNÉHO UPRATOVANIA V OBCI.Každý občan by sa povinne zapojil a upratal si okolie svojho bývania a obec by zabezpečila tento odpad v stanovený termín odviesť. A tak každý kto tu žije a nie je mu ľahostajné v akom prostredí,prispeje svojou prácou na skrášlenie miesta svojho bydliska. Prestaňme posudzovať tých čo si udržujú svoje okolie v poriadku, že keď nemá čo robiť, nech upratuje. Nie je to tak, tomu človeku čo sa stará o okolie svojho domu, záleží na tom v akom prostredí žije a nie je lenivý.
Takže, s jarným slniečkom, ktoré nám odkrýva aj špinavé ulice a okolie začneme zápasiť, aby sme Veľkú noc a príchod jari slávili v čistom a útulnom prostredí. Pre dobrý pocit, zapojme sa všetci a výsledok uvidíme.

Pridať reakciu

Elena Kováčiková


 
pridané 15.3.2011 16:35:02, IP: 78.98.25.8

Štrk z ulice riadok

Dobrý deň. Chcem povedať len toľko. Celé roky sa posypaný štrk zo zimy na ulici Riadok po vyzametaní sypal vedľa brány od kina, odkiaľ ho obec potom odvážala. Odvážal to ešte vraj pán Solčány kedysi. Nikdy s tým nebol problém. Tento rok som vyhrabal a vyzametal od štrku úsek okolo nášho plota. Tak ako to robíme stále. Vysypal som to ku kinu. Aj pani Hončová urobila podobne. No žiaľ pán Kramár na ňu vyletel s tým, že ako si dovoľuje znečisťovať obec. Že nech si zaplatí vlečku a nechá to odviesť. Tak niekto urobí niečo pre obec, čo ani nie je povinný urobiť. Chce urobiť poriadky pred svojimi príbytkami a ešte jej aj vynadajú. Túto ulicu si vždy oriadime, aby bola čistá a ešte sme občania, ktorí znečisťujú obec. Nech to spraví VPP a polovica bordelu tam ešte zostane. A aj to sa spraví až niekedy v máji. Môžeme sedieť zo založenými rukami doma a čakať, že sa to spraví samo. Keby si každý pred domom oriadil a obec to len poodváža, tak by aj obec vyzerala čistá.

Pridať reakciu

Kovalčík Lukáš


 
Reakcia na príspevokpridané 20.3.2011 22:32:28, IP: 195.98.11.78

Nič nové v našej obci

Súhlasím s Lukášom. Nie je sám, kto si riadi pred domom a v jeho okolí. Obec je naozaj celoročne špinavá. Ešte že máme zimu a môžme sa tešiť z jej čistoty, keď všetko zakryje sneh. Pred domom si zametá veľa obyvateľov. Ale "nikomu nepatriace priestory" sú strašné. Žeby ich mohli čistiť naši pracovníci postávajúci už od rána s fľaškami piva v rukách? To by sme asi chceli veľa. Veď sú už ráno unavení. Pán starosta nám všetkým iste odpovie, koľko ich je a koľko hodín každý z nich má odpracovať týždenne. Prečo ich vlastne beriete z úradu práce, keď už viac rokov viete, od koho môžte čakať aspoň nejaký efekt. Či na to, aby mali za čo piť! A to ešte oni chodia nadávajúc po dedine, že za tie peniaze sa vykašlú robiť. A to som ich vyjadrenia napísal slušným slovníkom. Na ich hodinový príjem mnohí musia ťažko pracovať.
Takže je to pre nich celkom fajn príjem bez toho, aby pohli prstom. Mnohí si spokojne sedia doma. Chcem veriť, že sú medzi nimi aj výninky. Koľko ich však je?


Pridať reakciu

Za tých, ktorí obec upratujú dobrovoľne ako Lukáš


 
pridané 10.3.2011 09:29:07, IP: 95.103.18.220

reakcia

Viem,že veľa z nás má problém s názvom knižnica,ale každá z nás v nej určite rada privíta p.Puchelovú Slávku,ktorá v nej prežila kus svojho života .Touto formou jej chcem popriať skoré uzdravenie a návrat do práce.
ďakujem Dana Š.

pridané 7.3.2011 12:25:53, IP: 78.98.28.48

Pán starosta,

prajem Vám príjemný pekný deň.To,že bude môj príspevok nezverejnený,som tak trochu rátal.Veď načo,bolo to predsa anonymné,ale taká obecná zabíjačka,kde Vás chválil jeden nemenovaný bývalý občan Kláštora,to sa zverejní,to je samozrejmé.Včera som sa pomýlil v mene,netýkalo sa to p.Cholevovej,ale Ovšákovej,začo sa ospravedlňujem.My sme Vám celá rodina verila,volili sme Vás,a to už druhý krát,ale bohužial Ste našu dôveru na plnej čiare sklamali.Myslím si,že sľuby by sa mali plniť,alebo,poznáte jedno pekné porekadlo,sľuby sa sľubujú a ..... sa radujú?Toto je aj náš prípad.
Prajem Vám príjemné starostovanie myslím,že by Ste mali pouvažovať do budúcna nad tým prípspevkom,čo som Vám napísal,lebo je veľa nespokojných žien v obci,čo sa týka Vašeho riadenia knižnice a prijímania zamestankýň bez požadovaného vzdelania.A čo tak na funkciu riaditeľky centra voľného času?Stačil by výučný list???Ešte raz s pozdravom
občan Kláštora pod Znievom

Reakcia na príspevokpridané 7.3.2011 18:24:40, IP: 80.242.33.227

Odpoveď.

Dobrý deň,
ďakujem za nový príspevok, aj keď oba sú zverejnené až dnes. K prvej časti len toľko, príspevok, o ktorom píšete bol na stránku pridaný v sobotu večer a zverejnený v nedeľu doobeda. Váš prvý príspevok bol pridaný v nedeľu poobede a druhý dnes okolo obeda a zverejnené sú teraz, keď som si našiel čas a konečne som si sadol k počítaču. Za Vašu dôveru a Vaše hlasy vo voľbách Vám ďakujem, ale čo sa týka sľubov, možno by bolo lepšie sa pod príspevok podpísať, aby som mohol aj k tomuto reagovať.
K druhej časti Vášho príspevku som sa z časti vyjadril už v predchádzajúcej odpovedi a na miesto riaditeľky centra voľného času v Kláštore pod Znievom bolo zverejnené riadne výberové konanie, počas ktorého sa mohol ktokoľvek s potrebným vzdelaním uchádzať o túto pozíciu. Výberové konanie sa uskutoční v stredu 9.3.2011 a o obsadení miesta riaditeľky CVČ bude rozhodovať dočasná komisia zriadená obecným zastupiteľstvom v zložení Soňa Žuchová, Ján Baleja, Eva Koppová a Mgr. Stefan Gulas

Prajem Vám príjemný zvyšok dnešného dňa a úspešný týždeň.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 6.3.2011 15:36:12, IP: 78.98.28.48

knižnica

chcel by som sa opýtať pána starostu,prečo sa na knižnicu neurobí konkurz,alebo akým činom tam momentálne zastupuje p.Dovičáková,keď jej miesto ako pomocná sila v materskej škôlke a nie v knižnici,kde by mala byť osoba so školami, veď p.Cholevová Gabika bola len na zastupovanie p.Dovičákovej,či u nás v dedine jedna osoba môže pracovať aj v knižnici,aj v škôlke a druhí ľudia nemajú šancu sa na takéto miesta dostať.Dúfam,že môj dotaz bude vymazaný,ako aj iné.Ďakujem.
nespokojný občan

Reakcia na príspevokpridané 7.3.2011 18:08:35, IP: 80.242.33.227

Odpoveď.

Dobrý deň,
ďakujem za príspevok, aj keď informácie, ktoré máte, nie sú úplne presné. Určite jedna osoba nezastáva dve funkcie a pani Dovičáková teraz momentálne zastupuje p. Puchelovú, ktorá je dlhodobo PN. Miesto v knižnici je stále obsadené a zatiaľ sme s vedením knižnice spokojný. Nie sám spravujem túto stránku a nie sám rozhodujem o pravidlách zverejňovania diskusných príspevkoch na webe. Nie každý deň sa dostanem k čítaniu Vašich príspevkov a to, že čakáte na zverejnenie aj niekoľko dní je si myslím úplne normálne. Neviem, či by sa Vám páčilo aj keď len prostredníctvom webu, diskutovať s niekým koho nepoznáte, s niekým kto sa pod svoj názor nepodpíše.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
Reakcia na príspevokpridané 7.3.2011 18:18:45, IP: 78.98.28.48

Dobrý večer,

ďakujem za Vašu odpoveď,aj keď Ste ma zle pochopili,čo sa týka ,že jedna osoba vykonáva dve funkcie naraz,to určite nie,ale najprv bola v knižnici a teraz je v kuchyni a kde sú ostatní?
občan

Reakcia na príspevokpridané 1.7.2011 14:10:26, IP: 78.141.102.191

Reakcia na p. Dovičákovú

Ja som bol v knižnici a bol som milo prekvapený ako tam bolo čisto a pekne. Upratané, poriadok a knihy prehľadne uložené. Za dva mesiaca sa nedá prerobiť celá knžnica. Sála, ktorú má na starosti je vždy po každom hosťovi príkladne uprataná. Neverím tomu, že predtým boli kuchynské spotrebiče čistejšie. Neni všetko o škole. Aj ľudia bez škôl vedia robiť a rozmýšlať. Treba tam prísť a potom robiť kritiku s knižnicou.

Pridať reakciu

Jozef


 
pridané 17.2.2011 09:02:04, IP: 178.40.64.206

firma Echina

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či ešte funguje firma Echina zaoberajúca sa pestovaním liečivých rastlín. Ak áno, bolo by možné zvejeniť kontaktné údaje? Na internete nie možné nájsť žiadne informácie. Vopred ďakujem za odpoveď.

Pridať reakciu

Jana Vavrová, Malá Hradná


 
Reakcia na príspevokpridané 18.2.2011 09:03:40, IP: 95.102.182.110

Reakcia

Dobrý deň,
firma ECHINA, Mgr. Pavol MAzúr, 043/4933216

Prajem Vám príjemný zvyšok dnešného dňa a pekný víkend.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 17.2.2011 08:39:24, IP: 78.141.102.191

Klub dôchodcov

Vážený pán starosta,

mohla by som sa viac dozvedieť o novozaloženom K l u b e d ô ch o d c o v v našej obci?
Ďakujem a teším sa z tejto novej aktivity seniorov.

Pridať reakciu

Elena Kováčiková


 
Reakcia na príspevokpridané 18.2.2011 08:56:48, IP: 95.102.182.110

Reakcia na príspevok

Dobrý deň,
áno máte pravdu, v našej obci bol v januári 2011 založený klub dôchodcov, Jednota dôchodcov na Slovensku, Základná organizácia Kláštor pod Znievom. Ak chcete vedieť viac prídite 24.2.2011 o 16,00 hod. do spoločenskej sály hasičskej zbrojnice na členskú schôdzu spojenú s fašiangovým posedením a schvaľovaním návrhu plánu činnosti klubu dôchodcov na rok 2011. Prajem Vám príjemný zvyšok dnešného dňa a pekný víkend.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 31.1.2011 19:56:26, IP: 178.41.89.21

Túlavá Akita inu

Dobrý večer,

Chcem sa opýtať dokedy sa bude po večeroch túlať povestná Akita inu, ktorá dnes večer 31.1.2011 napadla môjho psa na chodníku pri základnej škole?

Meriačová Andrea

pridané 7.1.2011 09:58:52, IP: 178.41.39.157

Pripomienky k návrhom.

Pánu starostovi, obecnému zastupiteľstvu a pracovníkom obecného úradu prajem v novom roku veľa zdravia a síl do uskutočnenia predsavzatí daných pred volbami. Ďakujem za obdržaný stolový kalendár, ktorého darovanie sa mimulo účinkom. Zle načasované, lebo dňa 6.01. si myslím už kalendár na rok 2011 väčšina oíbyvateľov už mala zakúpený. Pripomienky k doručeným návrhom rozpočtu obce, ku kontrolnej činnosti nemám. Pripomínam nesplnený slub odstránenia závad na informačných tabuliach, ktoré oboznamujú návštevníkov a aj domácich o slávnej minulosti obce. Hoci Ste boli niekolkokrát mnou požiadaný o odstránenie závady na tabuli č.8, kde sa v prvom odseku záver poslednej vety opakuje o uvedenie do správneho stavu, závada nie je do dnes odstánená, čo by sa nemalo stávať, lebo bola ohlásená už v mesiaci októbri 2010. O upozornení na závady uvedených tabúl svedčí aj príspevok p. Plešu zo dňa 07.08.2010 na tejto stránke internetu. Jedná sa o tabulu pri pamätnej budove bývalého gymnázia, vedľa kríža pri kostole. Prosím o závažnejšie rešpektovanie názorov obyvateľov Kláštora pod Znievom.

Pridať reakciu

Ivan Pandula st.


 
Reakcia na príspevokpridané 19.2.2011 19:24:44, IP: 195.98.12.50

Kedy bude odpoveď?

Myslím, že postrehy p. Pandulu sú /alebo boli?/ aktuálne. Odpoveď na ne zaujíma viacerých. Čakáme už vyše mesiaca. Alebo na takéto typy dotazov neodpovedáte?

Pridať reakciu

občan


 
Reakcia na príspevokpridané 20.2.2011 11:58:23, IP: 80.242.33.227

Reakcia

Dobrý deň,
snažím sa odpovedať na všetky druhy otázok, ale niekedy aj neodpovedať znamená odpovedať, stačí sa prejsť po obci s otvorenými očami.

Prajem Vám príjemnú nedeľu a úspešný týždeň..

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
Reakcia na príspevokpridané 8.3.2011 22:40:13, IP: 195.168.234.37

Mne to nedá

Pán starosta, ja som si zatiaľ opäť prečítal len tabuľu pod Kalváriou, chyby sú tam naďalej. Prejdem si znova aj ostatné tabule. Myslím, že ba ste ich nedávali opravovať na etapy po jednej. Takže myslím, že najlepšie by bolo neklamať, že je to opravené. Vám to fakt nerobí problém?

Ak o chybách viete tak nás na ne upozornite prosím Vás. Áno jednu informačnú tabuľu som dal opraviť, tú na ktorú som bol upozornený, pozriem si aj tú o ktorej hovoríte a všetko sa určite porieši aj bez rozprávania o klamaní a zavádzaní.

Maroš Halahija

Pridať reakciu

občan


 
pridané 6.1.2011 11:54:12, IP: 95.103.206.232

separacia odpadu

Dobry den pan Starosta ,
chcem sa opytat ci uz je novy rozpis odvozu separovaneho odpadu (plasty).
Dakujem . Obcan Klastora pod Znievom

Reakcia na príspevokpridané 6.1.2011 19:52:40, IP: 80.242.33.227

Separovanie odpadu

Dobrý večer,
harmonogram zvozu separovaného odpadu sme už od firmy Brantner Fatra dostali. Najbližší vývoz plastov ( žlté vrecia ) bude 25.1.2011. Ostatné nájdete včas zverejnené na tejto webovej stránke a aj na úradnej tabuli obce.

Pekný zvyšok dňa a koniec týždňa.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 8.12.2010 12:14:00, IP: 62.168.72.58

odvoz kom.odpadu

pan starosta preco ste zmenili odvoz komunalneho odpadu .cez zimne obdobie je viacej popola ved sa kuri v domacnostiach uhlim nie niecim inym.za 2 tyzdne sa toho popola nazbiera aj do 3-4 kuka nadob.suste to prehodnotit a zmenit odvoz cez zimu kazdy tyzden v piatok ako to bolo doteraz. dakujem za pochopenie ....

Pridať reakciu

občan klastor pod znievom stanica


 
pridané 28.11.2010 06:39:22, IP: 77.234.255.234

nehnutelnosti obce

Dobrý deň

Aký je stav nehnutelnosti v sprave obci a ake nehnuteľnosti sa predaly za posledne volebné obdobie

Ďaujem

Pridať reakciu

Grib Ľ.


 
pridané 8.11.2010 19:34:52, IP: 95.102.190.97

obecny rozhlas

prosim vas cakam 4 roky kedy nam pojde rozhlas na cisle domu 553 nejde pan koniarcik mi povedal ze nemaju peniaze na novy chodte do benic davali tam nove 1 starsi vam daruju

Pridať reakciu

jaroslav pysny


 
pridané 5.10.2010 12:55:03, IP: 85.135.162.103

ZASTUPOVANIE LEKÁRKY

Pán starosta,
ako vieme praktická lekárka pre dospelých bude mať vkuse 5 týždňov dovolenky. Bude nejaké zastupovanie v ambulancií v Kláštore, alebo sa bude zase musieť chodiť do Martina, a či budú chodiť z Martina aj na osobné návštevy doma k nevládnym pacientom na požiadanie.

A ako bude fungovať lekáreň.

Ďakujem za odpoveď

Pridať reakciu

obč. K.p.Zn.


 
pridané 7.8.2010 21:11:13, IP: 178.41.103.199

Infotabule

Dobrý deň

V KpZ žijem necelých 10 rokov a tak som skoro ako turista prešiel a prečítal novoinštalované informačné tabule.Nápad možno dobrý ale realizácia zvláštna.Ak sú zadarmo tak môže byť.Ak sú platené ,tak sú tam chyby ,ktoré by tam pri troche pozornosti byť nemuseli.Napr. sú tam len tak pridané písmena a dokonca pri info o Čulenovi celá veta. V texte je používaných ,podľa mňa zbytočne, priveľa cudzích a odborných výrazov,ktoré bežný turista bez slovníka asi nepochopí a odborníkov na históriu to bude čítať minimálne množstvo.Nepotrebujem na toto odpoveď ,berte to len ako môj názor,

Milan Plešo

pridané 25.7.2010 21:01:35, IP: 78.99.10.13

rodina

dobrý deň. Volám sa Nataša.Moj dedo sa narodil v Kláštore pod Znievom v roku 1908. Volal sa Jan Turcani.mal bratov Stanislava a Jozefa. jeho matka sa volala Povraznikova. Chcela by som zistiť, či moja mama Maria Turcaniova ma este tam nejakú rodinu a ako sa volajú. Moja mama býva v Trebišove a nič o svojej rodine po otcovej a maminej strane nevie. Ak mate nejake informácie tak budte takí dobrí a zaslite ich na adresu mail
natasa17zavic post.sk

pridané 20.7.2010 07:55:46, IP: 78.141.102.191

Miestny rozhlas

Vážený pán starosta
Andrea BOCELLI je úžasný spevák, ale veľmi pekne prosím neponižujte ho tým, že v obecnom rozhlase v Kláštore pod Znievom pustíte jeho krásnu pieseň a potom pracovníčka OU zahlási že pred poštovým úradom sa predávajú vysokonosné mláďky alebo sa budú vakcínovať psi a koktať ceny desiatich druhov zeleniny. Dvíha mi to tlak a už to ide na nervy .
Prosím Vás, sme na Slovensku a aj pesnička by mala byť slovenská, Myslým si, že by sme darmo čakali v Taliansku alebo v Nemecku že tam pustia v dedinskom rozhlase pieseň slovenskú, no tam takéto druhy oznamov ani nepoužívajú.
Pán starosta, ten kdo hlási sa nepočuje , ale vy to počujete určite, tak prosím urobte opatrenie, veď nie sme v Kocúrkove.
Ďakujem za pochopenie!
.........................................

Tento príspevok pokladám za osobný názor a ide mi aj o to, aby obec nebola na posmech turistom, ktorí sa usmievajú popod fúzy pri počúvaní takýchto oznamov, preto ho nemusíte uverejňovať ,ale konať !!!!!!!

Pridať reakciu

Elena Kováčiková


 
Reakcia na príspevokpridané 3.9.2010 12:42:57, IP: 78.141.102.191

rozhlas

Pripájam sa k pani Kováčikovej ohľadom jej príspevku. Myslím si, že jej nešlo ani tak o hudbu v rozhlase, ale hlavne o hlásenie. Úplne s ňou súhlasím a človek, ktorý hlási v rozhlase, by mal aj reprezentovať obec a nekoktať, nebreptať. Veď tá dotyčná osoba (všetci vieme o koho sa jedná) nedokáže prečítať jednoduchý oznam dvakrát po sebe bez toho, aby sa nepomýlila.Možno je dislektička a za to nemôže, to však nemení na skutočnosti, že verejné hlásenie má byť čisté a zrozumiteľné, pretože ako bolo napísané, určitým spôsobom tiež reprezentuje našu obec.

Pridať reakciu

Černák


 
Reakcia na príspevokpridané 28.7.2010 14:18:34, IP: 95.102.20.176

miestny rozhlas

Pri všetkej úcte pani Kováčiková myslím, že vaša reakcia je úplne zveličená. Väčšina obyvateľov nereaguje na to akú pieseň hrajú v rozhlase a od koho je, ale zaujímajú sa o samotný oznam. A dajte si ruku na srdce, boli by ste radšej keby sa oznamy nevyhlasovali? Andrea Bocelli je naozaj uznávaný spevák a jeho piesne sa hrajú v rozhlase len vtedy ak niekto v obci zomrie. V tom prípade si myslím, že je to pekné gesto a prejavenie úcty k zosnulým a pozostalým rodinám!
Pokiaľ viem ste obyvateľkou mesta Martin, tak ako turistku by Vás viac mohli zaujímať miestne kultúrne pamiatky, krásna príroda a podobné veci. Vy si tie vysokonosné sliepky, zeleninu môžte kúpiť v Martine na tržnici. A keď už sme pri tržniciach, mala by sa nejaká zaviesť aj v našej obci, kde si predávajúci rozložia stánky a bez vyhlasovania môžu predávať. Možno sa už potom začneme zaoberať aj dôležitejšími vecami!

Reakcia na príspevokpridané 2.8.2010 07:50:35, IP: 78.141.102.191

Miestny rozhlas

Rozhodla som sa ešte pár vetami reagovať na odpoveď na môj príspevok. Škoda že sa pisateľ nepodpísal,mohli sme to rozobrať pri káve alebo na zmrzline a povedala by som mu, prečo si dovoľujem mať názor, aj keď v obci nemám trvalý pobyt. Ďakujem OU že sa mojou pripomienkou zaoberal.
Tak moja pekná, aj keď sa to nebude niekomu pozdávať , ale ja sa cítim byť Kláštorčanka a som na to patrične hrdá.Tu som si odžila 32 rokov zo svojho života.Aj keď ostatných 15 rokov na prechodný pobyt, ale nemienim to zmeniť. Zdržiavam sa tu viac ako v trvalom bydlisku pretože sa mi tu páči, cítim sa tu dobre a hlavne cítim sa tu d o m a. Nie sú mi ľahostajné ani veci verejné a preto podľa mojich schopností a možností pomáham pri rôznych brigádach a akciách v obci. Žije tu mnoho ochotných a pracovitých ľudí , ktorí sú mi vzorom. Ale sú aj takí, ktorí pre druhých a zadarmo nepreložia, ako sa hovorí ani steblo trávy. Ale tých ja neriešim, než si žijú svoj život v pokoji , po svojom.
Ešte na záver: ten Váš nápad s vytvorením malej tržnice je dobrý, som za. Mohli by ho využívať aj miestni pestovatelia na ponuku dopestovaných nadbytočných produktov.
Čo vy na to, p á n s t a r o s t a?

Pridať reakciu

Elena Kováčiková


 
pridané 31.5.2010 14:59:50, IP: 85.237.233.199

Daň

Dobrý ja by som sa chcel opýtať dokedy má obec odpísať na list obyvateľovi obce ohľadom vyjadrenia sa platenie daní. Keď obec výberá polovicu dane odo osoby ktorá nie je vlastníkom domu.. V akom zákone sa píše dokedy obec má odpovedať na list. Za odpoveď ďakujem.

Pridať reakciu

Kasič


 
Reakcia na príspevokpridané 31.5.2010 19:24:05, IP: 80.242.33.227

Reakcia na príspevok

Dobrý deň,
ďakujem Vám za príspevok do našej diskusie. V prvom rade je potrebné vedieť či si starý, ale aj nový majiteľ vykonal povinnosť a oznámil túto skutočnosť obci. Túto povinnosť je povinný vykonať každý, kto v uplynulom zdaňovacom období zaznamenal zmenu vo svojom vlastníctve, či už kúpou, predajom nehnuteľnosti, vydaním stavebného alebo kolaudačného povolenia a pod. a podať nové daňové priznanie do 31.1. bežného roka na obecnom úrade. Od tohto sa potom odvíjajú ďalšie náležitosti.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 23.5.2010 15:04:00, IP: 178.41.60.155

Zlodeji v obci-susedské hliadky,pomôžme si navzájom

Možno by sa dalo klepnúť zlodejom po prstoch aj pomocou tejto stránky ak by sa pridali viacerí. Veď tí zlodeji žijú medzi nami. Každý kto má oči vidí kedy sa schádzajú,prevážajú, vykladajú a nakladajú rôzne "veci",ktoré nakúpili u niekoho vo dvore.Keby sme si sem písali u koho sa čo a kedy vykladalo možno by aj polícia skôr našla naše ukradnuté veci.Každého naštve keď mu niečo zmizne. Keby sa na tejto stránke dalo nájsť kde sa také veci vykladali bolo by to jednoduchšie.Mohlo by to byť aj anonymné aby sa nikto nemusel báť nejakej pomsty . Alebo má niekto z Vás lepší nápad -navrhnite.

