Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Kláštor pod Znievom

Doprava do KpZ autom

 

Kláštor pod Znievom sa nachádza v západnej časti Turca, ktorý je z geografického hľadiska ohraničený pohorím Malej a Veľkej Fatry a Žiarskymi vrchmi. Cestné dopravné spojenie najmä z južnej strany preto prechádza horskými prechodmi, či už smerom z Banskej Bystrice cez horský prechod Šturec resp. z Prievidze cez horský prechod Vyšehrad alebo menej využívaný prechod cez vrch Diel. Z Považia, Oravy, Kysúc či Liptova vedie do Kláštora pod Znievom cesta cez Martin.

 

Martin – KpZ

 

Pri príchode do Kláštora pod Znievom od Žiliny zo severozápadu resp. od Kraľovian zo severovýchodu vedie cesta cez Martin. Pri prechode Martinom odporúčame využiť obchvat mesta a sledovať smer Banská Bystrica cestou číslo 65. Po prejdení mestom Martin prejdete obcou Košťany nad Turcom za ktorou zhruba po ďalších 2,5 km prídete k železničnému nadjazdu vedúcemu do obce Príbovce. Odbočte doprava na nadjazd (na cestu 519 vedúcu do Prievidze), prejdete obcou Príbovce, za ktorou odbočíte na rázcestí doľava do obce Benice. Za obcou Benice po prejdení ďalších cca. 2 km obídete obec Ležiachov, kde zabočíte doprava smerom na obec Slovany, po prejdení ktorej sa dostávate do Kláštora pod Znievom.

 

 

Banská Bystrica - KpZ

 

Z Banskej Bystrice choďte cestou E77 smerom na Donovaly a Ružomberok, z ktorej odbočíte na cestu 577 na Turčianske Teplice za obcou Uľanka. Cesta 577 vedie cez obce Harmanec, Dolný a Horný Harmanec cez horský prechod Šturec. Pred Turčianskymi Teplicami odbočte doprava na cestu 65 smerom na Martin, obídete Turčianske Teplice a dostanete sa do časti Turčianske Teplice – Diviaky, kde pri futbalovom štadióne zídete po odbočení doľava z hlavnej cesty smerujúcej ďalej do Martina. Vojdete do križovatky, na ktorej musíte odbočiť doprava. Prejdete obce Malý Čepčín a Jazernica a dostanete sa k mostu cez Turiec, za ktorým v obci Moškovec odbočíte smerom doprava na Martin, obídete obec Turčiansky Ďur a uvidíte plničku minerálnej vody Kláštorná. Smerom doprava sa nachádza časť Kláštor pod Znievom – stanica, smerom doľava (po prejdení ďalších cca. 200 m) je odbočka vedúca priamo do obce Kláštor pod Znievom.

 

 

Prievidza - KpZ

 

Cez mesto Prievidza vedie najlepšie spojenie do Kláštora pod Znievom smerom od Trenčína resp. z juhu od Nitry. Z Prievidze sa vydajte na sever smerom na Martin resp. na Žilinu cestou 64. Prejdite obce Nedožery – Brezany, Nedožery, Pravenec a dostanete sa do Nitrianskeho Pravna, kde na Renesančnom námestí odbočíte doprava smer Martin / Žilina. Po prejdení ďalších zhruba 300 m sa dostanete ku križovatke s odbočkou na vedľajšiu cestu, kde sa Vám ponúkajú 2 varianty dopravy do Kláštora pod Znievom. Variant A by ste si zvolili, ak odbočíte doľava smerom na Žilinu, je kratší a prechádza horským prechodom cez Diel, ktorým vedie najmä na jeseň nádherná cesta, ktorá je však miestami mierne poškodená od koreňov okolostojacich stromov a v zime je menej udržiavaná. Variant B vedie smerom na Martin a Turčianske Teplice cez horský prechod Vyšehrad. Cesta je kvalitná, dobre udržiavaná, je však mierne dlhšia a je pomerne frekventovaná.

Variant A – Prievidza – Nitrianske Pravno – Kláštor pod Znievom

Na križovatke v Nitrianskom Pravne odbočíte na vedľajšiu cestu doprava. Cesta je určená hlavne na tranzit do Žiliny cez horský prechod Fačkov. Dostanete sa do obce Kľačno, prejdete ňou približne 2,5 – 3 km a prídete ku križovatke, na ktorej odbočíte doprava na Martin resp. Kláštor pod Znievom. Prejdete zvyšnou časťou obce Kľačno a horským prechodom sa dostanete ku križovatke v časti obce Vrícko, na ktorej odbočíte doprava smerom na Kláštor pod Znievom, do ktorého sa dostanete zhruba po prejdení ďalších 7 km. Cesta obchádza skalný masív vrchu Zniev, na ktorom stál starý hrad rovnakého mena (zrúcaniny nového hradu z cesty nie sú viditeľné).

Variant B – Prievidza – Nitrianske Pravno – Kláštor pod Znievom


Križovatkou v Nitrianskom Pravne prejdete bez odbočenia, obídete obec Vyšehradné, prejdete cez horský prechod Vyšehrad a dostanete sa do obce Jasenovo, za ktorou, zhruba po prejdení 1 km sa dostanete ku križovatke, na ktorej je nutné odbočiť doľava smerom na Martin (cesta priamo vedie cez obec Budiš do Turčianskych Teplíc). Prejdete obcami Rudno, Slovenské Pravno, Abramová, Moškovec, pričom stále sledujete smer Martin. Obídete obec Turčiansky Ďur a uvidíte plničku minerálnej vody Kláštorná. Smerom doprava sa nachádza časť Kláštor pod Znievom – stanica, smerom doľava (po prejdení ďalších cca. 200 m) je odbočka vedúca priamo do obce Kláštor pod Znievom.

 

 


 

webygroup

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

19511058

Úvodná stránka