Pridať reakciu

okradnutí


 
pridané 27.4.2010 18:32:42, IP: 195.168.243.200

Neporiadok o obci

O tom, že v našej obci je neporiadok, sa písalo už viackrát. Naozaj je to tak. To, čo odhalila zima len ukazuje, akí kultúrni ľudia žijú medzi nami. A vôbec ich nemusí byť veľa. Stačia znečistiť naše prostredie všade. V obci /nielen stred dediny/ , ale kdekoľvek sa pohnete a pozriete. A ako vyzerá okolie? Niektorí sú už takí unavení pri vyvážaní odpadu, že nedôjdu na skládku a smeti vyhodia pár metrov od nej. To isté platí o kontajneroch. No a čo? Veď to nie je ich dvor, kde by to v živote tak nezrealizovali. Robia to dospelí, mnohí z nich sú rodičmi. A ich vydarené deti? Ja môžem len skonštatovať: neporiadni rodičia - neporiadne deti. Keby denne zbierala skupina ľudí len smeti v celej obci, asi ani jeden deň by nemali oddych a o robotu by mali postarané celoročne. A tak sme sa naučili smeti obchádzať, hundrať.
Hanbím sa , keď príde do obce akákoľvek návšteva.
Je mi len ľúto, že chodím po iných obciach a tam to ide. Samozrejme, že tiež nie všade. Ale ide. Ako?
Aj keď pán starosta neznáša anonymitu, dovolím si nepodpísať sa. vyjadrujem názor viacerých občanov. Takže:

Pridať reakciu

občan + mnohí ďalší, ktorí riadia v okolí svojich obydlí a nielen vo svojich dvoroch


 
Reakcia na príspevokpridané 10.11.2010 19:25:19, IP: 95.102.235.45

neporiadok v obci

s tymto nevidim problem treba dokupit obecne kontajnery aby boli na stalych miestach s tel cislom na zodpovednu osobu ktora bude mat nastarosti vyviest tento kontajner ludia nemozu triedit odpad zacalo sa stym pozrite sa sami nato ekopolis som tu nevidel ´pol roka na rizikove miesta treba kamery a uvidite ze to bude mat uspech

Pridať reakciu

jaroslav pysny kandidat na starostu


 
pridané 24.4.2010 21:37:10, IP: 95.102.167.215

ihrisko či parkovisko?

Chcem sa opýtať pána starostu na ihrisko pre deti na ulici Niva. Má slúžiť na hranie pre deti,alebo na parkovanie áut? Kde sa majú tie deti hrať?Chodte sa tadiaľ niekedy prejsť a uvidíte!!!

Pridať reakciu

občan Kláštora


 
Reakcia na príspevokpridané 10.11.2010 18:14:12, IP: 95.102.235.45

ihrisko ci parkovisko

vazeny obcania raz ak je to ihrisko tak tam nema co ostatne co robit jo je jedno ci je prazdne ja ako starosta by som spravil toto pozemok je obecny obcania co tam maju svoje veci vyzvem na odpratanie navrhnem obcanov pokutovat ak nepomoze tovar s okolia ihriska nalozit a viviest za dedinu ci sa vam to paci alebo nie raz to ma sluzit na verejne zaujmi tak to menit nik nebude je to pre deti ak mate male dvori to je vasa vec ale okolo ihriska bude poriadok

Pridať reakciu

jaroslav pysny kandidat na starostu


 
Reakcia na príspevokpridané 19.11.2010 19:16:50, IP: 95.102.170.189

...

Pán Pyšný,

vy sa čo cítite byť starostom, keď odpovedáte v rubrike "Pýtajte sa starostu"? A ešte smiešnejšie je, že odpovedáte na príspevky spred pol roka, nezdá sa Vám to neskoro?

Reakcia na príspevokpridané 25.11.2010 18:20:20, IP: 95.102.7.113

ihrisko

odpovedam lebo mam pravdu a tu nikto nepocuva ihrisko bolo zalozene za cambora a nema tam ostatne co robit aj ked vas to boli mrzi ma to ale to je moj nazor

Pridať reakciu

jaroslav pysny


 
Reakcia na príspevokpridané 11.8.2010 11:29:00, IP: 95.103.183.189

Ihrisko Niva

Plne súhlasím s pisateľom. Neviem prečo si majitelia áut neparkujú vo svojich dvoroch. Asi sa im nechce otvárať bránu do svojho dvora a jednoduchšie je ničiť obecný trávnik a ihrisko pre deti. Keď sa ihrisko robilo s hlavným pričinením nebohého pána Vladimíra Čambora, tak sa pozerali z okna. Obec by mala tvrdo postihovať priestupky majiteľov áut, ktorí ničia zeleň a ihrisko.

Pridať reakciu

Rozhorčený občan???


 
Reakcia na príspevokpridané 11.8.2010 01:17:28, IP: 95.103.174.53

Ihrisko Niva

Ja som v Kláštore na Nive býval 28 rokov, to ihrisko bol výmysel a nezmysel Socialistického štátu. Ten čo tam nebýva tak nevie čo to všetko obnáša. Asi sa chce nejaký rodič zbaviť svojich deti a pošle ich robiť neporiadok pred cudzie domy. Ja by som svoje deti, nenechal len tak pobehovať niekde po dedine a nevedieť o nich kde sú a hlavne čo robia. Keď prídem na Nivu, tak si auto dám do stredu ihriska a všetci komu sa to nepáči, sa môžu ticho pozerať. Inteligentný človek pochopí prečo.


Pridať reakciu

Marek


 
Reakcia na príspevokpridané 26.8.2010 18:06:53, IP: 79.22.120.7

RE Ihrisko na Nive

ahoj Marek, prepac ale s tym, co si napisal, nemozem suhlasit. Nase detstvo na Nive bolo super hlavne v tom, ze sme ako deti travili vela casu spolu a travili ho zmysluplne sportovanim a roznymi hrami. Hokej, futbal, basketbal, volejbal, tenis ... vsetko mozne sme mohli robit len vdaka tomu, ze tam to ihrisko bolo. A ja, keby som mal deti by som bol stastny, keby sa tam hrali pretoze by som vedel, ze su na ihrisku a ze sa tam hraju. Lebo ak by nebolo, lietali by po dedine ...

Chapem ale, ze tvoja rodina ihriskom bola postihnuta preto, lebo vsetok hluk ste mali v dome. A navyse vam ihrisko uzitok neprinasalo, kedze sport vasim konickom nebol. Co je OK, kazdy sme iny ...

Co sa tyka parkovania na Nive, keby sa chcelo da sa to vyriesit tak, ze i deti sa budu moct hrat a ani s autami by nebol problem ... Povedzme si to ale narovinu, je skor hanbou dnesnych rodicov, ze neziadaju napravu a ze im nevadi, ze sa zo sportoveho detskeho ihriska stalo parkovisko ... Aktivny by mali byt oni ...

Pridať reakciu

Miso


 
Reakcia na príspevokpridané 11.8.2010 11:12:24, IP: 95.103.183.189

Ihrisko Niva

Milý Marek. Podľa tvojho postoja k ihrisku usudzujem, že Ty si nepodarené dieťa socialistického štátu. Ja som tiež vyrastal na Nive a veľa voľného času som strávil na spomínanom ihrisku. Vybudovali ho naši rodičia a som im vďačný, že sme sa mali kde hrávať. Skús si postaviť auto na ihrisku v meste a uvidíš koľko Ťa to bude stáť. Je chyba, že to Tebe a ďalším obec toleruje!

Pridať reakciu

Miro


 
pridané 21.4.2010 21:57:10, IP: 178.40.206.125

Bordel na strede dediny

Chcel by som sa opytat pana starostu+poslancov-dokedy bude p.Pyšny vyvažat stavebny odpad do stredu dediny,ci ste podnikli nejake opatrenie na odstranenie tohoto problemu,alebo treba napisat priamo na životne prostredie.Dakujem za odpoved.

Pridať reakciu

občan


 
Reakcia na príspevokpridané 20.12.2010 23:12:16, IP: 78.98.3.86

Odvoz odpadu-IHRISKO

Ďakujeme za odvoz odpadu.Už iba tam vybudovať to ihrisko čo sľúbil pán Pyšný.Dúfam že to aj splní.Ďakujeme

Pridať reakciu

občan Kláštora


 
Reakcia na príspevokpridané 16.5.2010 21:04:20, IP: 91.127.184.170

prispevok k bordelu v strede obce

problem neni v odpade ale vo viacerych spoluvlastnikov pan pysny ma polovicu pozemku rozhodol sa ju predat druhemu vlastnikovi no ten o nu nema zaujem a preto som pocula ze pan pysny jej naschval vysipal stavebny material s dovodu ze mu nechce predat jej cast pan pysny jej dava 120 000 tisic sk a ona mu to nechce predat pita 350 000 tisic sk co je nerealne kedze mu to nepredala robia si medzi sebou napriek a trpi a robi to zle meno obci kto viriesi ich majetkove spori je otazne dakujem obcanka obce

Pridať reakciu

kluciarova


 
Reakcia na príspevokpridané 22.4.2010 19:44:15, IP: 80.242.33.227

Reakcia na príspevok

Dobrý deň,
ďakujem Vám za príspevok, v týchto dňoch veľmi aktuálny. Aj keď musím znova poznamenať, že ma mrzí, že ste sa pod svoj príspevok nepodpísali, ale keďže tento problém s ukladaním odpadu na iné miesto než na miesto určené obcou sa opakuje, rozhodol som sa, že na tento príspevok budem reagovať. Tento problém je dlhotrvajúci a už niekoľko krát opakovane bol dotyčný pán upozornený nielen obcou, ale aj OÚ ŽP na nezákonné ukladanie odpadu a porušenie ustanovení Zákona č. 223/2001 Z.z. o odpadoch v znení neskorších predpisov, VZN obce Kláštor pod Znievom o nakladaní s odpadmi na území obce a VZN na zabezpečenie verejného poriadku. Uvedené konanie je priestupkom voči zákonu, ktorý bude prejednávať obec v najbližších dňoch. Zároveň bude začaté konanie vo veci znečisťovania životného prostredia OÚ ŽP v Martine. O vytváraní " čiernej skládky " na parc. č. 163 v k.ú. Kláštor pod Znievom už bola upozornená telefonicky aj spolumajiteľka tohto pozemku a všetkým dotknutým boli zaslané výzvy s predvolaním na ústne pojednávanie vo veci priestupku pre porušenie § 80, odst. 1, písm. b, Zákona č. 223/2001 Z.z. o odpadoch v znení neskorších predpisov.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 8.4.2010 20:57:39, IP: 178.40.211.180

Vystavba stresneho okna-oznamovacia povinnost

Dobry den,chcel by som sa Vas opytat na Oznamovaciu povinnost ,ked chcem stresne okno na strechu.Treba nejake tlacivo z uradu ,alebo iba suhlas suseda napisany na A4 /treba vam ho dolozit na obecny urad/.Treba prist osobne vybavit na obecny urad? Dakujem za odpoved.

Pridať reakciu

občan Kláštora pod Znievom


 
Reakcia na príspevokpridané 22.4.2010 19:27:15, IP: 80.242.33.227

Reakcia na príspevok

Dobrý deň,
ďakujem Vám za príspevok, určite pri výstavbe strešného okna je potrebné splniť si ohlasovaciu povinnosť na OcÚ Kláštor pod Znievom. Potrebné tlačivo dostanete priamo na OcÚ Kláštor pod Znievom, pričom je potrebné doložiť ku ohláseniu všetky potrebné prílohy tak, ako sú vypísané na potrebnom tlačive.

S pozdravom

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 30.1.2010 16:31:53, IP: 84.47.109.232

Vodny mlyn Klastor pod Znievom - občanom obce

Je tomu 54 rokov čo som ako dieťa travil prazdniny vo Vašej obci, ked môj otec-zememerač vymeriaval okolité kopce, Bývali sme u jednej rodinky na namestí, Chovali zvieratká a mali veľa detí.Najviac sa mi pačil vodný mlyn pred ktorým bolo velke jazero s krútiacim sa mlýnskym kolesom.Voda padala s hukotom do jazera a jazero bolo plné husí a kačiek, ololo jazera vela stromov - krása.Po rokoch som viackrát prišiel do Vašej obce a vždy som išiel tam, k tomu mlynu. Postupne tá krása mizla až zostalo zasypané jazero, strom žiaden a torzo zhniteho kolesa vytŕčjuceho zo zeme pri byvalom mlyne. Vyrastal som v Lubochni, kde bola a stále je okrem prírodnych kras aj vodná elektráreň z r.1895.Ja som sa stal" mlynarom" v Likavke. Zachránil som 500 ročný mlyn, ktorý chceli zvaliť . Tu treba povedať,
že narod, ktorý príde o pamiatky a svoju historiu je mrtvy. Tento Vaš mlyn spolu s hradom nad obcou, namestim a Slovenským liceom
je, a bolo to najkrajšie čo mate- ste mali. Budem naďalej chodiť spominať do Vašej obce. Prídem tam, kde je- bol mlyn a budem dúfať
že raz ,ked prídem nájdem tam to jazero môjho detstva s točiacim sa
kolesom. Ak nie ,ak sa v obci nenajde nik, kto nezabudol a pomože
tú krasu obnoviť budeme všetci naveky ovela chudobnejši a našim deťom už nieje pomoci, ak majú takých rodičov.

Pridať reakciu

Tomáš Brabec ,Mlýnska 834 , 034 95 LIKAVKA


 
Reakcia na príspevokpridané 2.2.2010 18:31:21, IP: 80.242.33.227

Reakcia na príspevok

Dobrý deň,
ďakujem Vám za príspevok, veľmi výstižný a trefný. Áno naša krásna obec sa môže hrdiť bohatou históriou a množstvom tradícií. Len musím povedať, že záchrane množstva historických budov a plastík v našej obci predchádza pamiatkový výskum, vysporiadanie vlastníckych vzťahov, vyjadrovačky doktnutých orgánov štátnej správy a v neposlednej miere finančné náklady na opravy týchto pamiatok. Tak ako píšete vo svojom príspevku podarilo sa Vám zachrániť jeden mlyn, za čo Vám patrí určite veľká vďaka a môj obdiv. Určite to nebolo ľahké, ale doviedli ste to do úspešného konca. Aj my sa v našej obci snažíme, podávame každoročne žiadosti na MK SR o dotácie na záchranu a obnovu našich NKP a historických pamätihodností, žiaľ naše snahy sú úspešné len s časti a čo sa dá zrealizovať, realizujeme. V súvislosti so záchranou zrúcanín hradu ZNIEV môžem povedať, že v obci vzniklo nové občianske združenie, ktoré v rámci svojich aktivít má za cieľ aj ochranu kultúrneho dedičstva a v mesiaci január sme vypracovali 2 žiadosti o dotácie z vlastných zdrojov žilinského samosprávneho kraja na začiatie prác na záchrane zrúcanín hradu ZNIEV a zrealizovanie nového turistického chodníka na ZNIEV. Združenie chce v týchto aktivitách pokračovať aj ďalej a má už ďalšie nové plány na nové žiadosti a výzvy. Verím, že aj Vy nám so svojimi skúsenosťami môžete byť v mnohom vzorom a budeme radi, keď nám v našom úsilí pomôžete.
Verím, že všetci spoločne dokážeme zachovať pre naše deti, pre našu budúcnosť, našu krásnu obec plnú nádherných historických pamätihodností, ktoré budeme s láskou navštevovať.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
Reakcia na príspevokpridané 3.2.2010 23:26:13, IP: 195.168.234.237

Občianske združenie?

Dobry den pan starosta, vo svojom prispevku spominate obcianske zdruzenie v nasej obci. Mohli by sme sa o jeho cinnosti, cieloch resp. moznostiach ako prispiet k jeho cinnosti dozvediet viac? Dakujem.

Pridať reakciu

Michal Pysny


 
Reakcia na príspevokpridané 4.2.2010 16:49:45, IP: 80.242.33.227

Občianske združenie

Dobrý deň,
Občianske združenie " NÁŠ TURIEC " bolo na MV SR zaregistrované 11.12.2009. Hlavným cieľom združenia podľa platných stanov je :
Hlavnými cieľmi združenia je vytváranie optimálnych podmienok a možností na všestranný a harmonický rozvoj osobnosti mládeže, jej sebarealizáciu a zmysluplné trávenie voľného času, ako aj participácia mládeže na verejnom živote, rozvoj dobrovoľníctva a európskeho občianstva a jeho propagácia. Cieľom združenia je ďalej aktívne prispievať k vytváraniu lepších podmienok pre život všetkých občanov regiónu a vytváranie nástrojov na zachovanie, regeneráciu, ochranu a rozvoj územia, na zlepšenie stavu životného prostredia a na zachovanie kultúrneho dedičstva. Združenie chce približovať verejnosti významné osobnosti kultúrno-spoločenského života regiónu, podporovať a rozvíjať aktivity v oblasti kultúry, histórie a ľudových tradícií na miestnej, regionálnej a celoštátnej úrovni.

Keďže je to novovzniknuté združenie v mesiaci január prebehlo prvé valné zhromaždenie s voľbou orgánov združenia, združenie bolo zaregistrované na štatistickom úrade, daňovom úrade, bol vytvorený účet v banke a v mesiaci január sme vypracovali 2 žiadosti o dotáciu z vlastných zdrojov žsk, ktoré boli 29.1.2010 zaevidované na vúc. Máme v pláne ďalšie aktivity, ktoré sa spájajú s našim Znievom, ale aj aktivity týkajúce sa celého Turca. Ak máte záujem pomôcť privítame každé osobné stretnutie.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 5.1.2010 21:19:45, IP: 80.242.33.227

psy

Dobrý deň.Tiež by som chcela poprosiť o riešenie problému túlavých psov v časti Lazany- Nemeckého ovčiaka a množstvo iných menších psov, ktoré tam neustále stretávam.
Ďakujem

Pridať reakciu

Paulínyová Katarína


 
Reakcia na príspevokpridané 2.2.2010 18:09:07, IP: 80.242.33.227

PSY - ODPOVEĎ

Dobrý deň,
chov a držanie psov máme rozpracované vo VZN obce na zabezpečenie verejného poriadku, na zachovanie zdravých životných podmienok, ochranu práva na odpočinok a nočný pokoj a chov zvierat na území obce Kláštor pod Znievom.

V tomto VZN sa okrem iného pojednáva v článku V. a článku VI nasledovné :

Článok V.

“ C h o v d o m á c i c h a ú ž i t k o v ý c h z v i e r a t „


Evidencia psov
1) Každý pes držaný nepretržite viac ako 90 dní na území Slovenskej republiky podlieha evidencii psov (ďalej len evidencia). Držiteľ psa je povinný prihlásiť psa do evidencie v lehote do 30 dní od uplynutia posledného dňa lehoty uvedenej v prvej vete na Obecnom úrade v Kláštore pod Znievom, ak sa na jeho území pes v danom roku prevažne nachádza.
2) Každú zmenu skutočností a údajov, ktoré sa zapisujú do evidencie, je držiteľ psa povinný do 30 dní od zmeny skutočnosti alebo údaja oznámiť obecnému úradu.
3) Pes starší ako šesť mesiacov sa označuje evidenčnou známkou, ktorú si majiteľ zakúpi pri prihlasovaní psa do evidencie na OcÚ Kláštor pod Znievom, kde je pes evidovaný na účely registrácie a dane za psa. Známkou držiteľ psa preukazuje totožnosť psa.
4) Známka je neprenosná na iného psa. Odcudzenie, zničenie alebo stratu známky je držiteľ psa povinný do 14 dní odvtedy, čo odcudzenie, zničenie alebo stratu známky zistil, oznámiť miestu, kde je pes evidovaný. Cena náhradnej známky je totožná s cenou prvej známky, ktorá bola psovi pridelená pri prihlasovaní do evidencie.
5) Obec Kláštor pod Znievom vydá držiteľovi nebezpečného psa (podľa § 3 ods. 2a, písm. b/) evidenčnú známku pre nebezpečného psa.

3. Povinnosti držiteľov (chovateľov) psov
a) Psa nemožno chovať v chovnom priestore, ktorý nevyhovuje jeho biologickým a etologickým potrebám, najmä v pivnici, na povale, na balkóne, v garáži a pod., ani v zariadení na chov iného spoločenského zvieraťa (napr. v klietke). Psa chovaného vonku možno dlhodobo uväzovať iba na vodiacom zariadení, ktoré je dlhé najmenej tri metre a má voľne sa kĺzajúce vodidlo, ktoré mu umožňuje voľný pohyb najmenej dva metre na každú stranu. Chovať alebo držať psov je zakázané: v školských zariadeniach pre deti a mládež, v prevádzkach verejného stravovania, spoločného stravovania, ubytovniach a v zariadeniach, ktoré poskytujú služby (okrem strážnych psov, za podmienok stanovených orgánom oprávneným konať vo veciach veterinárnych a hygienických).
b) Psa, ktorý poranil človeka, je povinný držiteľ psa dať bezodkladne vyšetriť veterinárnemu lekárovi na vlastné náklady a potvrdenie o prehliadke odovzdať poškodenému.
c) Za škody spôsobené psom zodpovedá držiteľ psa podľa všeobecne platných právnych noriem.
d) Chovatelia (držitelia) psov sú povinní dôsledne dodržiavať základné pravidlá hygieny, ochrany zdravia a bezpečnosti spoluobčanov.
e) Je zakázané ukončiť chov psa jeho vypustením v obci, alebo do voľnej prírody. V prípade zistenia majiteľa takto vypusteného psa je tento povinný uhradiť v plnej výške všetky náklady spojené s odchytom a následným uložením zvieraťa a veterinárnymi úkonmi.

4. Vodenie psa
a) Vodiť psa mimo chovného priestoru a mimo zariadenia na chov môže iba osoba, ktorá je fyzicky a psychicky spôsobilá a schopná ho ovládať v každej situácii, pričom psy musia mať náhubky (s výnimkou malých spoločenských plemien) a evidenčnú známku.
b) Vodiť nebezpečného psa mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov môže len osoba, ktorá je plne spôsobilá na právne úkony. Na verejnom priestranstve musí mať nebezpečný pes nasadený náhubok.
c) Za psa vždy zodpovedá držiteľ psa alebo osoba, ktorá psa vedie alebo nad psom vykonáva dohľad.
d) Držiteľ psa a ten, kto psa vedie, je povinný oznámiť svoje meno, priezvisko adresu trvalého pobytu osobe, ktorú pes pohrýzol. Súčasne je povinný skutočnosť, že pes pohrýzol človeka bez toho, aby bol sám napadnutý alebo vyprovokovaný, ak sa nepoužil v nutnej obrane alebo v krajnej núdzi, oznámiť obci, kde je pes evidovaný. Zároveň majiteľ zakúpi pre psa známku, ktorou sa označujú nebezpečné psy.
e) Vodenie psov okrem služobných psov pri výkone služby je zakázané:
-do priestorov, kde je zakázaný ich chov a držanie,
- na detské ihriská, kúpaliská, športové ihriská, na cintoríny, do kostolov, do zdravotníckych, školských a predškolských zariadení a na pieskoviská
- na všetky miesta opatrené značkou Zákaz vodenia psov okrem slepeckých a služobných psov používaných podľa osobitných predpisov

Psa nemožno:
- vodiť bez vôdzky do vozidla verejnej dopravy a na miesta, kde sa pohybujú alebo sústreďujú ľudia, okrem zvláštnych psov, a ak ide o psa bez výcviku, ktorý by mohol ohroziť zdravie iných zvierat alebo bezpečnosť ľudí, ani bez zabezpečenia (napr. bez košíka)
- uviazať ani ponechať samého bez uviazania na verejnom priestranstve (napr. pred obchodom)
- podnecovať na agresivitu proti inému zvieraťu alebo proti človeku
- používať na psie zápasy ani na prípravu na ne.
f) Voľný výbeh psov je povolený len na zvlášť určených ohraničených miestach (pre výcvik psov).

5. Znečisťovanie verejných priestranstiev
a) Majiteľ alebo držiteľ psa musí dbať, aby pes neznečisťoval okolie, obchodné výklady, potravinové stánky, verejné zariadenia a podobne, a nepoškodzoval kvetinové záhony a trávniky.
b) Majiteľ psa, ktorý znečistí svojimi exkrementami horeuvedené objekty a iné veci je povinný okamžite odstrániť nečistotu spôsobenú konaním jeho psa, ako i nečistoty spôsobené na verejných a spoločných priestranstvách a priestoroch na vlastné náklady zabezpečiť výmenu piesku daného pieskoviska za účelom jeho dezinfikácie a očisty.
c) Majiteľ psa, alebo osoba ktorá ho vedie je povinná znečistenie bezodkladne odstrániť použitím vhodných prostriedkov, napr. plastového, prípadne papierového vrecka a následným odhodením do odpadovej nádoby.
d) Majiteľ alebo držiteľ psa je povinný pravidelne psa očkovať podľa platných veterinárnych predpisov a pri ochorení mu zabezpečiť veterinárne ošetrenie, pri kontrole predložiť potvrdenie o očkovaní psa. Majiteľ je taktiež povinný zabezpečiť jeho očkovanie proti besnote, vždy jeden krát za obdobie 12 mesiacov, kde tento úkon musí byť zaznamenaný v príslušných dokladoch potrebných ku chovu psa.
e) Majiteľ alebo držiteľ psa je povinný ohlásiť úhyn psa príslušnej veterinárnej správe a likvidáciu zabezpečiť podľa jej pokynov. Je tiež povinný do 24 hodín nahlásiť na Obecnom úrade v Kláštore pod Znievom úhyn psa, jeho stratu, útek, krádež, resp. znovu nájdenie psa.


Článok VI.

“ Z á v e r e č n é u s t a n o v e n i a „

1. Kontrolu nad dodržiavaním tohto VZN vykonávajú orgány obce, členovia komisie pre ochranu verejného poriadku a osoby poverené starostom obce.
2. Porušenie tohto VZN,
a) právnickou osobou alebo fyzickou osobou podnikateľom, potrestá sa pokutou do výšky 6600 EUR.
b) fyzickou osobou sa posudzuje ako priestupok proti verejnému poriadku podľa zákona č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov, za ktorý možno uložiť pokutu do výšky 166 EUR pokiaľ toto konanie nie je trestným činom.Nezodpovednosť niektorých chovateľov psov sa nedá ospravedlniť a teda pristúpime v zmysle platného VZN aj ku sankciám, ktorým však musí predchádzať odchyt psa a určenie majiteľa alebo držiteľa psa. V miestnom rozhlase pravidelne upozorňujeme majiteľov psov na voľný pohyb psov po našej obci, upozornenie sme mali niekoľkokrát zverejnené aj na týchto webových stránkach a keď náprava neprichádza pristúpime k ďalším krokom, ktoré som uviedol vyššie.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 4.1.2010 16:31:53, IP: 78.141.102.191

Separácia odpadu

Dobrý deň p. Halahija,

kedy bude prosím Vás nový rozpis na separáciu odpadu pre rok 2010 ?

Ďakujem.

S pozdravom

Marián Belan

Reakcia na príspevokpridané 4.1.2010 16:45:43, IP: 80.242.33.227

Odpoveď

Dobrý deň,
ďakujem za príspevok, myslím, že viacerí čakajú na oznámenie termínov zvozu vyseparovaného odpadu z našej obce. Plán zvozu vyseparovaných zložiek odpadu v roku 2010 firmou Brantner Fatra Martin je k dispozícii k menu Služby, obchody, spoje v časti Separovanie odpadu.

Prajem Vám úspešný rok 2010.

Pridať reakciu

Bc. Maroš Halahija


 
pridané 2.1.2010 20:12:11, IP: 95.103.206.166

psy

Dobrý deň. Už dlhšiu dobu sa večer po našej obci potulujú psy (Akita inu, Nemecký ovčiak,...) preto sa chcem opýtať, ako chce obec tento problém riešiť. Zároveň chcem poprosiť aj občanov, aby boli za svoje zvieratá zodpovední. Myslím, že vyhlásenie v obecnom rozhlase o odchytávaní túlavých psov nemá význam, keďže nebolo nikdy zrealizované.
Petra Venglárová

Reakcia na príspevokpridané 17.1.2010 19:04:51, IP: 80.242.33.197

psy

Dobrý deň. Majitelia tej Akity asi čakajú, kým sa niečo vážne stane, keď im je to také ľahostajné, že sa ich pes celé noci túla po dedine. Je to o to smutnejšie, že majiteľkou je pracovníčka obecného úradu. S týmto psom už mám jednu negatívnu skúsenosť.

Pridať reakciu

Peter Černák


 
pridané 15.12.2009 10:13:26, IP: 80.242.32.249

Zasypaný potok

Vážený pán starosta,
stavebný ruch na ulici Hôrky ustal a potôčik je stále zasypaný dvoma prístupovými cestami na stavenisko. Privezené rúry sú len výsmechom stavbárskej logiky. Musíme vždy čakať a riešiť situáciu až vtedy, keď nastanú problémy, ako im predchádzať? Prehĺbenie potoka bol čin záslužný, ale keď nebude mať voda z topiaceho sa snehu na horách (alebo počítate, že tohto roku nenapadne) kam pretekať, budeme ju mať na ceste a v našich dvoroch. Kto nám potom nahradí škody?
Čauderová

Pridať reakciu

Čauderová


 
Reakcia na príspevokpridané 17.12.2009 07:34:23, IP: 95.103.157.69

Reakcia na príspevok

Dobrý deň,
ďakujem Vám za podnetný a presný príspevok. Aj ja si uvedomujem, že ak voda nebude mať kam odtiecť, vyleje sa na cestu a do dvorov a pivníc okolitých domov. Na túto skutočnosť som už viackrát opakovane upozornil investora aj dodávateľa stavby. Určite si nedovolím kalkulovať s rizikom, že to zostane v takom stave ako doteraz. Dodávateľ stavby bude tento týždeň robiť na predmetnej lokalite zemné práce a podľa prísľubu investora sa práce ukončia osadením skruží a vyčistením koryta až po vyústenie do potoka Vríca.

S prianím pekného dňa

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 24.11.2009 19:50:33, IP: 91.148.10.101

hrad Zniev

Nadväzujem na diskusiu, ktorá tu prebehla niekedy na jar a neviem, či sa niečo zmenilo. Možno už sú práce rozbehnuté, ale nie je to spopularizované na tejto stránke. Hrad nad obcou je fenomén a keď sa rozpadne, bude to veľká škoda. Záchrana hradov nespočíva v ich dostavaní, ale konzervovaní ruín, v prípade Znieva netreba otáľať, aby bolo vôbec čo konzervovať.
Nepýtam sa len pána starostu, na ktorého v tomto fóre smeruje väčšina otázok, ale všetkých, ktorí sa zaujímajú o hrad, ideme (resp. môžeme) niečo robiť?

Pridať reakciu

eva uherová


 
Reakcia na príspevokpridané 6.12.2009 17:33:48, IP: 195.98.15.226

RE: Hrad Zniev

Dobrý deň, vážim si Váš záujem, osobne sa stotožňujem s Vašim názorom a záujmom o konzervovanie hradných ruín. Ako som už písal naša obec potrebuje občianske združenie, ktoré by združilo aktívnych ľudí, vytvorilo priestor na získavanie finančných zdrojov a smerovalo svoje aktivity určite i v smere záchrany zvyškov znievskeho hradu. Ja osobne by som v tomto smere rád pomohol, no v najbližšom roku ešte určite nebudem mať priestor. Dúfam, že Váš záujem neopadne a i v budúcnosti prípadne podporíte aktivity v smere rozvoja našej obce.

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
pridané 30.10.2009 13:29:38, IP: 80.242.32.249

Potok

Dobrý deň pán starosta,
ako obyvateľka ulice Hôrky by som sa chcela opýtať, či sa neuvažuje s osadením rúr väčšieho priemeru na premostenie potoka pri dome č. 145. Súčasný stav je problematický v jarnom období, keď sa topia ľady a v potoku je príliš veľa vody na to, aby mohla pretiecť malou a zanesenou rúrou a tak si hľadá riečisko cez cestu a naše dvory. Ocenili by to aj budúci obyvatelia, ktorí za nami stavajú, určite nestoja o kúpaliská v takejto forme. Dosť, že sa z našej krásnej a tichej ulice stala zablatená , stavbármi a motorkármi zahlučnená ulica, neradi by sme ešte aj člny kupovali . K výrubu stromov sa nevyjadrujem, lebo ma bolí srdce. Ďakujem

Pridať reakciu

Čauderová


 
pridané 1.9.2009 23:56:09, IP: 195.168.244.80

Naše deti

Vážený pán starosta,
na internete som sa dočítala (taktiež v Uznesení OZ zo dňa 22.5.2009) o pridelení dotácie z Programu obnovy dediny na projekt pod názvom „ Všetko čo robíme, robíme pre deti „ vo výške 3 500 EUR. Chcela by som vedieť, či táto dotácia už bola použitá, a ak áno akým spôsobom.

Pridať reakciu

Štrbová


 
Reakcia na príspevokpridané 2.9.2009 09:27:16, IP: 95.102.51.45

Odpoveď

Dobrý deň,
ďakujem Vám za príspevok. V súčasnej dobe prebieha výber dodávateľa certifikovaných prvkov častí detského ihriska a v priebehu mesiaca október sa samotná akcia zakúpenia a osadenia certifikovaných prvkov detského ihriska aj zrealizuje.

S prianím príjemného a úspešného týždňa

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 14.8.2009 12:27:42, IP: 91.127.97.246

Otazky na p.starostu

Dobry den,chcel by som sa Vas opytat pan starosta,ci patri pozemok na riadku obci alebo sukromnej osobe,nepaci sa mi ze na strede dediny je vyhadzovany stavebny odpad a niekto si tam robi parkovisko,co by sa dalo robit s tymto problemom.Ide mi len o to ci to niekto vlastni alebo je to obecne.

Pridať reakciu

obcan Kl p ZN


 
Reakcia na príspevokpridané 17.8.2009 08:19:50, IP: 78.99.35.43

Odpoveď

Dobrý deň,
ďakujem Vám za príspevok a postreh. Ak máme na mysli rovnaký pozemok, tak tento pozemok je súkromný. Majitelia tohto pozemku boli už viackrát Obecným úradom, ale aj Slovenskou inšpekciou životného prostreida vyzývaní k úprave tohto pozemku, ale zatiaľ bezvýsledne. Vo veci sa koná priebežne stále.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 12.8.2009 13:29:53, IP: 80.242.34.78

ďakujem...

ďakujem Vám za rýchlu reakciu a odpveď na moju otázku....

aj ja Vám prajem pekný dník..... : - ))

pridané 12.8.2009 12:14:07, IP: 80.242.34.78

Dobrý deň p.starosta

Chcela by som sa opýtať , prečo sa obec prestala starať o uličky , ktoré vedú od ZŠ až po ul.Niva. Kedže to nie je súkromné vlastníctvo.....a nie je tento pozemok možné ani odkúpiť... bolo by dobré, keby ich aspoň občas pokosili a vyčistili a to hlavne tú poslednú , ktorá nie je vydláždená.

Vopred ďakujem za odpoveď....

Pridať reakciu

občan Kl. p./Zn.


 
Reakcia na príspevokpridané 12.8.2009 13:21:13, IP: 78.99.35.43

Chodník pre peších - Niva

Dobrý deň,
ďakujem Vám za príspevok a za Váš postreh. Ako iste viete, obec sa stará o zeleň v celej našej obci a aj popri chodníkoch, ktoré opisujete. Niekde skôr s väčšou frekvenciou kosenia, niekde podľa potreby, menej často. Aj miesta, ktoré opisujete vo svojom príspevku sa kosili tento rok už 2 krát a určite sa kosiť ešte bude.
Prajem Vám príjemný zbytok týždňa.

S pozdravom

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 4.8.2009 15:08:25, IP: 88.212.41.83

rybniky na chytanie ryb

dobrý den,chcel by som vedieť či sa nachadzaju v okolí vašej obce rybníky na chytanie rýb . Dakujem pekne za vašu odpoved.Chystáme sa tam na dovolenku.

Pridať reakciu

turista


 
Reakcia na príspevokpridané 9.8.2009 13:21:32, IP: 195.98.16.252

RE: Lovné rybníky

Dobrý deň, nie som rybár, ale pokiaľ viem, s lovnými rybníkmi v Turci nie je problém. V okolí KpZ je najbližší asi za obcou Valča v Slovianskej doline, vo Valči Vás určite navigujú. Ryby si tam priamo môžte i ugrilovať.

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
pridané 29.7.2009 12:37:11, IP: 80.242.32.58

hrad zniev

dobry den,
chcel by som sa opytat, ci je mozne a bezpecne ist na hrad zniev, nakolko som sa dopocul o vyssom vyskyte medvedov v tejto oblasti. taktiez sa chcem opytat,ako je to s hadmi toto leto. dakujem
dakujem.

Pridať reakciu

turista


 
Reakcia na príspevokpridané 3.8.2009 08:05:41, IP: 217.73.22.5

RE Hrad Zniev

:-) ... osobne by som sa nebál, koniec koncov medveďa či hady môžte stretnúť hocikde, trebárs i kúsok za cintorínom ... :-)

Pridať reakciu

Pyšný


 
Reakcia na príspevokpridané 3.8.2009 15:40:12, IP: 91.148.16.105

hrad zniev

dakujem za nazor a radu. urcite sa tam vyberiem. videl som tu velmi zaujimave fotky znievu :-)
p.s.: a tych hadoch tam asi pripisal nejaky ten skriatok. ja sa bojim len medvedov :-))

Pridať reakciu

turista


 
pridané 20.7.2009 13:08:36, IP: 88.212.41.83

RE

Dobry den,chcel by som vedieť či platia stravne listky v pizzerii Znievsky dvor a akych firiem. Nakoľko nemaju e-mail. Dˇakujem za rychlu odpoveDˇ vaš navštevnik.

Pridať reakciu

turista


 
Reakcia na príspevokpridané 20.7.2009 14:36:15, IP: 84.47.10.66

Odpoveď

Dobrý deň,
neviem sa k tejto otázke vyjadriť, skúste sa informovať priamo v tomto reštauračnom zariadení u p. Marty Svitanovej, t.č. 043 / 4933374.

S pozdravom

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 7.6.2009 09:25:42, IP: 91.148.15.190

pneumatika

Dobrý deň,
chcela by som poprosiť vedenie obce, či by nebolo možné odstrániť pneumatiku pripevnenú na kovovej konštrukcii, ktorá je na pravej strane pri hlavnej ceste pri vstupe do obce.
Ďakujem

Pridať reakciu

eva uherová


 
pridané 4.6.2009 22:17:08, IP: 91.148.15.190

synagóga v KpZ

Listujúc nedávno v antikvariáte v knihe: Súpis pamiatok na Slovensku zo šestesiatych rokov min. storočia som sa dočítala, pre mňa ako nekláštorčana zaujímavú vec: že v KpZ bola synagóga, popisné č. 25, neskôr prestavaná na rodinný dom. V knihe o Kláštore nie je zmienka o takejto stavbe. Pýtala som sa už aj miestnych a nevedeli. Asi som sa nepýtala správnych ľudí, tak sa pýtam takto....
Ďakujem

Pridať reakciu

eva uherová


 
pridané 20.5.2009 18:02:43, IP: 85.135.137.250

Malá vodná elektráreň

Dobrý deň pán starosta!
Nie som občan Vašej obce ale zaujal ma článok v MY TURČIANSKE NOVINY, kde sa píše že uvažujete s Malou vodnou elektrárňou a chcem Vás upozorniť na nedostaky v projektoch ktoré robí pán Krížik a to : jeho projekt sa nezaoberá prehradením potoka pri odberovom mieste - tu sa vzduje hladina vody do určitej výšky a to na určitej dĺžke, možno 50 - 100 m. Podľa pôdy, či je piesčitá alebo ílovitá, stúpa hladina spodnej vody v okolí potoka - spojené nádoby - stúpa tlak vody v potoku a tak stúpa voda na susediacom pozemku. Pri topení snehov a dažďoch robia sa záplavy v okolí potoka. podmývajú sa brehy. Môžete sa prísť pozrieť do Necpál, kde tiež vypracoval projek,( ale aby nepotreboval súhlas vlastníkov pozemkov susediacich s potokom) ktorý sa týmto nezaoberal. Ale tam , kde je prehradený potok a prejdite sa po hrádzke, ktorú vybetónovali. Od roku 2005, ako začali prehradzovať potok, každý rok máme zaplavovaný a podmáčaný náš pozemok a voda nám vymýva brehy z jednej aj z druhej strany. Najprv v projekte navrhoval spevnenie brehov vŕbovým plotom, ten odplavila prvá prívalová voda. Teraz sa vo veľkom betónuje v potoku. A ten drevený privádzač vody - v zime to zamŕza, je hlučný a keď nie je tam voda tak sa rozsuší a tečie. Do dnešného dňa nie je v Necpaloch povolená prevádzka MVE. Riadne si projekt preštudujte a dajte si ho skontrolovať odborníkom vodohodpodárom. Viem že Eurofondy lákajú, ale škody spôsobené vodou sú pre obyvateľov tiež nie maličkosť. Naspravte chynu.

Reakcia na príspevokpridané 11.8.2009 16:55:58, IP: 91.148.4.223

Len aby k omylu nedošlo.

Dobrý deň.
Jediný nespokojenec s MVE Necpaly je Anna Capková z Martina. Preto som tak ľahko identifikoval iniciálky AC.

Dom, ktorý využíva ako víkendovú chalupu je podmáčaný už 100 rokov a všetci okolo to vedia. Pani AC však presviedčala všetkých, vrátane ministerstva životného prostredia, že to spôsobila tá odporná MVE. Pokus o získanie peňazí od obce na opravu nevyšiel, tak preto tá kypiaca žlč.

Ochranný múrik pri je pozemku si vydupala svojou arogantnosťou. Hladina spodnej vody naozaj klesla, nie však pri jej dome. Zato začal vysychať starý chránený tis.

MVE má platné prevádzkové povolenie a je riadne pripojená do siete. Nakoľko je to prototyp patentovanej technológie, dočasné povolenie sa zmení na trvalé po ukončení všetkých skúšok, čo bude v septembri.

MVE nestavali Necpalci z eurofondov ako naznačuje pani Caková, ale z obecných peňazí a peňazí súkromných investorov, zväčša občanov Necpál.

Necpaly sa nemajú za čo hanbiť. Naopak. Veď získali cenu ŽSK za inováciu a svoju elektráreň bol starosta prezentovať v Bruseli na európskej konferencii. Môžete si ju pozrieť aj na stránke www.necpaly.sk

Srdečne Vás pozývam do Necpál. MVE nájdete pri obecnom úrade. Popozerajte sa, popýtajte sa susedov a názor si spravte sami. Ak by niekto nadával, tak Ste stretli pani Capkovú. Nezvykne sa totiž predstaviť.

Pridať reakciu

Ing. Vladislav Krížik autor projektu MVE


 
pridané 11.5.2009 14:47:06, IP: 212.81.16.1

Evidencia hrobových miest - žiadosť o opravu

Dobrý deň pán starosta,
chcela by som vedieť akým spôsobom je možné reklamovať informácie a žiadať o ich opravu, ktoré sú uvedené v evidencii hrobových miest na stránke www.pohrebiskasr.sk
Priamo na stránke som sa o to pokúsila, no neúspešne.
Keďže sa jedná o uvedenie nesprávneho priezviska, význam celého vyhľadávania sa stráca, nakoľko uvedená osoba nie je nájdená. Ak je oprava vo Vašej kompetencii, žiadam Vás o opravu priezviska:
1. Čudera Dušan (hrobové miesto č. 292,mapa B) na Čauder;
2. Jozef a Metód Čambora (hrobové miesto č. 310,mapa B) na Čambor.
Vopred ďakujem a prajem pekný zvyšok dňa.

Pridať reakciu

V. Čamborová


 
Reakcia na príspevokpridané 17.5.2009 14:20:17, IP: 80.242.33.227

Evidencia hrobových miest - odpoveď

Dobrý deň,
ďakujem za podnet, evidenciu hrobových miest na ObÚ vedieme elektronicky, dopĺňanie, úpravy, zmeny sa robia po prihlásení do systému heslom. Váš podnet na opravu bude v najbližších dňoch opravený. Ešte raz ďakujem.

S pozdravom

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 4.5.2009 12:36:48, IP: 78.99.108.160

Voda, voda, voda.

Dobrý deň pán starosta,
je sucho a privítal by som (a iste nielen ja) keby sa otvoril náhon vody do kanála cez Lazany, aby sme mohli polievať. Prosím o Vaše stanovisko. Ďakujem pekne a zdravím.

Pridať reakciu

Ing. Rudolf Vladár


 
Reakcia na príspevokpridané 4.5.2009 12:48:49, IP: 78.99.181.148

Reakcia na príspevok

Dorbý deň,
ďakujem za príspevok, v tejto dobe veľmi aktuálny. Akurát dnes sme riešili problém Lazianskeho potoka, osobne som bol skontrolovať prívod na píle a prezrieť si celý tok. Zajtra posielam z dôvodu vyčistenia toku a osadenia padnutých betónových kociek, hlavne v mieste pri p. Ovšákovi, niekoľko chlapov a už zajtra by voda mala tiecť bezproblémov.

S prianím pekného týždňa

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 22.4.2009 18:08:00, IP: 78.141.102.191

Animátorská prax

Dobrý deň
Chcela by som vedieť či bude tento rok v obci organizovaný medzinárodný deň detí a v prípade, že áno, je možné zapojiť sa a zároveň tak vykonať časť študentskej odbornej praxe?
Mám i druhú otázku podobného zamerania.
V prípade záujmu o animátorské činnosti (zo strany obyvateľov) napr. pre deti a mládež, bolo by možné takéto programy vytvárať pod záštitou mestského úradu?

Pridať reakciu

Erika Johanidesová


 
pridané 21.4.2009 08:02:37, IP: 80.242.32.207

Strelnica

Dobry den chcel by som sa opytat pana starostu ci by bolo mozne,teda skor ci mozme s chalanmi z Martina co sa uz dlhsie venujeme jednemu sportu ktory sa vola airsoft podniknut akciu,teda zahrat si tento sport dna 23.5:09 na strelnici a prilahlej hore-smer stary lyziarsky vlek alebo nato treba dake specialne povolenie?Pouzivame pri tom plynove zbrane a umele-ekologicke projektily.Celu hernu oblast by sme obtiahli cerveno bielou paskou s upozornenim ze priebeha takyto sport aby sme zabranili pripadnym neziaducim vstupom civilistov do tejto oblasti pricom kalvaria by ostala normalne pre turistou pristupna.Konalo by sa to v case asi od 10:00-15:00.Pri zasiahnuti nasimi zbranami nedochadza k tazkym urazom,vacsinou vznikne iba fliacik-modrinka nic viac.......nie su to tie zbrane ktore nehavaju farebne stopy.....Chcel by som vediet ci by to teda bolo mozne alebo nie.....dakujem s pozdravom Michal

Pridať reakciu

Michal Trofimenko


 
Reakcia na príspevokpridané 21.4.2009 10:20:53, IP: 91.127.35.163

Odpoveď

Dobrý deň,
ďakujem za príspevok. Viete to či je možné zrealizovať uvedenú akciu nie je len na mojom rozhodnutí ako starostu obce, ale určite budete potrebovať aj súhlasné stanoviská vlastníkov pozemkov, pod strelnicou / Poľovnícke združenie v Martine / a priľahlej hore-smer starý lyžiarský vlek / súkromné vlastníctvo /. Čo sa týka samotnej akcie, osobne si myslím, že z hľadiska bezpečnosti obtiahnutie celého areálu červeno - bielou páskou je nedostačujúce, určite by boli potrebné aj ďalšie opatrenia.

S prianím pekného týždňa.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 16.4.2009 08:31:40, IP: 78.98.205.101

VODA

Mám len taký MALý dotaz. Nedalo by sa informovať občanov o odstávke vody skôr ako dve minúty pred jej zasatavením? Myslím,že v tomto dnešnom prípade /rána 16.4./ to bola dlhšia záležitosť. Ďakujem asi nielen za mňa.

Pridať reakciu

Pellová


 
Reakcia na príspevokpridané 21.4.2009 10:07:40, IP: 91.127.35.163

Reakcia na príspevok

Dobrý deň,
správny postreh, len problém je v tom, že o odstávke pitnej vody pre domácnosti z dôvodu, či už plánováných alebo mimoriadných prác na vodovodnom potrubí, sa aj my dozvieme len na poslednú chvíľu. Pri tomto konrétnom prípade to bolo cca 4 min. pred odstavením. Oslovil som kompetentných z Turčianskej vodárenskej spoločnosti o súčinnosť pri plánovaných servisoch a údržbách a oznamovanie týchto akcií aspoň 24 hod. vopred. Verím, že aj táto skutočnosť prispeje k väčšej spokojnosti Vás, obyvateľov našej obce. Ďakujem za pochopenie.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 2.4.2009 08:07:05, IP: 193.87.16.9

Družba

Dobrý deň pán starosta, páni poslanci.
Nemyslíte si, že to z družobnými obcami trocha preháňate ? Je mi jasné, že je to pre Vás príjemné niekoľkokrát do roka ísť na výlet do Poľska - samozrejme aj Chorvátska - ale my ostatní občania to chápeme ako bezbrehé míňanie finančných prostriedkov obce. Tak sa mi zdá, že popri týchto družobných aktivitách Vám akosi neostáva čas ani prostriedky na potrebné a prospešné veci pre ostatných obyvateľov. Mám tým na mysli žalostný stav ciest, budovanie infraštruktúry v novej výstavbe, desiatky rokov budovaná kanalizácia... Zobuďte sa na tom obecnom úrade a porozmýšľajte, za čo beriete peniaze. Mali by ste už pomaly aj niečo ukázať, lebo voľby sa už blížia a s takýmito výsledkami to 'dúfam' budete mať ťažké.

Pridať reakciu

občan kpz


 
Reakcia na príspevokpridané 4.4.2009 21:16:35, IP: 195.168.244.59

RE:

Neviem posúdiť vynakladané prostriedky na existenciu družby, v každom prípade si dovolím zásadne nesúhlasiť s vyslovenou kritikou o nezmyselnosti družby ako takej. Už len súdiac z aktivít, ktoré spoločne realizujú základná škola v našej obci a deti z Poľska, je to podľa mňa výborná vec a určite by tieto aktivity mali byť intenzívnejšie. Pre deti je výborné, že majú možnosť cestovať mimo SR aj za iným účelom ako dovolenka (ak vôbec) - možnosť stretávať sa s ľuďmi z iných štátov, spoznávať iné krajiny, realizovať spoločné projekty - pre deti výborná vec a bolo by škoda, keby to nefungovalo. Som za družby a som i za ich ďalšie zmysluplné rozšírenie.

A čo sa týka toho, žeby sa v obci nič zásadné nepohlo, tiež nesúhlasím. Podľa mňa len treba otvoriť oči a snažiť sa pochopiť, že zo dňa na deň sa isté veci pohnúť nedajú. Na druhej strane áno, treba byť kritický, no i kritika by mala byť konštruktívna a zmysluplná. A ešte lepšie by bolo prestať nečinne sedieť na zadku a pridať ruku k dielu, k nejakej zmysluplnej aktivite, ktorá by našej obci prospela. Pretože obec to nie je starosta a poslanci, to sme my všetci. A akú si ju spravíme, takú ju budeme mať. Takže občan/ka, čím by ste mohli prispieť Vy?

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
Reakcia na príspevokpridané 15.8.2009 01:28:39, IP: 94.246.126.170

Družba

Pan starosta.Druzb je pekna vec ale na navstevu Polska by som siel aj ja ale bohuzial to bol vylet len pre niektorych vyvolenych,tiez platim dane tejto obci a nehovorim o detoch ale o druhom autobuse.Ako zastupca tejto obce treba odpovedat aj na neprijemne otazky.Este nieco pani co kopu kanalizaciu spravia za 5 dni 40 metrov tj. 8metrov denne dufam ze niesu plateny v casovke

Pridať reakciu

Obcan Kpz


 
Reakcia na príspevokpridané 17.8.2009 14:59:27, IP: 78.99.35.43

Družba - odpoveď

Dobrý deň,
ďakujem Vám za príspevok a Vaše postrehy. Nemám problém odpovedať na žiadne otázky, niekedy sa však dá odpovedať hneď, niekedy je potrebné si k odpovedi na položenú otázku niečo preveriť a naštudovať. Ale mám rád korektnosť vo vzťahoch a aj v tejto Vašej otázke mi chýba Vaše meno, Váš podpis.K družbe sa už popísalo na týchto stránkach veľa, ale predsa nikto nevie, že akurát Vy, pán alebo pani anonymný / á máte záujem ísť sa pozrieť do našej družobnej gminy Goluchów v Poľsku. Ja tomu hovorím, že nemému dieťaťu ani vlastná mať nerozumie. Otázka družby nie je len pre vyvolených a o zložení delegácie, ktorá navštívi družobnú gminu nerozhoduje starosta sám, je to výsledkom rokovaní na rôznych úrovniach, na zasadnutiach obecného zastupiteľstva, na zasadnutiach výboru DHZ a ďalších organizácii a hlavne na základe pozvania z gminy Goluchów. Myslím si, že všetci ste prostredníctvom uznesení zo zasadnutí obecného zastupiteľstva dostatočne informovaní o všetkoch, čo sa v obci pripravuje a čo sa v našej obci vykonalo.

Čo sa týka prác na pokračovaní stavby kanalizácie a ČOV v našej obci, práce realizuje firma UNISTAV Bojnice a rozpočet na stavbu nie je počítaný v časovke, ale záleží na dĺžke odvedených prác.Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
Reakcia na príspevokpridané 10.10.2009 10:38:26, IP: 80.242.33.227

nie je problém - reakcia

Pán MALÁRIK. Prečítala som si Váš príspevok a je mi Vás veľmi ľúto.Neviem či viete od koho ste kupovali ten pozemok keď stále útočite len na starostu. Skúste si spomenúť. A ak chcete vedieť aj ja sa teším na voľby a dúfam ,že budete aj VY kandidovať na post STAROSTU našej OBCE. Ak vyhráte osobne Vám pogratuľujem. Skúste si to!!! Možno budete mať aj cestu hňed ku pozemku vybudovanú. Ale pre Vás to nabude PROBLÉM!!! Starostovanie nie je len o Vašom probléme!!! Dúfam že si všímate aj iné aktivity v obci nie len DRUŽBU. Myslím si že sa toho zmenilo v obci dosť.

Pridať reakciu

Miroslava


 
Reakcia na príspevokpridané 8.10.2009 17:42:30, IP: 78.99.197.195

nieje problém

V jednom s Vami pán starosta súhlasím-nemáte problém odpovedať na žiadnu otázku.Len mám problém s tým,že čo odpoveď,to výmysel,alebo nezmysel.Toľko ste mi už narozprával o budovaní prístupovej cesty k pozemkom na Nive a stále sa tam ani steblo nepohlo.Dokedy nás,majiteľov pozemkov idete ťahať za nos.Poslal ste ma na rôzne úrady a všade kde som prišiel sa na mňa pozerali ako na blázna s vysvetlením,že všetko viazne na Vás milý pán starosta.Že sa neviete rozhýbať,niekde chýbajú potrebné dokumenty indemeškáte so žiadosťou a prenikajú aj hlasy,že peniaze,ktoré boli na tento účel určené,ste minuli na Vaše družby a rôzne akcie /futbal,hasiči/.Už sa teším na tie voľby,ak dobre rátam,len na Nive je nasratých 20-25 rodín minimálne s dvoma hlasmi,t.j. 40-50 voličov,neopomenúc ich vplyv na svojich známych.Ak si myslíte,že Vám bude stačiť tá hŕstka ľudí,ktorý sa s Vami vezú na úspech vo voľbách-prosím.JA A MOJA RODINA VÁM URČITE HLAS NEDÁ!!!

PS:
Už len slovko "družba" vo mne irituje bývalý režim a aj to hospodárenie s verejnými peniazmi,ktoré si užíva majorita s rodinkami,to tu už tiež bolo...

Pridať reakciu

Robert Malárik-býval som hrdý kláštorčan


 
Reakcia na príspevokpridané 4.4.2009 19:54:03, IP: 80.242.33.227

Reakcia na príspevok

Vážený pán, pani " občan kpz ",
neviem, kde beriete takéto informácie o našej družbe, či už s Poľskom alebo Chorvátskom, ale vidím, že máte skreslené informácie. Rozpisovať sa o družbe nebudem hlavne preto, lebo si myslím, že zahraničné partnerstvá sú pre nás všetkých dôležité, družbu nemáme len na úrovni obecných úradov, ale k družbe je pripojená aj ZŠ, DHZ, poľovníci a chystá sa aj ďalšie partnerstvo... Váš príspevok ako aj ďalšie anonymné príspevky v budúcnosti už zverejňovať nebudem a hlavne nebudem nane reaogovať. Som za korektnosť vo vzťahu, či už písomnom formou diskusie alebo ústnom. Ak máte záujem dozvedieť sa viac okolo našej družby skúste to znova a korektne! Skúste chodiť po našej obci s otvorenými očami. A čo sa týka volieb nechajme to na voličov.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
Reakcia na príspevokpridané 7.4.2009 12:45:17, IP: 80.242.33.203

Re:

Dobrý deň,
ja s občanom kpz súhlasím. Skúste sa pozrieť na niektoré iné obce Turca napr. Bystrička, Sučany, Turany, Žabokreky... Kanalizácia sa tam stihla urobiť do jedného roka aj s pripojením všetkých obyvateľov a nakoniec s úpravou ciest. Nevidím do financovania ich projektov, ale občanom je to aj tak jedno, podstatný je výsledok. U nás sa kanalizácia rieši pekných pár rokov a to sme tak zhruba za polovicou.
Rovnako to platí aj pre novú výstavbu - je potrebné aby obec zrealizovala inžinierske siete a prejavila záujem o nové domy, o nových ľudí (viď. napr. Benice, Turčiansky Peter, Turčianske Kľačany...). Určite je to celé o financiách a isto aj o ľuďoch, ale takmer všetky tieto aktivity sú v kompetencií obce, takže nejaké "pridávanie ruky k dielu" tu asi nemá zmysel.

Pridať reakciu

Ján Cincík


 
pridané 27.3.2009 21:42:32, IP: 195.98.4.190

Je dátum správny?

Dobrý deň, pán starosta,
v rozpise dátumov zberu plastového odpadu je uvedený 13. apríl 2009. Tento deň však pripadá na veľkonočný pondelok.
Aký je správny dátum na mesiac apríl?
Ďakujeme

Pridať reakciu

občania


 
Reakcia na príspevokpridané 30.3.2009 18:41:42, IP: 80.242.33.227

Reakcia

Dobrý deň,
ďakujem za podnet, tiež som si to neuvedomil, po konzultácii s firmou Brantner Fatra sa termín zberu plastov - žltých vriec presúva z pondelka 13.4.2009 na sobotu 18.4.2009.

S prianím pekného týždňa

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
Reakcia na príspevokpridané 30.3.2009 20:48:27, IP: 195.98.4.204

Plasty

Ďakujeme

Pridať reakciu

občania


 
pridané 21.3.2009 23:24:32, IP: 217.31.32.199

CHATKA NA LURSKEJ

DOBRY VECER,PAN STAROSTA...ZAUJMALO BY MA CI CHTKA NA LURSKEJ JE ESTE OBYVANA ALEBO NIE?ZAUJMA MA TO PRETO LEBO ZEC LETO BY SOM SI CHCEL ZAPLATIT CHATU ASPON NA 3-4DNI,A ZAUJMALO BY MA KOLKO BY MA TO STALO,LEBO NEVIEM KDE TO MAM NA VASEJ WEBOVEJ STRANKE NAJIST,DAKUJEM.

Pridať reakciu

CERNAK MICHAL


 
Reakcia na príspevokpridané 30.3.2009 18:45:31, IP: 80.242.33.227

Odpoveď

Dobrý deň,
chata na Lurdskej už nie je dlohodobo obsadená a bude ju možné prenajímať tak, ako v minulosti. Všetky informácie Vám budú poskytnuté na tel. č. 043 / 4933 100. Poplatok za chatku ostal nezmenený 10 EUR/24 hod.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 18.3.2009 13:30:50, IP: 91.148.15.190

hrad Zniev

Dobrý deň, zaujímalo by ma, ako sa obec pozerá na technický stav hradu Zniev. Je to miesto, ktoré často navštevujeme a hradná ruina sa rozpadá pred očami. Viem, je to prirodzený vývoj, ale bolo by dobré, keby sa dnešný stav podarilo (naplánovalo) zakonzervovať a spomaliť jeho eróziu. Na Slovensku pri mnohých hradoch pôsobia skupiny, alebo občianske združenia, ktoré pod odborným vedením pomáhajú hradom prežiť. Je to dôležité pre naše historické povedomie a nemenj smerom do budúcnosti. Otázka znie: registrujete aj pri hrade Zniev podobné aktivity, sú nejaké plány na jeho údržbu a záchranu? Je možné v tomto smere nejak pomôcť?

Pridať reakciu

eva uherová


 
Reakcia na príspevokpridané 18.3.2009 19:23:42, IP: 195.91.79.55

Odpoveď

Dobrý večer,

uvedomujem si,že hrad Zniev sa nám rozpadá pred očami. Je to veľká škoda, lebo tak ako ste skonštatovali je to dôležité pre naše historické povedomie a nemenej aj smerom do budúcnosti. Mnoho ľudí aj skupín sa už informovalo o záchrane nášho hradu, ale žiaľ zatiaľ to zostalo len v rovine informácii. V pondelok 23.3.2009 sa bude konať v Žiline semnár akurát na tému záchrany slovenských hradov, ktorej sa chcem zúčastniť. Myslím, že sa tam dozviem informácie dôležité pri plánovaní záchrany Znievskeho hradu. Určite v tomto smere privítame každú pomoc a radu. Teším sa na spoločnú spoluprácu s Vami pri plánovaní záchrany nášho hradu. Ďakujem.

S prianím pekného zvyšku týždňa

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
Reakcia na príspevokpridané 3.4.2009 10:42:57, IP: 195.168.243.128

Hrad Zniev

Dobrý deň pán starosta,

viete nám povedať niečo bližšie o výsledkoch seminára v Žiline? Je niečo, s čím by občania v súvislosti so záchranou hradu vedeli pomôcť? Aké sú možnosti zastavenia rozpadu hradu?

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
Reakcia na príspevokpridané 4.4.2009 20:02:36, IP: 80.242.33.227

Hrad Zniev - odpoveď

Dobrý večer,
žilinský samosprávny kraj na základe žiadosti občianskeho združenia na záchranu hradu Zniev ( ktoré by mohlo u nás vzniknúť ) môže zo svojich zdrojov na tieto účely poskytnúť ročne až 6500 EUR, avšak prvé ošetrenie bude určite výrazne drahšie, takže navrhujem vytvoriť občianske združenie, skúsiť osloviť ľudí , ktorým budúcnosť nášho hradu nie je ľahostajná a organizácie o finančný príspevok na záchranu hradu, zaregistrovať sa ako prijímateľ 2% dane a využiť zdroje zo žsk a postupne riešiť zakonzervovanie a záchradu hradu Zniev. Ak je záujem o viac informácii skúste ich konkretizovať a ja sa určite ozvem.
Prajem príjemný zbytok krásneho víkendu.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
Reakcia na príspevokpridané 4.4.2009 21:06:40, IP: 195.168.244.59

RE: Hrad Zniev

Ďakujem za informáciu, mám taký pocit, že založenie občianskeho združenia v našej obci je nevyhnutná vec, nielen zo zdrojov ŽSK ale i z ďalších nadácií a fondov je možné získavať prostriedky na projekty, ktorých by sa dalo v našej obci realizovať naozaj neúrekom, škoda len, že sa zatiaľ nenašiel nik, kto by vedel aktivizovať skupinu ľudí a samozrejme vyčleniť činnosti zodpovedajúci čas ... Verím, že je to však len otázka času ... :-) .

Chcel som sa ale spýtať na majetkovo - právne vysporiadenie hradu Zniev. Viem, že v Sklabini pôsobí aktívne skupina, ktorá hrad už z časti dala do poriadku no dostala sa do konfliktu s miestnou samosprávou, ktorá jej činnosť znemožnila. Kto majetkovo ovláda hrad Zniev? Nehrozí riziko podobných sporov? Má vôbec zmysel sa o niečo pokúšať?

Ďakujem za ďalšie informácie.

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
Reakcia na príspevokpridané 12.4.2009 17:31:21, IP: 91.148.15.190

hrad Zniev

Máte pravdu, hrad je nehnuteľnosť, ktorá niekomu patrí, rovnako ako pozemok, na ktorom stojí, problém môže byť aj prístupová cesta - ale zároveň je hrad kultúrnou pamiatkou a majiteľ by sa mal o ňu primerane starať.
Tak, keď bude jasno v majetkovoprávnych vzťahoch, posunieme sa ďalej? Inšpirácie je dostatok na nete, každé aktívne združenie má stránku, aby to nebolo chápané ako reklama, nepíšem konkrétne linky, ale ľahko si to každý vygúgli sám.
V KpZ pôsobím len fakultatívne, v snažení o záchranu hradu môžem pomôcť - v rámci svojich schopností - ak by bol záujem.
S pozdravom

Pridať reakciu

eva uherová


 
pridané 16.3.2009 18:53:29, IP: 91.127.40.10

webová stránka

Dobrý večer p.starosta,
chcel by som sa informovať o pridaní ponuky služieb na Kláštorsku
stránku. Či treba napisať žiadosť na OU ako je to spoplatnene a atď...ďakujem
obyvateľ obce

Reakcia na príspevokpridané 18.3.2009 19:15:28, IP: 195.91.79.55

Odpoveď

Dobrý večer,
dakujem Vám za príspevok. Zverejnenie ponuky služieb na našej webovej stránke je možné, pokiaľ však sa netýka propagácie drog, alkoholu, fajčenia a pod. K zverejneniu je potrebné doručiť na OÚ, príp. zaslať e-mailom v elektronickej podobe ponuku služieb, ktorú chcete na webke zverejniť. Následne potom ponuku zverejníme.

S pozdravom

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 10.3.2009 20:36:50, IP: 91.127.163.253

Elektrické napätie

Dobrý deň

Chcel by som sa informovať či obec rieši nejaký spôsobom časté výpadky a veľmi časté krátkodobé ( v trvaní cca 1/2s ) výpadky elektrickej energie, ktoré majú nie moc pozitívny vplyv na elektroniku v domácich zariadeniach. V mojom prípade to už predstavuje výdavky na opravy a kúpu záložných zdrojov elektrickej energie, ktoré sú v súčasnosti jedinou cestou ako eliminovať tieto nedostatky. Sú to nemalé investície!!! Ďakujem

Pridať reakciu

Michal


 
Reakcia na príspevokpridané 16.3.2009 12:37:57, IP: 84.47.5.22

Elektrické napätie - reakcia na príspevok

Dobrý deň Michal,
v prvom rade Vám ďakujem za príspevok. Časté výpadky elektrickej energie sme si všimli, listom, výzvou sme na tento problém upozornili zodpovedných zamestnancov SSE, ktorí nás ubezpečili, že v tejto veci budú konať. Ako vidieť časté výpadky sa opakujú naďalej. Podľa vyjadrení zástupcov SSE až 90 % takýchto problémov je spôsobených napríklad konármi stromov, ktoré sú tesne pri elektrickom vedení, najmä pri vetre. Je to problém nás všetkých, lebo sa priamo dotýka našej činnosti. Preto by som nielen Vás, ale aj všetkých návštevníkov našej webovej stránky, obyvateľov obce chcel požiadať o pomoc pri oznamovaní výpadkov siete tak, aby sme vedeli určiť, v ktorých častiach našej obce sa výpadky elektrickej energie opakujú a túto informáciu mohli posunúť ďalej kompetentným. Ďakujem.

S prianím pekného týždňa

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
Reakcia na príspevokpridané 30.3.2009 13:48:26, IP: 87.197.55.97

Elektrická energia

Dobrý deň, pán starosta,
ak je to ešte aktuálne, krátky výpadok elektrickej energie bol
dňa 28.3.2009 o 12,55 h. na Ul. niva,
dňa 30.3.2009 o 13,40 h. na Gymnaziálnej ul.

Pridať reakciu

D. Pyšná


 
Reakcia na príspevokpridané 30.3.2009 18:47:19, IP: 80.242.33.227

Reakcia

Dobrý deň,
ďakujem, stále je to aktuálne a aj táto určite informácia pomôže.

S prianím pekného týždňa

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 4.3.2009 20:19:52, IP: 91.148.9.122

Dopbrý deň, pan starosta!

Chcem sa informovať na výrobok, ktorý je dostupný v Martine a je vyrábaný vo Vašej obci. Jedná sa o Smolný lieh , výrobca : firma Echina, Kláštor pod Znievom. Na internete nemôžem zistiť nič o uvedenej firme a ani výrobku... Prosím Vás o zaslanie bližšej informácie- kontakt , alebo adresu..
Vopred ďakujem srdečný pozdrav

Pridať reakciu

Ing. Štěpán z Martina


 
Reakcia na príspevokpridané 5.3.2009 18:31:13, IP: 195.98.12.88

RE: Echina

Dobrý deň,

spoločnosť Echina je prevádzkovaná pánom Mgr. Pavlom Mazúrom, t.č. 43 / 4933 216.

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
pridané 23.2.2009 06:13:46, IP: 194.160.178.6

Dobré ráno, pán starosta!

Chcem sa opýtať: aká veľká musí byť výška snehovej prikrývky, aby ste dali príkaz na očistenie ulíc a aby ho aj niekto vykonal? Na inom mieste Vám vyslovili pochvalu za vzorne odhrnuté cesty. Možno okolo obedu, či poobede, kedy chodia na prechádzky ženy na materskej s deťmi a dôchodcovia. Skúste sa pozrieť v akom stave sú k raňajším spojom, keď sa musíte brodiť v snehu a nemôžete si vychutnávať krásy zimy. Ďakujem za všetkých, ktorí ráno vstávajú a dochádzajú do práce.

Pridať reakciu

dada


 
Reakcia na príspevokpridané 24.2.2009 07:02:29, IP: 194.160.178.6

Dobré ráno, pán starosta!

Chcem poďakovať za všetkých, ktorí dochádzajú do práce a dnes ráno mali odhrnuté cesty. Mrzí ma, že len až na základe pripomienok na webe dochádza k náprave, či zlepšeniu. Tieto veci by mali byť samozrejmosťou /niekto si len nesplnil svoju povinnosť/. Ak by sa tak dialo, potom by zvýšil čas aj na zmysluplnejšie činnosti týkajúce sa chodu a smerovanie obce.
Pekný deň aj s vnímaním krás zimnej prírody na odhrnutých cestách.

Pridať reakciu

dada


 
pridané 13.2.2009 13:05:06, IP: 194.160.178.6

Dobrý deň, pán starosta!

Ešte sa chcem vrátiť k môjmu príspevku len malou poznámkou. Začnem od konca - aj mne je smutno za tým stromom, ktorý patril do Kláštora pod Znievom, k budove kedysi gymnázia dnes ZŠ F.Hrušovského. Dnes ho budeme vnímať už len na fotografiách doma v našich archívoch, či na webovej stránke. Zarážajúce je to, ako rýchlo sa dostaneme k rozhodnutiu - Vyrúbať strom! Táto krátkozrakosť sa nám nevyplatí! Ničíme si životné prostredie divokými skládkami, výrubom stromov, vypúšťaním odpadu do riek aj ovzdušia. Záchrana, aj toho jedného stromu, by nemala skončiť konštatovaním, že musí ustúpiť novému, modernému. Možno bolo treba viac úsilia zo strany kompetentných, aby hľadali iné riešenia. Veľmi by ma zaujímalo kedy, kde a v akom množstve sa vysadia nové stromčeky, ako náhrada za ten spílený, ktorého časť leží ešte na zemi.
Keď som hovorila o miere zodpovednosti, ktorú treba prevziať za svoje rozhodnutia, tak som mala na mysli správne rozhodnutia. Veď sú tu poslanci a vy ako starosta /všetci ste tu na základe výsledkov volieb/ máte počúvať podnety občanov, ich nápady, rady, skúsenosti, to všetko treba spracovať, rozdeliť úlohy a vyžadovať ich plnenie. Áno je to pravda sto ľudí, sto chutí, ale vy to všetko musíte zmenežovať tak, aby všetci mali dobrú chuť a aby ste aj nemým porozumeli. Veľa zdaru, taká je práca v komunálnej sfére.

Pridať reakciu

dada


 
Reakcia na príspevokpridané 13.2.2009 13:12:10, IP: 78.98.219.139

Odpoveď

Dobrý deň,
ďakujem, cením si Váš názor a platí to, čo som uviedol v mojom predchádzajúcom príspevku. Rád si nechám poradiť a vypočujem si názory všetkých.
S prianím pekného dňa

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 13.2.2009 10:38:43, IP: 87.197.55.97

Na zamyslenie - reakcia

Nedá mi, aby som nereagovala na príspevok Na zamyslenie. Prečo by sme mali chodiť so všetkým na obecný úrad, keď sa môžeme vyjadriť i prostredníctvom web-stránky. Veď nato tam tá stránka je. Alebo nie?
- neaktuálne oznamy nie sú dobrou vizitkou organizácie práce
- neodpovedali ste na "reklamnú plochu" realitnej kancelárie
- čo znamená Vami chápaný najbližší čas
- výkopové práce pri zdravotnom stredisku: zem bola dosť dlho nezamrznutá, k lekárovi sme chodili po zablatenom asfalte, kým aspoň tú hrubú špinu po dlhšej dobe z neho za "jeden deň" zvládli odpratať 3 pracovníci - to už bol výkon a ako dlho tak asi budú planírovať?
Myslím, že občan/občianka Dada má veľmi konkrétne postrehy. Keď na niečo vyjadrí svoj názor, myslí to dobre v prospech veci. Chodí po obci s otvorenými očami. A že sa tak podpíše? Koho to už len tak môže hnevať? Dôležitejšie ako zistiť, kto je Dada, je riešiť jej postrehy.
V rámci svojej funkcie ste za riešenie problémov zodpovedný Vy.

Pridať reakciu

Dada 2


 
Reakcia na príspevokpridané 18.2.2009 20:13:04, IP: 84.47.3.46

dada-Dade 2

Vidím, že malá dada má veľkú Dadu 2 a s rovnakým postojom, ďakujem. Len ma mrzí, že na naše podnetné dotazy a postrehy,...nedostávame vyčerpávajúce a konkrétne odpovede. Bolo by zaujímavé zistiť, koľko takýchto neúplných odpovedí odznelo na tejto vebovej stránke od jej začiatku.

Pridať reakciu

dada


 
Reakcia na príspevokpridané 13.2.2009 12:59:59, IP: 78.98.219.139

Na zamyslenie - odpoveď

Dobrý deň,
ďakujem Vám za príspevok a ďalší nový postreh na vec. K Vášmu príspevku len toľko : už pred časom som sa v tejto diskusii vyjadril, že " dada " má veľmi dobré postrehy a správny názor na vec. Vážim si to a preto som ju prostredníctvom tohto webu požiadal o stretnutie, nie však z dôvodu, že silou - mocou chcem zistiť, kto " dada " je, ale porozprávať sa s ňou a požiadať ju o spoluprácu a pomoc pri riešení vecí verejných. Keby takých ako ona bolo viac ! A ešte jedna vec. Pokiaľ web nebol ako ste tlmočili svoje názory a postrehy z diania v našej obci? Haniť vie každý, nielen na webe, na ulici, či pri pive ... Práca s ľuďmi je náročná, vyžaduje si nielen mnoho času a trpezlivosti, ale aj pochopenia a vcítenia sa do situácie tých druhých. Vyžaduje si celého človeka. A vtedy je každá pomoc vítaná. Verím, že to pochopíte.
S prianím pekného dňa

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 12.2.2009 20:44:17, IP: 195.168.231.53

Opäť čistota obce

Navštevujen Vašu web stránku i obec. Mal som tú možnosť i v nedeľu 8.2.2009. Škoda, že nebol napadnutý sneh. Lebo to, čo som videl, neslúži na chválu Vašej obce. Toľko neporiadku a smetí po zemi? Obec nevyužíva pracovníkov na VPP? Keď už nie sú mnohí občania vychovaní / a takých sa nájde v každej obci dosť/ a hádžu smeti po zemi, nemá vec riešenie? Na OÚ nepracuje upratovačka , ktorej časť úväzku by mohla byť zameraná i na túto činnosť? Veď mať čistú obec predsa nie je hanba.
Prečítal som si všetky príspevky, je to pestré. Zaujímavý je i ten zo dňa 4.6.2008, citujem:Od budúceho týždňa budete vidieť zmenu v reorganizácii práce uchádzačov o zamestnanie, budú rozdelení do skupín a každá skupina bude mať na starosti niektorú oblasť v obci /možno podľa ulice/...

Pridať reakciu

P. Kuzma


 
Reakcia na príspevokpridané 13.2.2009 08:18:33, IP: 78.98.219.139

Reakcia na príspevok

Dobrý deň,
ďakujem Vám za Váš postreh, som rád, že navštevujete našu obce a ste aj pravidelný návštevník našej webovej stránky. Obec na vykonávanie menších obecných služieb " zamestnáva " uchádzačov o zamestnanie, avšak systém " zamestnania " sa od 6 mesiaca roku 2008 zmenil, ale činnosť, ktorú majú UoZ vykonávať ostala rovnaká, to je fakt. Zmenil sa počet UoZ a rozsah vykonávaných prác cez pracovné dni v rámci jedného týždňa. O čistote a poriadku v obci sme toho v tejto diskusii napísali už mnoho, ale stále si stojím za tým, že my všetci sme zodpovední za prostredie, v ktorom žijeme, všetkým nám má byť povinnosťou starať sa o poriadok pred svojimi obydliami a v našej obci, upozorniť iných ak spozorujeme, že robia neporiadok alebo porušujú všeobecné zásady ľudského spolužitia. Ale väčšina z nás sa možno bojí alebo ostáva ľahostajná k týmto veciam. A nakoniec ostáva zodpovedná obec so svojimi zamestnancami, lebo dnes asi obec môže za všetko. Ohľaduplnosť, zodpovednosť a dôslednosť k samému k sebe, k svojmu konaniu a okoliu a naučiť sa pozorovať a upozorňovať na pozitívne aj negatívne správanie iných k okoliu, v ktorom žijeme je výzva pre nás všetkých do budúcnosti.

S prianím pekného dňa

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 12.2.2009 17:48:44, IP: 195.98.8.236

Zbytočné čakanie-reakcia

No to je asi vtip: vymyslieť systém uskladnenia prebytočných vriec s vyseparovanými zložkami odpadov, ak v domácnosti nemáte priestor, kde tieto "žlté vrecia" uložiť do najbližšieho zvozu.
To hádam nebudeme pobehovať po obci so žltými vrecami, ak si niekto zodpovedný nesplní svoju povinnosť! Alebo si to predstavujete tak,pán starosta?

Pridať reakciu

občan-nie z Ul.hôrky


 
Reakcia na príspevokpridané 13.2.2009 07:57:03, IP: 78.98.219.139

Odpoveď

Dobrý deň,
ďakujem aj Vám za príspevok a za Váš pohľad na vec. Ja som sa nevyjadril a ani nikde neprezentoval to, že Vy máte pobehovať po uliciach so žltými vrecami. Určite sa to dá aj inak. Môj pôvodný zámer bol iný, ale skúste niečo vymyslieť aj Vy a príďte s tým ku mne, porozprávame sa, poradíme a možno systém, ktorý navrhnete práve Vy bude ten najlepší. Najjdenoduchšie a najrýchlejšie je vinu zhodiť na niekoho zodpovedného ... A niečo na záver : " Viete, tak ako je v slušnej spoločnosti základom pozdraviť sa, tak v slušnej diskusii je základom predstaviť sa. " A to nepatrí len pre Vás.

S prianím pekného dňa

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 12.2.2009 11:08:36, IP: 87.197.55.97

Reakcia na

Musím reagovať na spílenie stromu pri budove školy. V súčasnosti to nebola otázka, či ho spíliť alebo nie. Nedali sme žiadosť my, obec to rozhodla, nakoľko bolo potrebné napojiť na kanalizáciu našu budovu. Žiaľ, strom musel ustúpiť modernizácii , ale musím poznamenať, že jeho korene sa už tlačili pod budovu a bola len otázka času, kedy by sa jeho spílenie riešilo. Na našej stránke máme fotografiu a krátky text. Je nám však za ním smutno. Patril k našej budove presne 73 rokov.

Pridať reakciu

Lýdia Smiková


 
pridané 11.2.2009 21:55:23, IP: 78.98.71.69

Cesta a kanalizácia

Dobrý večer pán starosta.Mala by som jednu prosbu,či by sa nedalo niečo urobiť s cestou , ktorá vedie cez pole do obce Slovany z časti Niva.Konkrétne medzi pánom Cincíkom a pani Camborovou. Myslím si ,že je veľmi využívana. Nebolo by v kompetencii obecného úradu, aby ste ju vysypali aspoň štrkom ,aby bola prejazdná aj v daždivom počasí?A ešte som zaregistrovala, že sa opäť začína hýbať s kanalizáciou ,a tak ma napáda otázka, kedy je naplánovaný takýto pohyb aj na ulici P. Zachara.

Pridať reakciu

Pellová


 
Reakcia na príspevokpridané 12.2.2009 11:02:21, IP: 78.98.219.139

Reakcia na príspevok

Dobrý deň,
ďakujem za príspevok. O tejto poľnej ceste sa už tiež rozprávalo na rôznych úrovniach. Časť tejto " cesty " presne medzi p. Cincíkom a p. Čamborovou bola už v minulom roku vysypaná štrkom, ale pravdepodobne to bolo málo. Myslím si, že je možné dosypať tento úsek štrkom, ale až keď sa počasie upraví. Tento prechod medzi obcou Kláštor pod Znievom a obcou Slovany však pôvodne nebol myslený ako komunikácia pre automobiky, ale ako prechod pre peších. Čo sa týka pokračovania stavby ČOV a kanalizácia aj tento rok plánujeme s pokračovaním výstavby kanálu v našej obci. Do realizácie sa pripravuje aj ulica P. Zachara, no tu však je potrebné zosúladiť činnosť viacerých dotknutých strán. Jednak dodávateľskej organizácie pre stavbu ČOV a kanalizácie v našej obci, kompetentných zamestnancov Turčianskej vodárenskej spoločnosti ( z dôvodu prekládky vodovodu ), SPP ( križovanie plynovodu ) a obyvateľov tejto ulice ( z dôvodu núdzového napojenia domácností na verejný vodovod, zabezpečenia prístupu k rodinným domom - úzka cesta, vjazd a výjazd vozidiel obyvateľov tejto ulice a pod. ). Určite tak ako som spomenul už skôr, realizácia kanálu na ulici P. Zachara sa plánuje.

S prianím pekného dňa

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 11.2.2009 21:42:35, IP: 78.98.71.69

zbytočne čakanie na vývoz plast. odpadu

Dobrý večer.Moja otázka znie,akým činom sa plastový odpad vyváža? Dňa 2.2.2009 som márne čakala na odvoz mojich dvoch vriec s plastovým odpadom. Hoci boli vyložené a konečne po sviatkoch čakali na svojich zberateľov, nedočkali sa. Páni ktorý vykonávali túto službu asi nepovažovali za povinnosť ísť až na koniec ulice Hôrky,aby sa presvedčili o tom, že aj tam je niekto zodpovedný. Boli len na začiatku ulice a na konci žlté vrecia asi nedovideli. Kde mám teraz tieto vrecia uchovávať, do vývozu budúceho odpadu? Dakujem

Pridať reakciu

občan z ulice Hôrky


 
Reakcia na príspevokpridané 12.2.2009 11:24:17, IP: 78.98.219.139

reakcia na príspevok

Dobrý deň,
ďakujem Vám za príspevok. Zvoz plastového odpadu sa realizuje na základe uztavorenej zmluvy medzi obcou Kláštor pod Znievom a firmou Brantner Fatra s.r.o. Martin a na základe schváleného harmonogramu zvozu vyseparovaných zložiek odpadu. Mrzí ma, že na Vás pri tomto poslednom zvoze " zabudli ". Myslím, že v rámci obce môžme vymyslieť systém uskladnenia prebytočných vriec s vyseparovanými zložkami odpadov, ak v domácnostiach nemáte priestor, kde tieto " žlté vrecia " uložiť do najbližšieho zvozu.

S prianím pekného dňa

Pridať reakciu

Maroš Halaihija


 
Reakcia na príspevokpridané 18.2.2009 20:30:24, IP: 84.47.3.46

Dobrý deň, pán starosta!

Je pekné, že je Vám ľúto, že sa pri zvoze separovaného odpadu "zabúda" na niektorých spoluobčanov. Myslím si však, že ak sa takáto skutočnosť opakuje, je na Vás, aby ste na základe nedodržania zmluvných podmienok medzi obcou a firmou Brantner Fatra, vyvodili dôsledky. A ešte, čo sa týka "odmeny" za separovaný odpad. Bolo by asi dobré pozrieť sa na ostatné obce a mestá, kde tento systém už funguje a je odskúšaný /stačí si sadnúť na internet a hľadať vebové stránky miest a obcí!/. Nie je to nič nové, len ho treba čím skôr uviesť aj u nás do života. Nie nadarmo sa hovorí, že čas sú peniaze.

Pridať reakciu

dada


 
pridané 11.2.2009 07:57:11, IP: 194.160.178.6

Na zamyslenie

Máme na webovej stránke časť Vyjadrite sa-Pýtajte sa starostu a poslancov. Starostu sa pýtajú stále tí istí ľudia, on im poďakuje za príspevok, prípadne vyzve anonymného pisateľa, aby sa podpísal, alebo na dotazy odpovedá po vyše mesiaci /poslanci, tí akokeby ani neboli, pritom sa všade rozpráva, ako komunikujeme cez webovú stránku/. O tom, že máme ešte Vianoce, možno ani neviete /asi ani na OÚ/ - vo vitrinách, ktoré slúžia na oznamy pre obyvateľov obce, máme vianočné pozvánky, neaktuálny odvoz plastov z minulého roku, nesvietiacu vitrínu, kde sú v tme zápisnice zo zasadnutia OZ, a najlepšia je celá samostatná vitrína s ponukou nehnuteľností z jednej realitnej kancelárie /mimochodom-to je reklamná plocha?! a kde je účet za prenájom?/ Ešte šťastie, že napadol sneh a zakryl blato a neporiadok-spomenutá ulička k pošte, rozkopaná časť pred Zdravotným strediskom, spílený zdravý strom a následne kopa blata pri škole.../. Akosi mi v tom všetkom chýba poriadok a miera zodpovednosti, ktorú treba prebrať za rozhodnutia. Škoda...pretože verím, že v našom mestečku je veľa ľudí, ktorím záleží na tom, ako ide správa vecí verejných, aj v akom prostredí žijeme...

Pridať reakciu

dada


 
Reakcia na príspevokpridané 11.2.2009 20:05:39, IP: 80.242.33.227

Na zamyslenie - odpoveď

Dobrý deň,
po dlhšom čase sa znova ozývate a som rád, že práve Vy pani, či slečna " dada " si takto viete povedať svoj názor. Áno máte pravdu,
že v našom mestečku je veľa ľudí, ktorým záleží na tom, ako ide správa vecí verejných, aj v akom prostredí žijeme.... Správne ste pritom spomenula, že v diskusii sa ozývajú stále tí istí pisatelia. Mám zato, že pýta sa ten, kto chce niečo vedieť. Mám na to jedno porekadlo : Radšej sa spýtať ako nevedieť ". Viete, že to, že sa každému poďakujem za príspevok, tak to je výsledok mojej výchovy mojimi rodičmi, za čo im veľmi ďakujem. Viacerí by sme sa mali naučiť to čarovné slovo a používať ho aj pri všedných aktivitách. Na dotazy, ktoré v diskusii dostávam nielen ja odpovedám vtedy, keď mi to čas a moje pracovné aj súkromné povinnosti dovolia. A hlavne pri reakciách na príspevky ide aj o obsah príspevku. Niektoré príspevky sa opakujú a odpovedal som na ne už skôr. Čo sa týka úradnej tabule obce, tiež ste správne poznamenali, že sú tam aj neaktuálne oznamy a jedna z vitrín v noci nesvieti. To na základe Vašich slov teraz iba skonštatujem a v najbližšom čase to dáme doporiadku. Čo sa týka výkopových prác, ktoré sme zrealizvali na rôznych miestach v obci koncom minulého roka. je dosť ťažké planírovať zamrznutú zem ... Na jar sa všetko uvedie do pôvodneho stavu, aby pohľad na naše mestečko bol ten najkrajší pohľad na krajinu ktorú máme radi. Spílenie " zdravého stromu " pri škole bolo vykonané na základe žiadosti vedenia ZŠ a odobrenia zamestnancami štátnej ochrany príprody a obce hlavne z bezpečnostných dôvodov. A na záver sto ľudí, sto rôznych chutí a názorov. Hovorí sa, že nemému ani vlastná mať nerozumie, takže znova opätovne vyzývam všetkých, ktorým záleží na dianí vecí verejných na napredovaní nášho mestečka, nebojte sa vyjadriť, prísť na obecný úrad, na zasadnutie obecného zastupiteľstva, dohodnúť si so mnou stretnutie a neostať v anonymite. Som ochotný a pripravený každého vypočuť, stretnúť sa s ním a spoločne hľadať to najlepšie pre naše mestečko.

S prianím pekného dňa

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 5.2.2009 10:57:02, IP: 87.197.55.97

Rozpočet na rok 2009

Hľadala som návrh rozpočtu na rok 2009, ale stále na stránke nie je.Bola by som rada do neho nahliadla skôr, ako sa zúčastním na zasadnutí obecného zastupiteľstva, ktoré bude riešiť schvaľovanie rozpočtu.
Zároveň sa chcem vyjadriť ako občan k stavu uličky ku pošte. Bolo by potrebné riešiť túto časť, nakoľko je často občanmi používaná, žiaľ v čase dažďov ju zdolávame so zablatenými topánkami.Skúste porozmýšľať, ako by sa dal tento stav zlepšiť. Určite by Vám bolo veľa občanov za to povďačných.

Pridať reakciu

Lýdia Smiková


 
Reakcia na príspevokpridané 11.2.2009 20:10:35, IP: 80.242.33.227

Reakcia na príspevok

Dobrý deň,
k rozpočtu sa už po dnešnom stretnutí vyjadrovať nebudem. Čo sa týka uličky ku pošte, viem a uvedomujem si, že je to veľmi frekventovaná ulička. Riešenie stavu tejto uličky už bolo predmetom rokovania obecného zastupiteľstva niekoľkokrát. Stále je však jasné, že časť uličky, vlastne pozemku, kade ulička vedie je majetkom obce Kláštor pod Znievom, ale druhá časť našim majetkom nie je. Rokovania s vlastníkom druhej časti sú stále neúspešné a zatiaľ ani sám neviem, dokedy bude ulička pre chodcov slúžiť.

S prianím pekného dňa

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 22.1.2009 12:58:00, IP: 87.197.55.97

Separovaný odpad

Pán starosta a poslanci!
Som rada, že i v našej obci si chránime prírodu zavedením vývozu separovaného odpadu. Moja otázka je nasledovná:
Sleduje obec, kto odpad skutočne separuje? Ak áno, uvažujete o tom, že tí občania, ktorí triedia odpad, by dostávali nejaký bonus, napr. pri platbe za vývoz bežného odpadu? Mnohí občania žlté vrecia vôbec nevykladajú. Iste im je to jedno, veď z toho predsa nič nemajú. Akým spôsobom ste uvažovali o tejto situácií?

Pridať reakciu

B. Tóthová


 
Reakcia na príspevokpridané 11.2.2009 20:19:31, IP: 80.242.33.227

Reakcia na príspevok

Dobrý deň,
ďakujem Vám za výstižný príspevok. Separovanie odpadu je ozaj úloha pre nás všetkých a je len na nás ako sa ku tejto úlohe postavíme. V rámci rokovania obecného zastupiteľstva som pri riešení separovaného odpadu v našej obci navrhol aj možnosť bonusov pre tých, ktorí separujú pravidelne. Návrh riešil zníženie poplatku pre občanov, ktorí preukázateľne pravidelene separujú odpad. Nedotiahla sa však kontrola kto separuje a kto nie. Teda nemali sme sa od čoho odraziť. Tento rok sme zaviedli systém kontroly, pri ktorom si vo vývozne dni skontrolujeme vyloženie " žltých vriec " pred Vašimi domácnosťami ešte pred ich samotným vývozom. Na základe tejto skutočnosti budeme presne vedieť, kto separuje a kto nie a pri príprave nového VZN sa budeme zaoberať aj systémom bonusov.

S prianím pekného dňa

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
Reakcia na príspevokpridané 1.2.2009 12:43:16, IP: 195.168.225.139

RE:

Musím sa pridať k otázke na poslancov i na Vás pán starosta. Okrem nesporného ekologického prínosu separácie, ktorý je otázkou svedomia každého z nás, plynie obci (mám teda na mysli všetkým občanom našej obce) zo separácie odpadu i vyčísliteľný finančný prínos. Ak zberom separovaného odpadu vytriedime 20 % odpadu, znamená to, že do obecnej skládky odpadu uložíme o 20 % odpadu menej. Skládka odpadu bude občanom obce slúžiť o pätinu dlhšiu dobu a teda o rovnako dlhú dobu budeme môcť odpad ukladať lacnejšie (aspoň predpokladám), ako keby sme ho mali vyvážať a za uloženie platiť niekde inde. Nebolo by teda správne, aby si vzniknutú úsporu (napríklad formou bonusu) rozdelili občania, ktorí sa o to zaslúžia? A samozrejme oveľa dôležitejšie - nestálo by za to, aby sme formou bonusu pritiahli k separácii väčší počet občanov obce? Viem, že v iných obciach to funguje ...

PS: nesúvisí s témou, ale čo sa týka otázok na starostu a poslancov som odpovedať resp. zapojiť sa až na jeden prípad videl len starostu, poslanci nemajú záujem o problémy voličov? alebo o stránke nevedia? každý má predsa zodpovednosť za dáku oblasť chodu obce, či nie?

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
pridané 18.1.2009 17:53:00, IP: 195.98.5.139

Rozpočet obce na rok 2009

Dobrý deň pán starosta,
rád by som sa spýtal, či by bolo možné prostredníctvom web stránky priblížiť občanom obce finančný rozpočet na rok 2009? Plánuje obec okrem pokračovania budovania kanalizácie akékoľvek menšie či väčšie investičné akcie? Prípadne zavedú sa nové služby v rámci prevádzky alebo pre dôchodcov v našej obci? Zohľadnil rozpočet požiadavky občanov komunikované v ankete na našej stránke?
Ďakujem za odpoveď.
PS: prosím mohli by ste rozpočet zverejniť?

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
Reakcia na príspevokpridané 19.1.2009 13:50:52, IP: 84.47.110.222

Rozpočet obce na rok 2009 - odpoveď

Dobrý deň,
ďakujem Ti za príspevok, rozpočet obce Kláštor pod Znievom na rok 2009 v tomto období akurát tvoríme a pripravujeme na schválenie na februárovom zasadnutí obecného zastupiteľstva. Zatiaľ naša Obec pracuje na rozpočtové provizéorium, čo zákon dovoľuje. Návrh rozpočtu obce na rok 2009 bude zverejnený na webových stránkach našej obce v zákonnej lehote najneskôr 30.1.2009, odkedy budú mať možnosť všetci sa k tomuto návrhu počas 10 dní vyjadriť. Rozpočet obce je základný finančný dokument obce, podľa ktorého obec v bežnom roku hospodári a jeho tvorbe je venovaná náležitá pozornosť a dôslednosť.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 5.1.2009 11:33:57, IP: 78.98.72.195

plastový odpad

Prajem dobrý deň chcela by som sa informovať, kedy sa najbližšie bude vyvážať plastový odpad v tomto roku. Bolo by dobré opäť to zverejniť podľa dátumu odvozu, ako to bolo minulý rok. Dakujem a prajem tejto stránke väčšiu sledovanosť a všetkým ostatným tvorcom pevné nervy a dobrú myseľ pri novej tvorbe.

Pridať reakciu

Pellová


 
Reakcia na príspevokpridané 5.1.2009 14:37:07, IP: 80.242.33.227

Odpoveď

Dobrý deň,
ďakujem za príspevok. Zvoz separovaných odpadov, plastov a skla v roku 2009 bude prebiehať podľa harmonogramu, ktorý sme obdržali od fimry BRANTNER FATRA a je k dispozícii, zverejnený na tejto stránke v časti " Služby, obchody, spoje - Služby obecných inštitúcií - Separovanie odpadu ". V blízkom čase bude zverejnený aj na vývesnej tabuli obce a obyvatelia obce budú o najbližšom zvoze plastov včas informovaní aj prostredníctvom miestneho rozhlasu. Ešte raz ďakujem za príspevok aj za prianie a prajem aj ja Vám a aj všetkým obyvateľom našej obce rok splnených túžob a želaní.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 29.12.2008 18:42:26, IP: 195.168.237.106

Súpisné čísla domov

Pán starosta, s mojim predchádzajúcim príspevkom súvisia informácie, ktoré občanom obce mali byť predostreté spolu s VZN ohľadom orientačných a súpisných čísiel, ktoré sa okrem iného nachádza tiež na webe (ďakujeme za zverejnenie, skôr som si ho nevšimol, možno by do budúcna pri pridaní nových VZN na pripomienkovanie nebolo zlé na ne formou oznamu občanov priamo upozorniť). Chcem sa spýtať, či v súlade s ním musia všetci občania požiadať o vydanie súpisných čisiel (ak tomu dobre rozumiem dnes sú len orientačné) alebo bude obec postupovať samostatne smerom k občanom? Kedy budú fyzicky prideľované? Ďakujem za informácie

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
Reakcia na príspevokpridané 29.12.2008 19:23:25, IP: 80.242.33.227

Reakcia na príspevok

Dobrý deň,
ďakujem za príspevok, som rád, že si upozornil na túto tému, aj keď osobne som chcel počkať ešte na pokyn od zodpovedných zamestnancov oddelenia dokladov OR PZ SR v Martine. Asi pred 2 mesiacmi nás na obecnom úrade naštívili zamestnanci oddelenia evidencie dokladov, evidencie obyvateľstva, ktorí nás upozornili na skutočnosť, že v zmysle vyhlášky MV SR č. 31/2003 Z.z. je potrebné v našej obci ku súpisným čislam domov doplniť orientačné čísla domov, pre lepšiu orientáciu na jednotlivých uliciach v obci. Po tomto stretnutí sa zamestnankyne obce venovali okrem svojich každodenných povinností príprave podkladov potrebných k dopleniu orientačných čísel domov. Ku doplneniu orientačných čísel sme pripravili aj VZN, ktoré bolo prerokované a zároveň schválené na zasadnutí OZ 14.12.2008 a je zverejnené na tejto webovej stránke. Pripravené podklady boli odovzdané na oddelenie dokladov na kontrolu a pre prípravu oddelenia dokladov na zmenu vyvolanú doplnením orientačných čísel. Zatiaľ sme od oddelenia dokladov neobdržali konečný verdikt o skontrolovaní nami pripravených podkladov a zároveň sme si nedohodli ani predpokladaný termín hromadnej výmeny občianskych preukazov, ktoré nás z uvedeného dôvodu čakajú. Určite sa formou letáčikov do každej domácnosti o tejto zmene dozvedia všetci obyvatelia našej obce včas po dohodnutí konrétnych termínov. Sme pripravení poskytnúť našim obyvateľom všetky informácie a aj niektoré služby spojené s výmenou OP. Keďže doplnenie orientačných čísel je vyvolané zmenou právnych predpisov platných v SR, výmena OP bude z úradnej moci vykonaná pre našich obyvateľov bezplatne. Doplnenie orientačných čísel však nespôsobí zmenu súpisných čísel domov a názvov ulíc v našej obci. Verím, že všetci obyvatelia našej obce pochopia nutnosť a vážnosť tejto zmeny a spoločnými silami prispejeme k jej hladkému priebehu.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 29.12.2008 11:46:45, IP: 195.168.236.230

Neplatné občianske preukazy občanov obce

Dobrý deň pán starosta, dnes sme boli na polícii v Martine ohľadom úpravy údajov v občianskom preukaze a bolo mi povedané, že môj občiansky preukaz už vyše mesiaca nie je platný, keďže v našej obci vraj došlo k prečíslovaniu domov (presnejšie k pridaniu orientačných čísiel). Prosím vedeli by ste občanom našej obce poskytnúť viac informácií o "údajnom prečíslovaní domov"? Budete ľudí informovať o tejto skutočnosti aj oficiálne ako aj so súvisiacimi skutočnosťami - napr. potreba výmeny občianskych preukazov? ďakujem a prajem všetko dobré

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
pridané 22.12.2008 20:28:13, IP: 82.119.224.133

zruseny kriz

chcel by som sa spitat dnes 22.12.2008/09 som bol v kpz,isiel som cez lazany a zazrel som tam jednu vec ktora ma zauijma.v lazanoch pri kaplnke kedisi stal velky betonovy kriz,a teras tam us nestoji,su tam len schodiki z betonu tak by ma zaujmalo preco tam us nestoji ten kryz???z techniceho dovodu???s pozdravom a budem cakat na skoru odpoved dakujem .

Pridať reakciu

michal cernak


 
Reakcia na príspevokpridané 23.12.2008 08:24:44, IP: 78.98.82.230

Reakcia

Dobrý deň,
ďakujem za príspevok, máte pravdu, NKP súsošie Kalvária v Lazanoch bola zdemontovaná a odložená z dôvodu jej ďalšieho reštaurovania. Iste ste si všimli, že " kríž " už dlhšie obdobie bol dosť poškodený a bola len otázka času, kedy by možno padol alebo opadaním ďalších častí sa poškodil tak, že by ho bolo dosť ťažké opraviť. A čo ak náhodou by sa niekto zranil, alebo by poškodil majetok niekoho z nás... Aj samotné umiestnenie " kríža " tesne pri ceste je dosť nevhodné, odletujúci štrk, sneh, voda, to všetko nepriaznnivo pôsobí na technický stav " kríža ". Verím, že sa nám podarí " kríž " čo najskôr zreštaurovať a osadiť na pôvodné miesto posunutím do záhrady ku kaplnke, aby bol viac chránený. Všetko je však otázka času, ale aj finančná, takže usilujeme sa získať dotáciu z Ministerstva kultúry SR na plánovanú opravu našej národnej kultúrnej pamiatky ( kríža ). S prácami na reštaurovaní sa bude pokračovať na budúci rok 2009.

S pozdravom

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
Reakcia na príspevokpridané 30.12.2008 18:20:48, IP: 80.87.209.6

odpoved

dakuje za objasnenie vici co sa tyka (kryza),ja som si nesimol,nemal som kedi leb ja som bo v kpz po vise roka a pol.len ked som siel cez lazany som to zazrel preto ma to zaujmalo,dakujem vam dovidenie

Pridať reakciu

michal cernak


 
pridané 5.12.2008 07:58:54, IP: 87.197.55.97

Stretnutie s dôchodcami

Dobrý deň,
napadlo ma, že ste pripravili posedenie pre dôchodcov. Nebolo by dobré dať informáciu o tejto iste občanmi obľúbenej akcii?

Pridať reakciu

D. Pyšná


 
Reakcia na príspevokpridané 5.12.2008 08:09:04, IP: 78.98.84.16

Stetnutie s dôchodcami

Dobrý deň,
ďakujem za príspevok, určite sa na tejto webovej stránke objavia aj informácie a fotky zo stretnutia so seniormi, ktoré sa v našej obci konalo 6.11.2008. Dávam to dohromady. Čoskoro sa dočkáme.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 5.12.2008 07:54:44, IP: 87.197.55.97

ZŠ besiedka

Dobrý deň, pán starosta, prečítala som si info o vianočných podujatiach, fajn. Začiatok besiedky v škole je o 15,30h., nie o 16,30. Ak sa to dá opraviť , budeme radi. Ďakujem

Pridať reakciu

D. Pyšná


 
Reakcia na príspevokpridané 5.12.2008 08:06:46, IP: 78.98.84.16

Odpoveď

Dobrý deň,
ďakujem za upozornenie, neuvedomil som si, že to je zle napísaní. Už som ten údaj opravil.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 4.12.2008 22:03:58, IP: 195.98.14.188

Kto je to?

Dobrý deň, pán starosta,
som rád, že existuje web stránka našej obce. Zaujíma ma, ako sú o jej existencii informovaní občania a kto sa skrýva za Vašimi slovami VŠETCI, ktorí ju tvoria? Ako motivujete tých ľudí?

Pridať reakciu

občan


 
Reakcia na príspevokpridané 5.12.2008 08:24:35, IP: 78.98.84.16

Odpoveď

Dobrý deň,
ďakujem za príspevok. O tvorcoch tejto webovej stránky sme už v diskusii písali, treba sa pozrieť na staršie príspevky. Informácia o existencii našej webovej stránky je myslím si všebecne známa, veď o tom dokazuje aj neustále zvyšujúci sa počet návštevníkov našej stránky, ktorý prekročil od začiatku tohto roka 300 000 hranicu a stále rastie. Info o našej webstránke je aj na vývesnej tabuli obce a myslín si, že ju poznajú aj všetky deti navštevujúce ZŠ Františka Hrušovského v Kláštore pod Znievom. Motivácia pre nás, tvorcov tejto webovej stránky, je zatiaľ v uznaní ľudí, ktorí ju pravidelne navštevujú a vyjadrujú s ňou spokojnosť.

Ale chcem sa spýtať, prečo sa pod svoj príspevok nepodípšete svojim menom, aby sme v diskusii vedeli kto s kým diskutuje a poznali názory ľudí, za ktoré sa neboja a chcú ich povedať verejne, chcú poukázať na niečo, čo by chcelii, aby sa v našej obci riešilo. Učme sa žiť verejne, skúsme to.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 1.12.2008 14:47:14, IP: 217.73.22.5

Podujatia v predvianočnom a vianočnom období

Dobrý deň pán starosta, chcel by som sa spýtať, či sa v obci nechystajú nejaké predvianočné resp. vianočné podujatia pre občanov (mikuláš, vianočné posedenie ap.), ďakujem za informáciu prípadne za pridanie informácie na web stránku obce :-) .

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
Reakcia na príspevokpridané 2.12.2008 10:36:15, IP: 78.98.84.16

Podujatia v mesiaci december 2008 v obci Kláštor pod Znievom

Prajem Ti pekný deň,
ďakujem za príspevok, už som myslel na to, že by som mal zverejniť na našej webovej stránke aj pripravované podujatia v predvianočnom období a v období medzi sviatkami. Začneme privítaním sv. Mikuláša v sobotu 6.12.2008 so začiatkom o 16,00 hod. spolu s rozsvietením vianočného stromčeka a vianočnej výzdoby v obci, pokačovať sa bude besiedkou našich najmenších detí 11.12.2008 so začiatkom o 15,30 hod. a ďalej vianočnou besiedkou žiakov ZŠ Františka Hrušovského dňa 16.12.2008 so začiatkom o 15,30 hod., potom 23.12.2008 pozvaním na vianočný \"punč\" od 17,00 hod a rok ukončíme podujatím, ktoré už tradične organizuje stolnotenisový oddiel Kláštor pod Znievom a to stolnotenisovým turnajom registrovaných aj neregistrovaných hráčov v dňoch 27. a 28.12.2008.
Verím, že zúčastnením sa pripravovaných podujatí si spoločne spríjemnime predvianočný čas a vrcholiacu vianočnú atmosféru.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 20.11.2008 10:23:48, IP: 82.119.232.78

Pediater

Dobrý deň, obraciam sa na Vás so žiadosťou ohľadom otvárania čakárne pediatra. Nebolo by možné aspoň 10 minút pred ordinačnými hodinami otvoriť čakáreň pre čakajúce detičky a ich rodičov? V prípade letných dní je to všetko o.k. ale teraz je to dosť nerozumné vyčkávať na otvorenie čakárne pani doktorkou s chorým dieťaťom na \"čerstvom vzduchu\". A ešte jednej veci nerozumiem, prečo taká veľká obec nemá vlastného pediatra! Ďakujem za odpovede a musím pochváliť pokrok tejto internetovej stránky - veľmi sa mi páči.

Pridať reakciu

Katka Hrušková


 
Reakcia na príspevokpridané 2.12.2008 17:22:18, IP: 80.242.33.227

Pediater - odpoveď

Prajem krásny deň,
ďakujem za príspevok, som veľmi rád, že sme otvorili ďalší vážny problém, problém zabezpečenia pediatra v našej obci na \" plný úväzok \" a ďalšie otázky týkajúce sa činnosti pediatra. Čo sa týka otvárania čakárne, tento problém sme riešili aj zasadnutí obecného zastupiteľstva. Úlohou otvárania čakárne detskej doktorky bola poverená p. Marta Meriačová cca 15 min. pred ordinačnými hodinami hlavne počas zimného obdobia a v čase prudkého ochladenia. Verím, že sa tým situácia vylepší. Čo sa týka druhej časti príspevku, zabezpečenie lekárskej starostlivosti pre deti pediatrom 5 dní do týždňa, tak s týmto problémom sa pasujeme už dlhšie. Ja sám osobne som niekoľkokrát oslovil p. doktorku o zvýšenie počtu dní a hodín strávených v našej obci, ale výsledok bol negatívny. Viete dnes ordinácia pediatra, aj keď sme spádový obvod, nemá dostatočný počet prihlásených detí, pacientov. Sú to prevažne deti, ktoré k nám dochádzajú do MŠ alebo ZŠ aj to nie všetky. Aj dopravná obslužnosť do našej obce je dá sa povedať dosť obmedzená ( veď cez pracovné dni k nám doobeda chodia len asi 3 spoje, pričom sídlo p. doktorky v obci Príbovce je takým dopravným uzlom, teda pacientov je tam prihlásených určite niekoľko násobne viac ako u nás ). Ja som veľmi rád, že existuje dohoda s p. doktorkou Lahutovou a lekárska starostlivosť pre naše deti je zabezpečená aspoň v takom rozsahu ako je to dnes. To však neznamená, že sa neusilujeme a ďalej nerokujeme o zvýšenie hodín a dní výkonu pediatra u nás.

Ďakujem za pochvalu ohľadne našej internetovej stránky, veľká vďaka patrí všetkým, ktorí svojim dielom prispievajú k jej aktualizácii a dopĺňaniu.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 3.11.2008 21:19:38, IP: 84.47.96.241

lekárska starostlivosť

Chcem sa opýtať pána starostu, čo je pravdy na tom, že pani MUDr.M.Schmidtová odchádza a ak je to pravda, ako bude do budúcna zabezpečená zdravotná starostlivosť pre občanov.

Pridať reakciu

dada


 
Reakcia na príspevokpridané 8.11.2008 13:55:30, IP: 80.242.33.227

lekárska starostlivosť - odpoveď

Dobrý deň,
ďakujem Vám za príspevok, som veľmi rád, že ste sa znovu ozvali. Lekárska starostlivosť pre dospelých v našej obci je zabezpečená prostredníctvom pána MUDr. Gábrišku, u ktorého pani MUDr. Schmidtová je zamestnaná. Pani doktorka od MUDr. Gábrišku odchádza, to pravda je. Po rozhovore s MUDr. Gábriškom mi bolo sľúbené, že lekárska starostlivosť v Kláštore pod Znievom v budúcnosti, t.j. po odchode pani MUDr. Schmidtovej bude zabezpečená iným lekárom. MUDr. Schmidtová podľa vyjadrenia jej zameztnávateľa MUDr. Gábrišku končí u nás poskytovať lekársku starostlivosť k 1.12.2008. Verím, že aj po odchode pani MUDr. Schmidtovej bude v našej obci zabezpečená lekárska starostlivosť na patričnej úrovni.

S prianím pekného dňa

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 21.10.2008 11:30:20, IP: 195.146.145.174

ihrisko - Stanica

Dobry den,
chlela by som sa opytat ci planujete rekonstrukciu "ihriska" v casti Stanica. V sucasnosti je v takom stave, ze deti sa na nom skor zrania ako zahraju.

Pridať reakciu

Ing. Husarikova


 
Reakcia na príspevokpridané 8.11.2008 14:03:17, IP: 80.242.33.227

Ihrisko stanica - odpoveď

Prajem Vám pekný deň a hneď úvodom Vám ďakujem za Váš postreh. Bezpečné zrekonštruované detské ihrisko, to nie je len problém časti železničná stanica, ale určite celej obce. Je v našom záujme zrekonštruovať, resp. vybudovať detské ihriská tak, aby boli bezpečné pre naše deti a aby spĺňali všetky platné normy na ich výstavbu. S týmto problémom sa ale popasujeme najskôr až na budúci rok. Ešte raz ďakujem za výstižný príspevok a prajem Vám príjemný deň.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 17.9.2008 23:11:34, IP: 213.151.217.174

Nezákonné skládky odpadu v okolí obce

Kláštor pod Znievom mám rád okrem množstva iných vecí i pre krásu okolitej prírody. Nech sa človek vyberie smerom Hôrky, Janková, Zniev či Vädžer vždy natrafí na pekné miesta pri pohľade na ktoré jednoducho musí ako sa vraví \"srdce zaplesať\". Preto je mi nesmierne ľúto, že pribúda miest, ktoré si niektorí z nás zamieňajú s priestorom určeným na vývoz odpadu. To, že niektorí z nás vyhadzujú odpad do priestorov starej bane pri ceste na Vädžer sa ako tak prežiť dá (v rámci rekultivácie i tak raz toto miesto musí byť poriešené), že niektorí vyhadzujú odpad v jej okolí je už horšie no to, že sa odpad začal vyhadzovať v okolí legálneho smetiska pri Kalvárii, presnejšie v okolitom lese, je na zaplakanie. Neviem, či \"ľuďom\" nestačia kontajnery v obci, či im nie sú vhodné otváracie hodiny \"smetiska\" alebo vyhodiť odpad do lesa im robí jednoducho potešenie, ale vidieť stavebný odpad, rozbité sklo a po novom i staré skrine a fotelky kopiť sa medzi voňavými borovicami na kvitnúcich kvetoch je minimálne pre mňa nepochopiteľné ... Nechcem sa nechať uniesť emóciami no títo \"ľudia\" nemajú pre mňa väčšiu hodnotu ako odpad, ktorí po sebe v prírode zanechali ...

V každom prípade by som sa rád obratil s prosbou o vyriešenie na Vás, pán starosta. Viem, s ľuďmi si neporadí nik, no bolo by veľmi dobré, keby sa minimálne z miest okolo skládky odpadu pri Kalvárii čo najskôr odstránil tam vyvezený odpad. Z jednoduchého dôvodu - ľudia sa riadia heslom \"malá kopa pýta viac\" a teraz, keď už tam pár kôp s odpadom vyrástlo, ďalší strácajú zábrany a odpad tam veselo pridávajú. Ak sa to teda nevyčistí dnes, zajtra tam bude X krát toľko odpadu a vyčistiť to bude problém.

Predpokladám, že odhliadnuc od ľudskej primitívnosti je hlavným dôvodom vyhodenia odpadu mimo skládku odpadu skutočnosť, že v čase, keď tam títo \"ľudia\" prichádzajú, je skládka uzavretá. Dal by som teda na zváženie, či by nebolo dobré upraviť hodiny, počas ktorých je skládka otvorená pre verejnosť. Otvorenie v sobotu od 8.00 - 16.00 je dobré, i keď do 18.00 by mohlo byť lepšie. Otvorenie skládky v Po, Str, Pia od 8.00 - 15.00 však považujem za nedostatočné, pretože ak sa niekto vráti z práce o 15.00 a následne chce odpad vyhodiť, nachádza skládku uzavretú ...

Apelujem na nás, občanov KpZ - neničme si krásu okolo seba a prosím vedenie obce o vhodné opatrenie (verím, že popri množstve iných úloh sa podarí poriešiť i túto), ďakujem.

Pridať reakciu

MIchal Pyšný


 
Reakcia na príspevokpridané 28.9.2008 17:34:18, IP: 195.98.5.90

RE Nezakonny odpad

Ďakujeme za vyčistenie spomínaných miest, priznám sa, nečakal som také promptné riešenie. Verím, že všetci prispejeme k tomu, aby to v budúcnosti nebolo opäť potrebné.

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
pridané 15.9.2008 16:15:15, IP: 91.127.55.74

Dobrý deň
Zaujíma ma ako budú postupovať práce na pripojení obce na kanalizáciu,ako budú financované,kedy je predpoklad spustenia 1. a kedy poslednej etapy a prečo boli práce v KpZ tento rok pozastavené. Tento bod bol aj bodom volebného programu pred voľbami.

Chce obec urobiť kroky k nezákonnému voľnému spaľovaniu pevného odpadu (lístia,zemiakovej vňate a pod) ak áno aké ?

Pridať reakciu

Ing.Milan Plešo


 
Reakcia na príspevokpridané 16.9.2008 18:14:44, IP: 80.242.33.227

Odpoveď

Prajem Vám pekný deň vážený pán Ing. Plešo,
som veľmi rád, že ste sa zapojii do diskusie a otvorili ste tému, ktorá je veľmi aktuálna a dôležitá pre nás všetkých obyvateľov našej obce. Tento rok sa pripravuje spustenie I. etapy odkanalizovania časti obce, v miestach, kde už je kanál vybudovaný a spustenie I. etapy technológie ČOV, ktorá by mala pokryť požiadavky pripojených domácností na prečistenie splaškových vôd. Po skončení kolaudačného konania a vydania kolaudačného povolenia ešte pred samotným pripájaním domácností na verejnú kanalizáciu bude zvolané verejné zhromaždenie obyvateľov našej obce, na ktorom sa všetci dozviete podmienky pripájania na kanalizačnú sieť. Tak ako ste si to všimli Vy, určite si to všimli aj ďalší, že tento rok sa prácach na pokračovaní stavby kanlaizácia a ČOV v našej obci nepokračuje. Financovanie stavby prebieha z dotácii envoronmentálneho fondu a nášho rozpočtu. Na tento rok nám finančné prostriedky z enviromentálneho fondu neboli odsúhlasené a vlastných zdrojov na pokračovanie tejto dlhoročnej a náročnej stavby nemáme. Výstavba kanalizácie a ČOV v našej obci prebieha už od roku 1992, kedy sa začalo pracovať na projektovej dokumentácií. Dovolím si povedať, že v súčasnosti máme pred sebou ešte viac ako polovicu prác na odkanalizovaní obce. Pravdaže aj tento rok podáme v riadnom termíne na enviromentálny fond žiadosť a budeme veriť, že tentokrát budeme úspešný a finančné prostriedky na rok 2009 z environmentálneho fondu dostaneme.
Čo sa týka druhej časti Vášho diskusného príspevku, v tejto oblasti koná v mene obce Dobrovoľný hasičský zbor, vypaľovanie trávy a pod. je všeobecne zakázané a ak takéto konanie spozoruje niektorý obyvateľ našej obce má možnosť zavolať OHaZZ v Martine, ktorý vo veci následne koná.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 24.8.2008 13:51:49, IP: 80.242.33.197

ZDRAVOTNÁ STAROSTLIVOSŤ A DOVOLENKY A PN LEKÁRA

Dobrý deň pán starosta poprosím Vás odpoveď na moju otázku ako sa to bude riešiť.

Je to veľmi nekorektné správanie sa pretože tento príspevok bol zadaný včašie ako ostatné na ktoré ste už odpovedali.
Ďakujem

ZDRAVOTNÁ STAROSTLIVOSŤ A DOVOLENKY A PN LEKÁRA

Dobrý deň pá starosta,

chcem získať niekoľko informácií ohľadom zdravotnej starostlivosti v obci Kláštor pod Znievom.

Najhoršie je to v čase dovoleniek alebo nemoci zo strany lekára. Veď aj v minulosti keď si lekár čerpal dovolenku alebo PN to bolo v poriadku do ambulancie vždy prišiel niekto zastupovať no v dnešnej dobe je to už o niečom inom (asi už nejde o pacienta). Si myslím, že nie je riešenie, že zastupuje ambulancia v Martine veď sú tam dve: Martin - Mudroňa 11, Martin - Mazúra 32 . To sa musia chorí občania zväčša dôchodcovia alebo invalidi trepať do Martina. A stanú sa aj situácie, že pacient s priľahlej obce sa ani o dovolenke zdravotníckeho zariadenia nedozvie, lebo to asi niekto neoznámi, veď na čo nejako bolo nejak bude. To je radosť keď sa má chorý človek trepať z Vrícka alebo inej obvodovej obce do Kláštor, kde iba na dverách zistí, že majú minimálne týždeň dovolenku, bez toho aby to oznámili príslušnému starostovi, ktorý by to vyhlásil obecný rozhlasom. Ale cesta pacienta ešte zďaleka nekončí ak pacient nemá lieky alebo sa mu točí hlava je mu zle tak sa musí sám tepať ďalej do Martina a tam hľadať zastupujúcu ambulanciu. Pretože sanitku alebo záchranku mu doobeda dispečing nepošle a odporučí aby volal alebo navštívil službukonajúceho obvodového lekára. Ak by aj pacient vedel , že zastupuje ambulancia Martin a zavolal zastupujúcemu lekárovo a požiadal ho o osobnú návštevu mám takú pochybnosť že by zas nepochodil.

Preto by bolo asi najlepšie riešenie keby v čase dovolenky ambulancie v Kláštore pod Znievom zastupovala lekárka z Martina v Kláštorskej ambulancí alebo aspoň v Pondelok, Stredu a Piatok. Veď v Martine bude fungovať aj tak ešte jedna ambulancia a to by bolo najlepšie riešenie.

A PRETO OBĆANIA VYJADRITE AJ VY SVOJE NÁZORY O TEJTO PROBLEMATIKE!!!

Ďalej mám ešte otázku k ordinačný hodinám:

Podľa Vašej stránky :
MUDr. Mária Schmidtová
praktický lekár pre dospelých
č. tel. 043 / 4933 134
Po 8,00 - 12,00
Ut 7,30 - 11,00
St 8,00 - 11,00
Št 13,00 - 15,00
Pi 8,00 - 12,00
Podľ stránky zdravie:
Obvodná ambulancia Kláštor pod Znievom
Kláštor pod Znievom , Korauša 209
Kontakt: (len počas ordinačných hodín)
Telefón: 043/4933134
E-mail: obvod.klastor@zdraviemartin.sk
Ordinačné hodiny:
Odber krvi Ordinácia Obj.pac.
Po 7.00-8.00 8.00-13.00 13.00-15.00
Ut 7.00-11.00
St 7.00-8.00 8.00-13.00 13.00-15.00
Št 12.30-15.30
Pi 7.00-8.00 8.00-13.00 13.00-15.00

Podľa ich ordinačných hodín majú byť pacienti ktorí si prednostne zaplatia vybavovaní v čase 13:00 a 15:00 ale to nie je v súlade. A pritom keď si niekto zaplatí zoberú ho prednostne aj ráno.

Pretože aj pacient , ktorí si nezaplatí má nárok na ošetrenie v poobedných hodinách a nemôžu si to takto obmedzovať.

Pacienti za platbu majú byť vyšetrení mimo ordinačných hodín a časové rozmedzie určuje ŽSK. Tento list o cene a časovom intervale v ranných a poobedných hodinách na dverách ambulancie chýba.

Inač je za to dosť veľká pokuta:

(Výšku poplatku za prednostné ošetrenie pacienta, ako aj jeho časový rozsah v ordinačných hodinách ambulancie lekára, schvaľuje Odbor zdravotníctva ŽSK lekár samosprávneho kraja. Ak by došlo zo strany ambulantného lekára k porušeniu vo veci prednostného ošetrenia a ordinačných hodinách, môže mu byť udelená pokuta.
Aký postih hrozí lekárom, ak nedodržiavajú stanovenú výšku poplatkov za prednostné ošetrenie pacienta?
Pri nedodržiavaní povinností poskytovateľa (lekára) je možné pristúpiť k udeleniu pokuty, ktorej výška závisí od závažnosti porušenia. Najvyššia možná pokuta lekárovi môže dosiahnuť až pol milióna korún)

Ďakujem za dúfam korektnú odpoveď zo strany vašej funkcie

Pridať reakciu

PACIENT


 
Reakcia na príspevokpridané 24.8.2008 19:29:33, IP: 80.242.33.227

Zdravotná starostlivosť - odpoveď

Prajem Vám pekný deň,
ďakujem Vám za Váš výstižný príspevok. V prvom rade tak, ako som to urobil už niekoľkokrát, Vás žiadam, aby ste sa pod svoj názor podpísali. Myslím si, že vo vzťahu ku mne je to tiež veľmi nekorektné správanie, keď svoj príspevok ukončíte podpisom " pacient " a nie svojim cteným menom. Myslím si, že Váš názor ohľadne poskytovania zdravotnej starostlivosti nemá začiatok a koniec len v našej obci, ale má celoslovenský charakter. Prosím Vás skúste presnejšie špecifikovať úlohu obce v tomto probléme. Myslím, že všetko je o vzájomnej komunikácii, ak má lekár plánovanú dovolenku zastupuje ho iný lekár, či už je to lekár pre dospelých, alebo pre deti, alebo stomatológ. Obec Kláštor pod Znievom prenajíma priestory zdravotného strediska lekárovi pre dospelých ( MUDr. Gábriškovi ), pediatrovi ( MUDr. Lahutovej ), stomatológovi ( MUDr. Ďurišovej ) a priestory pre lekáreň. Niektorí nájomcovia sú štátni, niektorí súkromní, ordinačné hodiny si stanovujú ambulancie samy. Čo sa týka zastupovania v iných obvodoch, neviem aké je najlepšie riešenie, lebo zastupujúci lekári ordinujú aj pre svoje obvody... Ja som veľmi rád, že u nás poskytovanie zdravotnej starostlivostl funguje veľmi dobre. Verím, že tomu bude tak aj naďalej. Vyzvali ste vo svojom diskusnom príspevku širokú verejnosť k otvorenej diskusii k tejto vážnej téme. Verím, že sa do tejto diskusie zapojí čo najviac návštevníkov našej webovej stránky. Prajem Vám veľa zdravia a úspechov.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
Reakcia na príspevokpridané 24.8.2008 23:10:59, IP: 195.98.14.122

RE Zdravotná starostlivosť

Myslím, že k problematike sa pán starosta vyjadril výstižne - obec ako taká má morálnu povinnosť voči svojim občanom vyvinúť maximálne úsilie, aby zdravotná starostlivosť bola dostupná a na úrovni. Avšak nemá žiadne reálne nástroje, ako to zabezpečiť. Môže ponúknuť pekné priestory za relatívne dobrú cenu, môže sa snažiť využiť osobné kontakty no vždy je na rozhodnutí lekára či príde alebo nie. Povedzme si to na rovinu, praktickí lekári (deti, dospelí) či stomatológovia patria do kategórie zdravotníckych pracovníkov, ktorých je už dnes nedostatok (a keďže sa v oblasti zdravotníctva pohybujem viem čo vravím) ale oproti tomu, čo nás čaká, to je stále ešte veľmi dobré. Čiže je ich veľmi málo a zároveň si vedia veľmi dobre spočítať, koľko im pôsobenie v Kláštore alebo v Martine prinesie. Sú totiž platení od počtu kapitovaných pacientov a nie som si istý, či je pre nich pôsobenie v obvode Kláštora dostatočne atraktívne oproti pôsobeniu napr. v meste.

Môžeme byť radi, že v obci je dnes situácia taká aká je a čo sa týka pripomienok k cenníku a podobne, túto záležitosť treba riešiť so zodpovedajúcou inštitúciou a tou je na Slovensku Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Pridať reakciu

Michal Pysny


 
pridané 21.8.2008 09:49:24, IP: 194.160.178.68

zasadnutia OZ

Chcem sa opýtať, ako volič, prečo neboli v mesiaci júl, august zasadnutia OZ, pretože záznam na webe nie je? To budú mať poslanci o 2 mesiace menší poslanecký plat?

Pridať reakciu

volič


 
Reakcia na príspevokpridané 21.8.2008 18:40:45, IP: 80.242.33.227

Zasadnutia OZ - odpoveď

Prajem Vám pekný deň,
ďakujem Vám za príspevok, som rád, že ako volič sa informujete o pravidelnosti zasadnutí OZ v našej obci. Všetky zasadnutia sa konajú v našej obci aj nad rámec zákona o obecnom zriadení, kde je ukotvené, že starosta obce zvoláva zasadnutie obecného zastupiteľstva minimálne jeden raz za dva mesiace. Posledné zasadnutie OZ bolo 4.7.2008, pozvánka bola určite zvrejnená na našich webových stránkach a na vývesnej tabuli v obci, ďaľšie zasadnutie OZ plánujeme na piatok 5.9.2008. Cením si Váš postreh a bol by som rád, keby ste svoj názor prezentovali verejne a podpísali sa pod príspevok do diskusie. Nemáte sa čoho obávať, veď to, že Vás zaujíma dianie v našej obci a ide Vám o napredovanej a rozvoj Kláštora pod Znievom je vynikajúce, len treba výjsť z rôznych pseudonymov a skratiek, skrývať sa za podpisom volič, či priateľ, obyvateľ obce a pod. a verejne svojim podpisom povedať nám všetkým, že toto som ja a ja mám na celú vec takýto názor a stojím si za ním. Ďakujem za pochopenie.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
Reakcia na príspevokpridané 26.8.2008 23:41:56, IP: 213.151.217.171

RE obecné zastupiteľstvo

... ahoj pán starosta, čitateľovi asi chýbala zápisnica zo zastupiteľstva čo svedčí o tom, že nielen on ale mnohí sa o dianí na obecnom zastupiteľstve intenzívne zaujímajú ... bude zverejnená? ďakujem

Pridať reakciu

Mišo P.


 
pridané 21.8.2008 09:42:08, IP: 194.160.178.68

kinobus

V akciách a podujatiach nemáte žiadnu zmienku o Kinobuse-prečo?

Pridať reakciu

návštevníci KpZ


 
Reakcia na príspevokpridané 21.8.2008 18:46:25, IP: 80.242.33.227

Kinobus - odpoveď

Dobrý deň,
ďakujem Vám za príspevok, máte veľmi dobrý postreh, keď ste si všimli, či už v médiách alebo v Martine, či v Žiline , že aj naša obec je zaradená do tejto peknej akcie. Do našej obce Kinobus zavíta 5.9. večer a odchádzať bude 6.9.2008 v poobedňajších hodinách. Len včera ma navštívili organizátori tohto podujatia a donielsi mi plagáty a program podujatia. Dnes je to už zverejnené vo výsesnej tabuli obce a za pár dní, po obdržaní materiálov v elektronickej podobe od organizátorov, bude oznam o tejto akcii zverejnený aj na týchto webových stránkach. Nebojte sa, dočkáme sa všetci, myslím, že to bude veľmi pekné podujatie.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 12.8.2008 18:35:09, IP: 195.168.228.8

Zmena?

Dobrý deň,
zaujíma ma, kto konkrétne a ktorú časť web stránky tvorí?
Kto dnes zrealizoval ten "nový nápad s členením?" A či tvorcovia spolu komunikujú pred realizáciou zmien? Tá zmena sa mi nepáči.

Pridať reakciu

návštevník stránky


 
Reakcia na príspevokpridané 29.8.2008 23:58:08, IP: 195.168.241.181

RE Tvorba stránky

Predpokladám, že Vaša otázka vyplynula z potreby reagovať na krátkodobý technický problém na stránke ... Verím, že vzniknutý "chaos" sa už nezopakoval a stránka funguje v poriadku ... neviem detaily problému (bol som mimo SR a nezachytil som ho), no predpokladám, že vznikol z technických dôvodov spôsobených softvérom, v ktorom je stránka tvorená ... Čo sa týka mien, pán starosta zodpovedá hlavne za časť samospráva, vyjadrite sa, akcie a podujatia a oznamy (teda aktívna obojsmerná diskusia), pán Gulas si spravuje časť školský úrad a ja sa snažím prevádzkovať ostatné. Hlavne technicky, pretože s obsahom mi pomáhajú najmä pani Bágeľová, moja mama Daniela Pyšná ale prispeli už i p. Balejová (škôlka) ap. Program, v ktorom je web tvorený je veľmi jednoduchý a umožňuje správu jednotlivých častí rôznymi ľuďmi ... teda každý, kto chce, môže spravovať rôzne časti (napr. športové kluby, záujmové spolky ap.) ... snáď raz k tomu dôjde :-)

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
pridané 6.8.2008 13:17:58, IP: 194.160.178.68

oslavy výročia založenia KpZ

Oslavy výročia sa blížia míľovými krokmi a doteraz nebol zverejnený program, na zasadnutí OZ neboli schválené finančné prostriedky na túto akciu. V okolitých obciach /Socovce, Bystrička/ mali dávno pred tým, ako všetko "vypuklo" hotové programy, pozvánky, schválené financie, určených zodpovedných ľudí za všetko. Neviem, či je rozumné robiť takého veci tak narýchlo /Práca kvapná, málo platná/. A ešte možno jedna pripomienka -nemohla sa celá akcia rozdeliť: teraz spraviť výročie s Goluchovom a neskôr pri okrúhlejšom výročí samostatne sa venovať len Kláštoru pod Znievom. Myslím si, že historia KpZ je veľmi bohatá a stálo by za to viac sa jej venovať.

Pridať reakciu

dada


 
Reakcia na príspevokpridané 11.8.2008 13:47:09, IP: 78.98.11.68

Oslavy výročia obce Kláštor pod Znievom - odpoveď

Dobrý deň,
ďakujem Vám za príspevok, som rád, že okrem iných Vašich povinností si vždy nájdete čas aj na veci verejné, na aktuálne dianie v našej obci. Presne ste vystihli, že Kláštor pod Znievom má veľmi bohatú a krásnu históriu, ktorej je potrebné sa venovať a pripomínať si jej významné jubileá. To je aj našim cieľom, určite celé podujatie nechystáme narýchlo, už od začiatku tohto roku sa venujeme prípravam a dolaďovaniu programu týchto osláv. To, že sme spojili jubileum 895 rokov od prvej písomnej zmienky o našej obci a 5 výročie podpísania partnerskej zmluvy s gminou Goluchów v Poľsku, bolo rozhodnutie celého tímu ľudí, ktorí sú do príprav osláv zahrnutí. Viem, že dobrá a včasná propagácia takéhoto podujatia je dôležitá, preto sú aj vlajky na ul. M. Čulena v našej obci a už dnes v časti kultúrne a športové podujatia na úvodnej stránke nájdete viac informácii aj o programe počas pripravovaných osláv obce. Pevne verím, že aj s Vašou spoluprácou sa nám podarí zorganizovať veľmi pekné podujatie, na ktorom si každý nájde to, čo ho zaujíma a bude na septembrové dni roku 2008 spomínať ešte dlhé roky.

Prajem Vám úspešný týždeň.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 6.8.2008 13:13:31, IP: 80.242.33.197

ZDRAVOTNÁ STAROSTLIVOSŤ A DOVOLENKY A PN LEKÁRA

Dobrý deň pá starosta,

chcem získať niekoľko informácií ohľadom zdravotnej starostlivosti v obci Kláštor pod Znievom.

Najhoršie je to v čase dovoleniek alebo nemoci zo strany lekára. Veď aj v minulosti keď si lekár čerpal dovolenku alebo PN to bolo v poriadku do ambulancie vždy prišiel niekto zastupovať no v dnešnej dobe je to už o niečom inom (asi už nejde o pacienta). Si myslím, že nie je riešenie, že zastupuje ambulancia v Martine veď sú tam dve: Martin - Mudroňa 11, Martin - Mazúra 32 . To sa musia chorí občania zväčša dôchodcovia alebo invalidi trepať do Martina. A stanú sa aj situácie, že pacient s priľahlej obce sa ani o dovolenke zdravotníckeho zariadenia nedozvie, lebo to asi niekto neoznámi, veď na čo nejako bolo nejak bude. To je radosť keď sa má chorý človek trepať z Vrícka alebo inej obvodovej obce do Kláštor, kde iba na dverách zistí, že majú minimálne týždeň dovolenku, bez toho aby to oznámili príslušnému starostovi, ktorý by to vyhlásil obecný rozhlasom. Ale cesta pacienta ešte zďaleka nekončí ak pacient nemá lieky alebo sa mu točí hlava je mu zle tak sa musí sám tepať ďalej do Martina a tam hľadať zastupujúcu ambulanciu. Pretože sanitku alebo záchranku mu doobeda dispečing nepošle a odporučí aby volal alebo navštívil službukonajúceho obvodového lekára. Ak by aj pacient vedel , že zastupuje ambulancia Martin a zavolal zastupujúcemu lekárovo a požiadal ho o osobnú návštevu mám takú pochybnosť že by zas nepochodil.

Preto by bolo asi najlepšie riešenie keby v čase dovolenky ambulancie v Kláštore pod Znievom zastupovala lekárka z Martina v Kláštorskej ambulancí alebo aspoň v Pondelok, Stredu a Piatok. Veď v Martine bude fungovať aj tak ešte jedna ambulancia a to by bolo najlepšie riešenie.

A PRETO OBĆANIA VYJADRITE AJ VY SVOJE NÁZORY O TEJTO PROBLEMATIKE!!!

Ďalej mám ešte otázku k ordinačný hodinám:

Podľa Vašej stránky :
MUDr. Mária Schmidtová
praktický lekár pre dospelých
č. tel. 043 / 4933 134
Po 8,00 - 12,00
Ut 7,30 - 11,00
St 8,00 - 11,00
Št 13,00 - 15,00
Pi 8,00 - 12,00
Podľ stránky zdravie:
Obvodná ambulancia Kláštor pod Znievom
Kláštor pod Znievom , Korauša 209
Kontakt: (len počas ordinačných hodín)
Telefón: 043/4933134
E-mail: obvod.klastor@zdraviemartin.sk
Ordinačné hodiny:
Odber krvi Ordinácia Obj.pac.
Po 7.00-8.00 8.00-13.00 13.00-15.00
Ut 7.00-11.00
St 7.00-8.00 8.00-13.00 13.00-15.00
Št 12.30-15.30
Pi 7.00-8.00 8.00-13.00 13.00-15.00

Podľa ich ordinačných hodín majú byť pacienti ktorí si prednostne zaplatia vybavovaní v čase 13:00 a 15:00 ale to nie je v súlade. A pritom keď si niekto zaplatí zoberú ho prednostne aj ráno.

Pretože aj pacient , ktorí si nezaplatí má nárok na ošetrenie v poobedných hodinách a nemôžu si to takto obmedzovať.

Pacienti za platbu majú byť vyšetrení mimo ordinačných hodín a časové rozmedzie určuje ŽSK. Tento list o cene a časovom intervale v ranných a poobedných hodinách na dverách ambulancie chýba.

Inač je za to dosť veľká pokuta:

(Výšku poplatku za prednostné ošetrenie pacienta, ako aj jeho časový rozsah v ordinačných hodinách ambulancie lekára, schvaľuje Odbor zdravotníctva ŽSK lekár samosprávneho kraja. Ak by došlo zo strany ambulantného lekára k porušeniu vo veci prednostného ošetrenia a ordinačných hodinách, môže mu byť udelená pokuta.
Aký postih hrozí lekárom, ak nedodržiavajú stanovenú výšku poplatkov za prednostné ošetrenie pacienta?
Pri nedodržiavaní povinností poskytovateľa (lekára) je možné pristúpiť k udeleniu pokuty, ktorej výška závisí od závažnosti porušenia. Najvyššia možná pokuta lekárovi môže dosiahnuť až pol milióna korún)

Ďakujem za dúfam korektnú odpoveď zo strany vašej funkcie

Pridať reakciu

PACIENT


 
pridané 3.8.2008 15:07:13, IP: 195.98.17.11

Septembrové oslavy

Dobrý deň,
zaujíma ma podrobný program septembrových osláv, len dátum s otáznikom nestačí. Chcem sa zúčastniť a zariadiť si svoj čas.

Pridať reakciu

návštevník obce


 
pridané 19.7.2008 20:01:53, IP: 78.99.134.206

DaŇ

Dobrý večer, chcem sa informovať, dokedy je zákonom stanovená lehota /dátum/ vyrúbenia dane z nehnuteľnosti? Vďaka

Reakcia na príspevokpridané 29.7.2008 07:52:47, IP: 78.98.102.37

Odpoveď

Dobrý deň,
ďakujem Vám za príspevok, odpoveď na Vašu otázku je ukrytá vo VZN obce, ktoré sa príjma koncom každého roka s platnosťou na rok nasledujúci.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 14.7.2008 14:57:50, IP: 195.168.232.82

OZ doporučuje?

Pán starosta,
v uznesení č. 20/2008 z 13.6.2008 OZ doporučuje v bode 1. riešiť nedoplatky na daniach z nehnuteľností a poplatky za odpad.
To medzi nami žijú občania a my platiaci platíme i za nich? Čo tak vyvesiť ich na web stránku i na vývesnú tabuľu v obci konkrétne i so sumami? Nech ich vidíme a nech sa vidia aj oni!
A nemal by tento bod byť v zápisnici uvedený ako OZ UKLADÁ? Lebo v r. 2008 ukladá len 2x / z toho 1x odmenu starostovi 9.5.2008/

Pridať reakciu

platiaci občan


 
Reakcia na príspevokpridané 15.7.2008 13:13:50, IP: 78.98.58.235

OZ doporučuje - reakcia na príspevok

Dobrý deň,

ďakujem Vám za príspevok. Myslím si, že všetci vieme, že neplatiči boli, sú a budú a to nie je problém len našej obce. S podobnými problémami sa musia vyrovnať aj iné obce a mesta na Slovensku. Všetci, ktorí v riadnom termíne neuhradia daň z nehnuteľnosti a polatok za odpad obdržia a aj v minulosti obdržali od OÚ výzvu na zaplatenie vyrúbených poplatkov. Ak tak neurobia je možné samostatne alebo prostredníctvom exekútora nedoplatky vymáhať. Čo sa týka zverejnenia zoznamu neplatičov, tento nie je možné vyvesiť a zverejniť.
Poslanci OZ na svojom zasadnutí tak ako ste správne postrehli " berú na vedomie, schvaľujú, súhlasia, doporučujú a ukladajúa a pod." Ukladať môžu poslanci OZ úlohy sebe, komisiám OZ, hlavnému kontrolórovi obce .... Starostovi obce doporučujú. Čo sa týka uznesenia z 9.5.2008 poslanci si uložili úlohu do najbližšieho zasadnutia OZ pripraviť návrhy na odmenu starostovi za I. štvrťrok, nie ako píšete odmenu starostovi.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
Reakcia na príspevokpridané 15.7.2008 15:16:13, IP: 217.73.22.5

RE: Neplatiči

Chcel by som reagovať na diskusiu k neplatičom ... pohľadávky v sume cez 500 tis. tvoria v podstate cca. 1 / 20 ročného rozpočtu obce, čo určite nie je zanedbateľná suma a za danú hodnotu by sa dalo zrealizovať veľa zaujímavých vecí ... Chcem sa spýtať, prečo nie je možné zverejniť zoznam neplatičov? Jedná sa o zákon o ochrane osobných údajov? Prešiel som si narýchlo web a zistil som, že mestá ako Banská Bystrica, Rimavská Sobota alebo Veľký Krtíš majú na webe neplatičov či už právnické ale i fyzické osoby. Z ich vlastných reakcií hlavne u FO vraj vyhlásenie neplatičov na webe ale i na obecných vývesných tabuliach zásadne zlepšilo vyberanie poplatkov ... Postupujú tak, že po urgencii a nezaplatení oboznámia dlžník, že jeho meno i suma budú zverejnené a následne po lehote ho zverejnia. Ak môžu takto postupovať viaceré veľké mestá (a pochvalne o tom píše i tlač), myslím, že by tak mohla postupovať i naša obec ... Je to citlivá téma, no myslím, že na ľudí, ktorí si neplnia svoje povinnosti na úkor poctivej časti občanov netreba brať ohľad (sociálne prípady sa dajú riešiť špecificky), hlavne, ak zvážime, že za ich nezaplatené peniaze obec nemá na to, aby napr. zlepšila stav detských ihrísk a športovískv obci, viac podporila futbalistov prípadne organizáciu kultúrnych podujatí ap.

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
Reakcia na príspevokpridané 16.7.2008 08:12:20, IP: 78.98.156.43

Neplatiči - reakcia

Prajem Ti príjemný deň,
ďakujem Ti za vynikajúci príspevok, ktorého obsah aj mňa veľmi zaujal. Áno ako si správne poznamenal ak spojenie jednej alebo viacerých charakteristík alebo znakov vedie priamo alebo nepriamo k určiteľnosti fyzickej osoby jedná sa už o osobný údaj. To som mal na mysli v prvej reakcii. Ale na druhej strane v zmysle § 23b, ods. 5 zákona č. 511/1992 Zb. O správe dané a poplatkov v znení neskorších predpisov môže správca dane, ktorým je obec, zverejniť zoznam daňových dlžníkov, u ktorých eviduje podľa stavu k 31. decembru predchádzajúceho roka daňový nedoplatok, ktorý presiahol u fyzickej osoby 5 000 Sk a u právnickej osoby 50 000 Sk; v zozname môže uviesť len údaje podľa odseku 3. V zoznamoch, ktoré sa zverejňujú, sa uvedie

a) meno a priezvisko fyzickej osoby, jej trvalý pobyt alebo miesto podnikania, ak je odlišné od trvalého pobytu,
b) obchodné meno alebo názov právnickej osoby a jej sídlo,
c) výšku daňového nedoplatku podľa jednotlivých druhov daní.

Takže ak nezaberajú žiadne iné formy ako získať od občanov poplatky, nereagujú na žiadne pokusy z našej strany, na žiadne výzvy a splátkové kalendáre a exekúcie sú zdĺhavé máš určite pravdu, že zverejnenie zoznamu neplatičov je jedna z možností ako naplniť rozpočet.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
Reakcia na príspevokpridané 16.7.2008 22:00:59, IP: 78.141.102.191

RE: Neplatiči

Zákon to umožňuje, neplatiči sú, pohľadávky sú nevymožiteľné, zverejnenie mien v iných samosprávach zlepšilo platobnú disciplínu ... Využije tento nástroj i naša obec? Je záujem o zlepšenie príjmov a poskytnutie zadosťučinenia morálne zodpovedným občanom? Ďakujem za diskusiu k inak citlivej téme, vážim si to.

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
Reakcia na príspevokpridané 17.7.2008 08:54:53, IP: 78.98.167.79

Neplatiči - odpoveď

Ahoj Michal,
prajem Ti pekný deň. Máš pravdu, že táto téma je veľmi citlivá, ale určite aj v tejto oblasti je potrebné urobiť opatrenia na zabránenie alebo zníženie tohto stavu. Keďže sme ako správca dane už využili rôzne nástroje na vymožiteľnosť pohľadávok od občanov, ktoré nepriniesli požadovaný efekt, v najbližšom období, presne ako nám zákon umožňuje, pristúpime k zverejneniu zoznamu neplatičov na našej webovej stránke a na vývesnej tabuli obce.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 13.7.2008 17:32:08, IP: 78.99.63.43

záverečný účet obce

V predloženom a schválenom záverečnom účte obce za rok 2007 sú pohľadávky obce k 30.12.2007 v sume 519.712.- SK. Zaujíma mňa ako bude obec pohľadávky vymáhať? A ďalšia otázka z toho istého dokumentu: podnikateľská činnosť obce bola k 30.6.2007 čiastočne zrušená. Zaujíma mňa aká bola pred týmto dátumom a aká je či bude ďalej.

Pridať reakciu

dada


 
Reakcia na príspevokpridané 23.7.2008 06:27:56, IP: 194.160.178.68

záverečný účet-dotaz

Pán starosta, prosím o odpoved na moje otázky v príspevku Záverečný účet. Rozprúdila sa po ňom síce diskusia, ale neboli zodpovedané 2 otázky, ktoré boli dané.

Pridať reakciu

dada


 
Reakcia na príspevokpridané 29.7.2008 07:50:38, IP: 78.98.102.37

Odpoveď

Dobrý deň,
ďakujem Vám za príspevok a aj keď neskôr, predsa len odpovedám. Áno po Vašom príspevku sa rozprúdila diskusia k nedoplatkom na dani z nehnuteľnosti, to by bola asi prvá časť odpovede na Vašu otázku. Čo sa týka ďalších pohľadávok, všetci dotknutý boli vyzvaní k uhradeniu pohľadávky a splneniu si povinnosti voči obci, môžem konštatovať, že pohľadávka vo výške 124 800,- SK bola obci uhradená v mesiaci február, ostatné pohľadávky sú stále v riešení. Ďalej boli obci uhradené aj ďalšie pohľadávky vzniknuté z nedoplatku na dani z nehnuteľnosti, pre ktoré bol schválený splátkový kalendár. Na druhú Vašu otázku konštatujem, že obec podniká už dlhšie obdobie. Určite viete, že v obci máme kaderníctvo, holičstvo, zberňu prádla, poskytujeme služby v oblasti vnútroštátnej nákladnej cestnej dopravy... V minulom roku, ako ste správne poznamenali, sme prehodnotili činnosť prevádzky a všetky služby a činnosti, ktoré sú obci dané zákonom už nevykonávame ako podnikatešskú činnosť.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 8.7.2008 08:07:46, IP: 217.73.22.5

Oslavy výročia obce

Pán starosta, všimol som si výzdobu obce vlajkami uozorňujúcimi na chystané oslavy prvej písomnej zmienky o obci. Musím pochváliť, myslím, že sú veľmi vydarené. Mohli by ste však priblížiť plánovaný program resp. ďalšie detaily trochu bližšie? Ďakujem.

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
pridané 2.7.2008 07:59:50, IP: 87.197.55.97

Pohľadnice

Dobrý deň, pán starosta,
pri rozhovore s Vami ste vraveli, že budete uvažovať o predaji pohľadníc našej obce v obchodoch, Znievskom dvore... Po obci už chodia turisti, ktorí by mohli pohľadnice posielať. Ako ste sa rozhodli? Daniela Pyšná

Pridať reakciu

Daniela Pyšná


 
pridané 22.6.2008 11:44:42, IP: 91.127.44.236

VÁŽENÝ PÁN STAROSTA!
SOM OBČANKA VAŠEJ OBCE.JE SÍCE DOBRÝ NAPAD MAT TU PIZZÉRIU ALE NIE TAKTO!
JE TO TU AŽ PRÍLIŠ HLUČNÉ HLAVNE PO DESIATEJ HODINE VEČER V PIATOK A V SOBOTU.
PROSÍM VYRIEŠTE TENTO PROBLÉM ČO NAJRÝCHLEJŠIE.
JA NEMOŽEM SPÁVAT AJ KED BY SOM TO POTREBOVALA

Reakcia na príspevokpridané 7.8.2008 13:06:18, IP: 195.160.182.42

Ubytovanie v obci

Vazeny pan starostra, zelam Vam dobre dopoludnie...chcel by som sa vas spytat, ci nemate v umysle v obci vytvorit dake miesnosti na ubytovanie. Bolo by to fakt dobre z hladiska turistiky.....vela ludi si chce popozerat pekne miesta, hory, doliny a hlavne zrucaniny hradu zniev...dakujem a budem cakat na odpoved zelam vam vela stastia...aj obci

Pridať reakciu

Michal Cernak


 
Reakcia na príspevokpridané 7.8.2008 18:46:56, IP: 217.73.22.5

Ubytovanie

Ahoj, ak mozem odpovedat namiesto pana starostu ... obec v ramci svojich moznosti ponuka ubytovanie na peknom mieste pri Lurdskej v pohodovej chate (bohuzial momentalne nie je k dispozicii, vsetci ale verime ze uz nie na dlho), ak si z KpZ tak ho urcite poznas. A v minulom roku bol zrekonstruovany byt v budove materskej skolky, ktory je tiez k dispozicii. Tento rok pribudlo ubytovanie v sukromi v Hlbokej ulici a uvidime, mozno do buducna este nieco pribudne. Takze dnes to uz nie je take biedne ako par rokov dozadu a turisti sa u nas uz ubytovat kde maju. Si vitany, drz sa (a dakujeme za zapojenie sa do diskusie)

Pridať reakciu

Michal Pysny


 
Reakcia na príspevokpridané 9.8.2008 08:36:15, IP: 84.47.45.102

odpoved na ubytovanie

Dakujem vam za odpoved..Ja som nemal odkial vediet ze uz tam take daco je ako priestory na prenocovanie, lebo ja som tam byval 13 krasnych rokov ... a teraz ked byvam v PD...niekedy by som sa chel vratit do obce kpz ... aspon na nejaky tyzden, pripadne na par dni len nemozem lebo som netusil ze uz su tam priestory na prenocovanie, aj preto som sa zapojil do diskusie o ubytovani v obci kpz ... som rad ze som sa dozvedel prostrednictvom vasej webovej stranky ake moznosti su tam sa ubytovat... a chcel by som sa opytat da sa na tejte webovej stranke zistit aj kolko stoji ubytovanie na jednu noc??? a co tom je zapocitane??? mam na mysli to ci v tej cene je zahrnute vsetko... strava,voda ap. alebo len cisto prenocovanie... dakujem za pochopenie a budem cakat na odpoved.... zelam vam vela uspechov ale hlavne zdravie DAKUJEM DOVIDENIE

Pridať reakciu

Michal Cernak


 
Reakcia na príspevokpridané 10.8.2008 13:53:19, IP: 195.168.235.110

RE ubytovanie

ahoj Michal, som rad ze sme ti pomohli co sa tyka informacii o Klastore, Vazime si, ze nasu stranku navstevujes pravidelne a ako rodak mas uprimny vztah ku Klastoru a vies to aj verejne vyjadrit. suhlasim s tebou, ze KpZ je nadherne miesto kde sa oplati vracat i preto si vazim, ze mas zaujem prist. Co sa tyka tvojej otazky ohladom cien ubytovania mas pravdu, to tam nie je. Tuto informaciu nemam ani ja a ti, co ju maju (obecny urad resp. prenajimatel ubytovania) nam ju zatial neposkytli, aby sme ju tam dali. Preto ti odporucam priamo zavolat na tam uverejnene telefonne cisla a osobne si zistit viac. Verim, ze sa do KpZ vratis a stravis tu pekne chvile, vsetko dobre prajem i tebe, drz sa

Pridať reakciu

Michal Pysny


 
Reakcia na príspevokpridané 10.8.2008 17:31:34, IP: 84.47.45.102

RE:ubitovanie

Dobry den...dakujem vam este raz za odpoved ktoru ste mi poskitli...vim kpz je krasna obec..a ked ide omna ja by som sa chcel vratit do obce kpz...na trvalo us by som tam chcel aj zomriet je to preca moja rodna obec a nigde inde sa nebudem citit lepsie ako...v oobci kpz...tam de clovek stravi svoje dectvo je tazke otial odchadzat...a preto by som sa tam chcel vratit natrvalo a aj tam v pokoji zomriet...de sa clovek narodi mal by tam aj zomriet...dakujem za informacie a budem sa kontaktovat stimi co to maju na starosti alebosi najdem cas a zajdem tam osobne...vzdi som sa tam vracal rad...dakujem dovidenia

Pridať reakciu

Michal Cernak


 
Reakcia na príspevokpridané 7.8.2008 12:57:31, IP: 195.160.182.42

PIZZERIA KPZ

NEVIEM PRECO SA LUDIA STAZUJU ZE TAM MATE PIZZERIU...VSAK JE TO LEN DOBRE....BOL SOM V KPZ PO TROCH ROKOU A STRASNE VELA VECI SA TAM ZMENILO...NIEKTORE K DOBREMU ALE VIAC K TOMU HORSIEMU CO SOM MAL CEST VIDIET NA VLASTNE OCI...LUDI MOZTE BYT RADI ZE TAM MATE TAKE DACO AKO JE PIZZERIA...SAK MOJA RODNA DEDINKA KPZ JE STRASNE ZAUJIMAVA OBEC. LUDIA A CI SU TO OBYVATELIA OBCE ALEBO TURISTI KTORI SA CHCU POKOCHAT TOU KRASOU CO MATE HNED VEDLA SEBA. A TA PIZZERIA VAM IBA POMOZE V TOM, ABY STE SA ESTE VIAC ZVIDITELNILI... STE PREDSA LEN POVACSIA DEDINKA...TAKZE VIAC LUDI VAM LEN PROSPEJE...A PANI M.SVITANOVEJ A JEJ MUZOVI MOZTE LEN DAKOVAT...JE TO DOBRY PODNIK...A CO JE HLAVNE ROBIA TOM DOBRU PIZZU:)
ZELAM VAM AJ OBCI KPZ VELA STASTIA ...A BLHOZELAM K VYROCIU PRVEJ ZMIENKE O OBCI KPZ...

Pridať reakciu

MICHAL CERNAK


 
Reakcia na príspevokpridané 24.6.2008 08:03:04, IP: 194.160.178.68

pizzeria

Pamätám si ešte, ked v súčasných priestoroch Pizzerie bolo miestne pohostinstvo a okolie bolo také, aké bolo. Teraz, ked sa konečne do KpZ. dostalo niečo príjemné, kultúrne, ked je možnosť prilákať sem viac ľudí, začíname si znepríjemnovať život. ˇSkoda. ˇZelám pani M.Svitanovej veľa síl a veľa optimizmu v prekonávaní "kláštorského ducha" znášanlivosti, či neznášanlivosti?, či závisti?..

Pridať reakciu

priateľ


 
Reakcia na príspevokpridané 23.6.2008 14:10:12, IP: 78.98.36.141

Znievsky dvor - odpoveď

Prajem Vám pekný deň,
ďakujem Vám za príspevok. Čo sa týka Pizzérie v našej obci, osobne si myslím, že reštauračné zariadenie takéhoto druhu u nás už dlhé roky chýbalo. Veľa obyvateľov, ale hlavne návštevníkov našej obce sa už dlho domáhali vytvorenia podobného zariadenia. Hluk po 22,00 hod. je iste nepríjemná vec a práve preto sa chcem spýtať, prečo neprivoláte hliadku PZ z dôvodu rušenia nočného kľudu? Na základe žiadosti p. M. Svitanovej obecné zastupiteľstvo na svojom zasadnutí dňa 13.6.2008 schválilo otváracie hodiny pre prevádzku PIZZÉRIE nasledovne :
Ne, Po, Ut, Str, Štv 11,00 - 22,00 hod.
Pia, So 11,00 - 24,00 hod.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 15.6.2008 18:52:53, IP: 78.99.201.43

ulice

Vážený pán starosta,chcel by som sa informovať,kedy bude vykonaná oprava ciest v obci,konkrétne na Lesnej ulici,ktorá je v katastrofálnom stave.Bolo by to možné čím skôr vyriešiť.Dakujem

Pridať reakciu

občan


 
Reakcia na príspevokpridané 23.6.2008 13:50:19, IP: 78.98.36.141

ulice - odpoveď

Prajem Vám pekný deň,
ďakujem Vám za príspevok. S opravou miestnych komunikácii v obci sme začali na jar tohto roku, myslíme na všetky ulice a pevne verím, že postupne sa dočkáme všetci. Viem, že to ide dosť pomaly, ale všetko sa odvíja od finančných možností obce a okrem opráv komunikácií sa riešia aj iné, tiež dôležité veci.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 10.6.2008 13:09:57, IP: 194.160.178.68

komunálny odpad

Je všeobecne známe, že od roku 2010 budú obce povinne separovať papier, sklo, plasty, kovy a biologicky rozložiteľný odpad. Treba rátať s vysokými nákladmi a zrejme aj so zvýšenými poplatkami od občanov, so zmenou celej organizácie nakladania s komunálnym odpadom. Bude treba zmeniť návyky a stereotyp ľudí, presviedčať, vysvetľovať. ..Chcem sa preto opýtať ako je OZ pripravené na túto skutočnosť a kedy začne, pretože skládka je plná- tu sa natíska otázka, prečo sa kupoval starý smetiak, ked bude celá organizácia zberu určite iná. Neboli to vyhodené peniaze, ktoré sa mohli využiť zmysluplnejšie?

Pridať reakciu

dada


 
Reakcia na príspevokpridané 10.6.2008 14:16:02, IP: 78.98.92.52

komunálny odpad - odpoveď

Prajem Vám dobrý deň, ďakujem Vám za príspevok a Váš výborný postreh. Tak ako ste poznamenali, nakladanie s odpadmi, separovanie a likvidácia odpadov je dôležitá vec, s ktorou sa musia popasovať všetky obce na Slovensku. Aj my u nás v Kláštore pod Znievom na to myslíme. Keďže separovanie odpadu, ktoré bolo zaužívané doteraz je nedostačujúce pripravuje sa spolupráca s firmou Brantner Fatra Martin o zbere a likvidácii separovaného odpadu. Na základe uzatvorenej dohody s touto firmou sa do každej domácnosti dostane informačný leták o novom spôsobe separovania odpadu a harmonogram zvozu vyseparovaného odpadu. Každá domácnosť bude plastový odpad separovať doma do vriec žltej farby, sklo sa bude separovať tak, ako doteraz do zelených " domčekov " . Ostatné " domčeky " budú zo svojich stanovíšť stiahnuté. Papier na základe dohody sa bude pravidelne vykupovať firmou Brantner Fatra Martin. Biologický odpad zatiaľ budeme likvidovať my prostredníctvom veľkokapacitných kontajnerov umiestnených v obci, ktoré sú zároveň určené aj na ukladanie drobného stavebného odpadu. Je dôležité a my si to uvedomujeme, že je potrebné zaviesť domáce kompostovanie záhradného odpadu a zároveň komunitné kompostovanie v obci. Pre tento účel máme spracovaný " Program na rozvoj domáceho a komunitného kompostovania v obci... ", ktorý je k nahliadnutiu na Obecnom úrade v Kláštore pod Znievom. Je veľmi dôležité, aby sme si všetci uvedomovali nutnosť separovania jednotlivých zložiek odpadu. Určite sa s tým stretnú aj naše deti v školách, kde plánujeme na každé poschodie zabezpečiť sadu farebných kontajnerov na separovanie odpadu. Aj takto chceme vplývať na rodičov a starých rodičov. Zodpovedným prístupom ku separovaniu odpadu samy budeme prispievať k odľahčeniu našej skládky odpadov, ktorú by sme si chceli uchovať čo najdlhšie. Zvoz domového odpadu sa bude vykonávať aj naďalej, ale pevne verím, že s pripravovanou zmenou nakladania s odpadmi v obci sa bude aj objem odpadu určeného na likvidáciu na našej skládke stále znižovať. Zároveň chcem všetkých obyvateľov našej obce v prípade potreby vývozu odpadu na našu skládku požiadať o dohovorenie si termínu vývozu a uloženia odpadu na skládke so zodpovednými zamestnancami obce p. Jánom Jeťkom a p. Jurajom Bágelom. Verím, že sa všetci stotožníme s pripravovanými zmenami, ktoré sa premietnu aj v novom VZN obce o nakladaní s odpadmi. Ďakujem za pochopenie.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
Reakcia na príspevokpridané 12.6.2008 06:21:16, IP: 194.160.178.68

dodatok

Viete, všetko to, čo ste napísali, je krásne a dlhé. Píše sa rok 2008 a už od 1.1.2006 platí novela zákona o odpadoch - aj bioodpad,..To, že je vypracovaný "Program na rozvoj domáceho a komunitného kompostovania v obci", to ste zverejnili až teraz. Možno by sa text mal dať na webovú stránku...ale najmä o tom všetkom rozprávať, informovať, komunikovať s ľudmi. Tu je určite aj veľký priestor pre poslancov a ich zaktivizovanie /ešte nebola na webe ani jedna odpoved zo strany poslancov/. Tak, ako chystáte "rajony" pre VPP, tak by mali mať svoj volebný priestor aj oni. Alebo snád majú?

Pridať reakciu

Dada


 
Reakcia na príspevokpridané 12.6.2008 15:48:56, IP: 78.98.171.58

reakcia

Dobrý deň,
ďakujem za príspevok a správny postreh. Myslím, že ja osobne sa snažím komunikovať s každým vždy a všade, len tých problémov na riešenie je mnoho, to mi určite dáte za pravdu. Áno všetky smernice, programy a VZN, ktoré boli prijaté už skôr a nedostali sa ešte na túto stránku určite doplním a budem o tom informovať všetkých návštevníkov našej webovej stránky. Máte veľmi dobré pripomienky a správny a zaujímavý postreh ak je to možné veľmi rád by som sa s Vami stretol osobne. Ďakujem.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
Reakcia na príspevokpridané 17.6.2008 07:59:26, IP: 194.160.178.68

reakcia

Pán starosta, obdivujem Vaše odhodlanie všetko zariadiť, pri všetkom byť, o všetkom mať prehľad... To všetko je krásne, no myslím si, že takýmto spôsobom si privodíte len ak vysoký tlak, infarkt,.. a iné zdravotné problémy.Táto práca vyžaduje kolektívny prístup, spoluprácu predovšetkým s poslancami a rozdelenie úloh a prevzatie zodpovednosti za ich riešenie aj z ich strany. Tam je asi "pes zakopaný", nemyslíte?

Pridať reakciu

dada


 
Reakcia na príspevokpridané 23.12.2008 22:03:37, IP: 91.127.94.68

komunálny odpad

"Niečo úžasné, čo vyšlo z "Vašej" hlavy, asi sa pani "Dada" moc vyzná v práci, čo sa týka spravovania obce. Možno aj v nej pracuje...Milá pani alebo slečna, o starostu sa nebojte, lebo on sám vie, koľko zvládne.....ani Vaše príspevky mu na zdraví nepomôžu...krásny večer.....

pridané 6.6.2008 20:15:54, IP: 88.212.21.161

informacie

dobry den. chcel by som sa opytat kde by som nasiel vysledky jednotlivych rocnikov cyklistickych pretekov. pretoze v roku 1999 som vyhral zavod ako junior rad by som zozbieral vsetky informacie /vysledky/ ktore som dosiahol pocas mojej karieri. za pochopenie a kladne vybavenie vopred dakujem. s pozdravom Ladislav Kočiš

moja emailova adresa: kocis.ladislav@gmail.com

Pridať reakciu

Kočiš Ladislav


 
Reakcia na príspevokpridané 7.6.2008 17:29:02, IP: 80.242.33.227

informácie - odpoveď

Dobrý deň,
výsledky jednotlivých ročníkov cyklistických pretekov " Znievske dni cyklistiky " sú archivované u riaditeľa pretekov a zároveň nestora cyklistiky v Znieve p. Juraja Farbiaka. Pokúsim sa ich zohnať a potom Vám ich prepošlem, resp. zverejním na tejto webovej stránke.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 5.6.2008 09:38:31, IP: 194.160.178.68

cintorín

Chcem sa vrátiť k téme cintorín. V uznesení z OZ č.13/2007 je v časti B. schvaľuje bod 5. obstaranie softveru na pasportizáciu cintorína. Chcem sa opýtať ako stojí či padá tento bod. Je zrealizovaný, bude možné doplniť /prepojiť/ už existujúcu stránku v časti Pohrebisko www.pohrebiskasr.sk, prípadne kto bude mať na starosti celú záležitosť.

Pridať reakciu

dada


 
Reakcia na príspevokpridané 5.6.2008 11:32:01, IP: 78.98.171.43

Cintorín - odpoveď

Prajem Vám pekný deň.
Ďakujem Vám za príspevok, ku ktorému by som zareagoval asi tak, že uznesenie OZ je splnené a softvér na pasportizáciu cintorína bol zaobstaraný. V časti " Služby, obchody, spoje - Služby obecných inštitúcií - Pohrebisko " sme pre Vás pripravili register hrobových miest na cintoríne v Kláštore pod Znievom s odkazom na webovú stránku www.pohrebiskasr.sk, kde si môžete nájsť detaily jednotlivých hrobov ako aj mapu nášho cintorína. Ovládanie softvéru nie je náročné a myslím, že ho zvládnu všetci užívtelia internetu. Zaškolená na ovládanie systému, na dopĺňanie a aktualizáciu údajov bola zamestnankyňa obecného úradu v Kláštore pod Znievom p. Marta Piatriková. V prípade potreby nás neváhajte kontaktovať.


Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 4.6.2008 08:00:05, IP: 87.197.55.97

Informácia pre občanov

Dobrý deň, pán starosta,
pri rozhovoroch s viacerými občanmi som dospela k názoru, že nevedia o web stránke našej obce. Bolo by možné do schránok vložiť krátku informáciu? Získali by sa možno viaceré podnety k práci a zvýšila by sa i zainteresovanosť a informovanosť občanov.

Pridať reakciu

Daniela Pyšná


 
Reakcia na príspevokpridané 4.6.2008 10:38:48, IP: 78.98.167.246

Informácia pre občanov

Prajem Vám dobrý deň pani Pyšná,
ďakujem Vám za Váš podnet, ktorý som si osobne neuvedomil, lebo podľa počítadla návštevnosti našich webových stránok sme na tom veľmi dobre, takže som si myslel, že informácia o novej aktualizovanej web stránke obce je medzi obyvateľmi našej obce už rozšírená. Určite budeme uvažovať a zrealizujeme informovanie občanov o našej web stránke ako aj o ďalších skutočnostiach týkajúcich sa chodu našej obce. Ďakujem.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 3.6.2008 14:52:47, IP: 87.197.55.97

Čistota obce

Pán starosta,
je pravda, že obecný úrad zamestnáva 16 ľudí na aktivačné práce?
Ak je to pravda, čo robia? V dedine ich nevidieť, iba ak ráno pred obchodom p. Matulu. Zapisujú si tam dochádzku?
Boli ste sa prejsť pešo po dedine a zašli ste na cintorín?
Celá dedina je špinavá, zarastená, samé porozbíjané sklo.
Vás to nemrzí, alebo to nevidíte? Práve na takéto práce treba využiť ľudí na aktivačných prácach.

Pridať reakciu

pozorujúci občan


 
Reakcia na príspevokpridané 4.6.2008 10:30:02, IP: 78.98.167.246

Čistota obce - odpoveď

Prajem Vám dobrý deň, v prvom rade Vám ďakujem za postreh a Váš názor. Musím však konštatovať, že niektoré údaje nie sú správne a neviem odkiaľ ste na tieto veci prišli. Takže Obecný úrad v Kláštore pod Znievom nezamestnáva ľudí na aktivačné práce, dohoda je podpísaná medzi Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny v Martine a uchádzačom o zamestnanie s miestom výkonu aktivačnej činnosti u nás v obci. Uchádzačov o zamestnanie, ktorí majú podpísanú dohodu o vykonávaní menších obecných služieb pre obec je momentálne 12 ( 4 ženy, 8 mužov ), pričom aktivačnú činnosť majú vykonávať v rozsahu 20 hodín týždenne v termíne od 22.5.2008 do 31.10.2008. Na organizovanie aktivačnej činnosti UoZ máme zaradeného jedného zamestnanca z prevádzky. Práca sa pre týchto ľudí zadeľuje operatívne ráno podľa potreby. Je pravda, že aj ja osobne si viem predstaviť viac a lepšie vykonanej práce nezemstnanými. Od budúceho týždňa budete vidieť zmenu v reorganizácii práce uchádzačov o zamestnanie, budú rozdelení do skupín a každá skupina bude mať na starosti niektorú oblasť v obci ( možno podľa ulíc ... ). Čo sa týka čistoty v obci, myslím si, že by sme mali byť všetci viac zodpovednejší a ohľaduplnejší k svojmu okoliu, kde žijeme a výsledok by bol krajší.....
Záverom by som chcel ešte raz poďakovať za Váš názor, vážim si to, že takto reagujete na situáciu v našej obci a záleží Vám na dianí a ďalšom chode našej obce. Zároveň by so Vás chcel vyzvať " pozorujúci občan ", aby ste sa neskrývali za pseudonymom, ale sa pod svoj názor aj podpísali. Ďakujem za pochopenie.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
Reakcia na príspevokpridané 4.6.2008 12:39:20, IP: 194.160.178.68

názor

Nemyslím si, že sa každý, kto diskutuje na tejto web stránke musí podpísať. Pokiaľ Vás neuráža slovne vulgarizmami ..., a jeho názor je podnetný a k veci, môže sa podpísať anonymne. Aj spisovatelia, novinári používajú pseudonym, skratku,..

Pridať reakciu

dada


 
Reakcia na príspevokpridané 4.6.2008 16:07:19, IP: 78.98.138.77

názor - doplnenie

Prajem Vám dobrý deň, viete osobne si myslím, že keď má niekto na čokoľvek názor a vie k veci zaujať svoje stanovisko, tak by si mal za týmto názorom stáť a nie skrývať sa za rôznymi skratkami a pseudonymami. Som veľmi rád, že sa diskusia na tejto webovej stránke veľmi dobre rozbehla a cením si každý postreh, námet, názor, či pripomienku k činnosti a chodu našej obce. Práve Vaše pripomienky a postrehy nám každodenne pomáhajú zvyšovať kvalitu našich služieb a tým napĺňajú cieľ zvýšenia spokojnosti obyvateľov našej obce. Ďakujem za pochopenie.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
Reakcia na príspevokpridané 25.6.2008 06:27:57, IP: 194.160.178.68

dodatok-podpísať, či nie

V Novom ˇZivote Turca zo dňa 24.6.2008 je článok o získavaní eurofondov pre ZˇS KpZ a autor článku MH je tiež podpísaný skratkou, pseudonymom?! Nepátram po tom, kto sa za ním skrýva, ale držím palce všetkým, ktorí sa na celom projekte zúčastnili, aby im to vyšlo. Bude to dobrá vec a verím, že sa podarí.

Pridať reakciu

dada


 
Reakcia na príspevokpridané 25.6.2008 07:25:57, IP: 78.98.157.54

Článok NŽT

Prajem Vám pekný deň,
ďakujem Vám za príspevok, máte veľmi dobrý postreh. Článok o zapojení sa do projektu z eurofondov som písal ja osobne, článok bol do redakcie doručený podpísaný celým menom a nakoniec bola použitá len skratka, prvé písmená z mena a priezviska. Aj mne to udrelo do očí, keď som si článok čítal. Tiež pevne verím, že nám tento projekt prejde a bude úspešný.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 2.6.2008 22:50:53, IP: 78.141.102.191

Cintorín

Chcel by som vyzdvihnúť vykonané úpravy osvetlenia priestorov cintorína - inštalované osvetlenie sprístupnilo a skultúrnilo cintorín a určite nielen ja hodnotím vykonané úpravy ako výborné. Ako som si však všimol a zároveň ako ma upozornilo viacero spoluobčanov, na cintoríne sú problémy so základnou starostlivosťou - presnejšie s kosením. Tráva je vysoká a k niektorým hrobom je dnes ťažké sa dostať. Chcel by som sa spýtať, kto je z pracovníkov prevádzky poverený starostlivosťou o cintorín a ako často by kosenie trávy mal vykonávať? Určite by pekne osvetlený cintorín vyzeral krajšie, keby bol i pokosený ...

Pridať reakciu

Michal Pyšný


 
Reakcia na príspevokpridané 4.6.2008 12:50:15, IP: 194.160.178.68

doplnenie témy-cintorín

Plne s Vami súhlasím, že cintorín nadobúda iný -krajší ráz. No možno by bolo dobré pozrieť sa na to, kto má aké kompetencie, či a kedy bol schválený obecným zastupiteľstvom Prevádzkový poriadok pohrebiska /cintorína/ a Domu smútku. Ustanovenie a schválenie vychádza zo zákona č.470/2005 Z.z. z 23.5.2005. Jeho celé znenie by mohlo byť zverejnené v časti Samospráva-činnosť samosprávy-Schválený prevádzkový poriadok pohrebiska. A v časti Služby,...- Pohrebisko - uviesť povinnosti a práva fyzických a právnických osôb v súvislosti s uplatňovaním tohoto zákona.

Pridať reakciu

dada


 
Reakcia na príspevokpridané 4.6.2008 15:47:28, IP: 78.98.53.252

Cintorín - reakcia na doplnenie témy

Prajem Vám pekný deň, hneď v úvode Vám ďakujem za veľmi podnetný a správny názor. Prevádzkový poriadok pohrebiska bol schválený Obecným zastupiteľstvom Obce Kláštor pod Znievom 13.12.2005 a nadobudol účinnosť 1.1.2006. Keďže uvedený prevádzkový poriadok nemám zatiaľ v elektronickej podobe, zoskenujem ho a v najbližších dňoch ho zverejním v časti Samospráva - činnosť samosprávy. Taktiež tak ako správne navrhujete v časti Služby,...- Pohrebisko - v najbližších dňoch uverejním povinnosti a práva fyzických a právnických osôb v súvislosti s uplatňovaním zákona č. 470/2005 o pohrebníctve. Ešte raz ďakujem za podnet a verím, že aj naďalej budete pokračovať so svojimi podnetnými názormi k veci. Prajem Vám veľa úspechov.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
Reakcia na príspevokpridané 12.6.2008 06:37:48, IP: 194.160.178.68

cintorín

Dakujem za dodržanie sľubu a zverejnenie "Prevádzkového poriadku pohrebiska". Možno, ak nie je, by bolo vhodné dať tým 6 strán textu aj na Dom smútku, alebo do vitrínky v blízkosti cintorína.

Pridať reakciu

dada


 
Reakcia na príspevokpridané 3.6.2008 08:17:41, IP: 78.98.68.5

Cintorín - odpoveď

Ahoj Michal, ďakujem ti za podnet, veľmi si cením Tvoj názor a som rád, že nám nielen aktívne pomáhaš pri tvorbe našej webovej stránky, ale zároveň svojiimi postrehmi nám pomáhaš pri riešení rôznych vecí a problémov. Kosenie cintorína sa vykonáva podľa potreby 2 až 3 krát ročne. Akurát dnes sa cintorín a jeho okolie kosí. Pevne verím, že osvetlený a zároveň pekne vykosený cintorín bude dobrá vizitka pre nás všetkých a zároveň prispeje k vyššej spokojnosti všetkých obyvateľov našej obce. Ešte raz Ti ďakujem za príspevok a prajem Ti úspešný týždeň.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 29.5.2008 11:43:55, IP: 78.99.153.188

cesta

Po vybudovaní kanalizácie v Hlbokej ulici ostala cesta v hroznom stave. Pemáva tadiaľ čoraz viac áut - na strelnicu, smetisko, rybnik. Bolo by vhodné to čo najskôr vyriešiť.

Pridať reakciu

nespokojný vlastník automobilu


 
pridané 21.5.2008 16:55:00, IP: 91.127.32.208

Pamätná izba-dodatok

Oceňujem "verejné ocenenie" práce pani inžinierky Majtánovej Vami ako starostom. Len taký dodatok-jej priezvisko je Majtánová a nie Majtáňová.

Pridať reakciu

návštevník


 
Reakcia na príspevokpridané 22.5.2008 10:55:51, IP: 80.242.33.227

Ďakujem za opravu, neuvedomil som si to. Týmto sa Ing. Majtánovej ospravedlňujem.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 20.5.2008 16:03:07, IP: 78.99.16.234

Pamätná izba

Som návštevník Vašej obce a aj Pamätnej izby KpZ. Chcem vyjadriť poďakovanie pani inžinierke Majtánovej za jej výklad, úžasné vedomosti o histórii a dianí v obci a za jej oduševnenie s akým pracuje. Čo mi však chábalo to je viac propagačných materiálov o obci-pohľadnice, plagáty, skladačky, knihy /posledná predávaná po 100,- Sk už nie je?/ Nedalo by sa spraviť viac pri propagácii, organizácii ? Ďakujem.

Pridať reakciu

návštevník


 
Reakcia na príspevokpridané 20.5.2008 20:29:38, IP: 80.242.33.227

Pamätná izba - odpoveď

Ďakujem za Váš podnet, v prvom rade musím povedať, že si veľmi cením prácu a aktivitu Ing. Majtáňovej, som rád, že táto žena s veľkým "Ž" akou Ing. Majtáňová je, odovzdáva pri prehliadkách našej pamätnej izby svoje veľké vedomosti o histórii našej obce všetkým jej návštevníkom. Verím, že návštevnosť našej pamätnej izby bude ďalej narastať. Čo sa týka propagačných materiálov, budú do pamätnej izby dodané čo najskôr. Všetky propagačné materiály sú k dispozícií na Obecnom úrade v Kláštore pod Znievom.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 20.5.2008 08:51:04, IP: 217.73.22.5

cyklotrasa

Bola rekonštrukcia cyklotrasy financovaná zo zdrojov vyčlenených mestom Martin na akciu prebiehajúcu v dňoch 16.5.-17.5.2008? Ak áno, ďakujeme mestu Martin, že nám zaplátalo hroznú cestu k ihrisku.

Pridať reakciu

cyklista


 
Reakcia na príspevokpridané 20.5.2008 20:42:02, IP: 80.242.33.227

Cyklotrasa - odpoveď

Rekonštrukcia cesty, lepšie povedané vyspravenie výtlkov na ul. Gymnaziálna a ul. Hôrky bola financovaná z vyčlenených prostriedkov z rozpočtu obce. To, že sa vyspravenie výtlkov realizovalo práve pred týmto podujatím, to bol len dobre načasovaný čas realizácie opráv.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 20.5.2008 08:49:43, IP: 217.73.22.5

dotaz

Mám záujem stráviť u vás na chate pri lurdskej pár dní. Už dlhšiu dobu sa nemôžem dostať k informácii prečo nie je možné si ju rezervovať?

Pridať reakciu

turista


 
Reakcia na príspevokpridané 20.5.2008 20:37:43, IP: 80.242.33.227

Ubytovanie - chata Lurdská

Tak ako ste správne postrehli už v dvoch príspevkoch, už dlhší čas nie je možné ubytovanie pre turistov na chate pri Lurdskej. Chata v súčasnosti je dlhodobo obsadená rodinou, ktorá potrebovala pomoc. Spoločne pracujeme na inej alternatíve ubytovania členov tejto rodiny, len nie je to také jednoduché. Čo sa týka ubytovania v obci, môžeme poskytnúť ubytovanie v novovytvorených apartmánoch v byte v areály Materskej školy v Kláštore pod Znievom. Bližšie iInformácie Vám podajú na Obecnom úrade v Kláštore pod Znievom.

Pridať reakciu

Maroš Halahija


 
pridané 20.5.2008 08:47:35, IP: 217.73.22.5

Ubytovanie

Dokedy a prečo nie je možné ubytovanie v chate pri Lurdskej. Mali by sme záujem stráviť v tomto krásnom prostredí pár dní a stále nie je možné ubytovanie. Ďakujem za odpoveď.

Pridať reakciu

turista


 
Reakcia na príspevokpridané 11.3.2009 11:17:33, IP: 78.99.201.188

patrik

pekný den. ja sa chcem opýtat kedy a či vlastne budu k dispozícii kontainere v obci, teda okrem toho co je pri cintoríne.?? dakujem


webygroup

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

19511028

Úvodná stránka